Hızlı Erişim

En Ucuz San Diego Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz San Diego Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz San Diego Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

San Diego Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Kaliforniya Eyaletinin ikinci, Amerika Birleşik Devletlerinin ise dokuzuncu en büyük şehri olan San Diego, Meksika ile sınırı olan ve emekli şehri olarak anılan bir şehirdir. Emekli nüfusunun çok fazla olması bu unvana sahip olmasına neden olmuştur ancak sosyal yaşam ve eğlence anlayışı üzerinden bir değerlendirme yapıldığında bu unvan ile uzaktan yakından ilgisi olmadığını da net bir şekilde görebiliyoruz.

 

Denizcilik alanında büyük bir gelişme kaydetmiş olan şehir, sahilleri ile de önemli bir yere sahiptir. Şehrin en önemli gelir kaynaklarından bir tanesi turizmdir ve yaz aylarında şehir inanılmaz bir şekilde kalabalıklaşmaktadır. Mayıs ayları en çok ziyaretçinin bulunduğu dönemlerdir ve turizm sezonu da bu aylarda açılıyor. Yaz tatilcilerinin en popüler şehirlerinden bir tanesi olan San Diego, zengin mutfağı ile de tatilcilere muhteşem lezzetler sunmaya devam ediyor. Dünya mutfağının en güzel örneklerinin sergilendiği lüks restoranları ile de damak tadınıza hitap etmeye devam ediyor.

 

Downtown ve Pasifik Plajı, gece hayatının nabzının tutulduğu önemli adreslerden bazılarıdır. Yaz ayarlında turistlerin de akın etmesi ile birlikte daha coşkulu bir gece hayatı sizleri bekliyor olacaktır. Merkez bölgede gece hayatının saat 2’de sona erdiğini belirtmek gerekiyor çünkü bu saatten sonra alkol satışı yasağı devreye giriyor. Şehri bütünüyle gezmek isterseniz eğer çok sayıda ulaşım alternatifi sizlere yardımcı oluyor ve bu alternatiflerden bazıları da aşağıdaki gibidir. 

San Diego Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Metro-Otobüs

‘’The Flyer’’ olarak da bilinen ve San Diego’ya özgü bir ulaşım aracı olan metro otobüsler, havalimanından şehir merkezine ulaşımın en hızlı alternatiflerinden bir tanesidir. Ucuz ve konforlu olması bu ulaşım aracını daha popüler hale getiriyor ve yolcular için özel tasarlanmış araçlar olduklarını da belirtmek gerekiyor. Bagajlarınızı koyabileceğiniz özel alanlar mevcut ve çok fazla bagaj ile limana adım atacaksanız bu araçları tercih etmeniz de sizlerin lehine olacaktır. Araçlar 10 dakikada bir hareket ediyor ve esnek sefer saatleri ile de ziyaretçiler tarafından çok daha fazla tercih ediliyor.

 

Taksi

Havalimanı terminal binası önünde konumlanmış olan taksiler, şehir merkezine ulaşımın yanı sıra şehrin önemli noktalarına ulaşım için de önemli bir alternatif değeri taşıyor. Taksilerde bahşiş uygulaması olduğunu da belirtmek gerekiyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

San Diego, trafik sorunu barındırmayan şehirlerden bir tanesidir ve ziyaretçilerin büyük bir kısmı bu yüzden araç kiralamayı tercih ediyor. Sizler de daha konforlu bir yolculuk için bu alternatifi tercih edebilirsiniz. Havalimanında yer alan araç kiralama ofislerini ziyaret ederek bilgi alabilir ve araç taleplerinizi de iletebilirsiniz. Firmalara dair bilgiler, havalimanına ait web sitesinde de yer almaktadır.

 

Shuttle

Oteller ve seyahat firmalarının sayıca fazla olması rekabeti de arttırmış durumda ve bu rekabet ortamında daha fazla müşteriye ulaşmak adına firmaların servis politikası da göze çarpıyor. Ücretli servis hizmetlerinden yararlanabileceğiniz çok sayıda firma var ve bu araçlar ile ilgili bilgi almak için de yine havalimanı web sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Konaklayacağınız otelin böyle bir hizmeti mevcutsa sizler de faydalanabiliyorsunuz ve ekstra servis aracı talep etme hakkınız da vardır. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder