Hızlı Erişim

En Ucuz Samsun Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Samsun Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Samsun Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Samsun Şehir Hakkında Genel Bilgiler

Karadeniz Bölgesinin en kalabalık şehri olan Samsun, modern görüntüsü ve sahil şeridi ile Karadeniz halkı ve ülke halkı için çok farklı bir yere ve öneme sahip! Tarihi geçmişi de ele alındığı takdirde bu önemi kavramak hiç de zor değil! Tarım ve hayvancılığın yanı sıra son dönemde bir adım daha öne çıkan turizm yapılanması da şehrin ekonomisine büyük ölçüde katkıda bulunuyor diyebiliriz.


Samsun ziyaretinizde sizleri bekleyen çok sayıda tarihi mimari ve yapı mevcut… Mater Doloraso Katolik Kilisesi, yılın belli bölümlerinde çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor ve turistlerin de ilgisini bir hayli fazla çekiyor. Akdağ kayak merkezi de yine şehrin ziyaret edilmesi gerekilen önemli merkezlerinden bir tanesidir. Tekkeköy mağaraları ve Milli Mücadele Parkı Müzesini de yine listelerinize dahil edebilirsiniz.


Samsun, diğer Karadeniz illerinden, gece hayatı konusunda da ayrılmayı başarıyor. Oldukça hareketli mekanlar ve eğlence kültürüne sahip şehirde ziyaret edebileceğiniz önemli gece kulüpleri de yer alıyor. Garage, Lucca ve Venn gibi kulüpler sizleri misafir edecek eğlence kulüplerinden bazılarıdır.


Şehrin kendine ait bir de yemek kültürü var ve Karadeniz’in eşsiz lezzetlerini de bu harika mutfakta bulabiliyorsunuz. Özellikle deniz ürünleri Samsun’da çok daha başka bir tada dönüşüyor ve damak zevkinize hitap etmeyi de başarıyor.


Gelişmiş alt yapısı ile ulaşımı da kusursuz hale getiren Samsun, havalimanı ve şehir merkezi ulaşımında da büyük kolaylıklar sunuyor. Samsun’da askeri havalimanı da mevcut ve aktif olan Çarşamba havalimanı dışında bir de Engiz havalimanı karşımıza çıkıyor ve yalnızca özel uçakları misafir ediyor. 

Samsun Çarşamba Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs-Servis

‘’Bafaş’’ tarafından gerçekleştirilen ulaşım hizmetleri, yeni dönemde de aktif olarak hizmet vermeye başladı. Şehir merkezine ulaşımın yanı sıra; Atakum, Alaçam, Bafra, Yakakent’e de yine bu firma aracılığı ile ulaşım mümkün. 4 lira ve 10 lira arası değişen bilet fiyatları da gideceğiniz yere göre değişiklik gösteriyor. Havalimanı ait web sitesinde otobüs firmasına ait iletişim numarası olarak 0544 935 55 55 verilmiş durumda ve an itibarıyla güncel numara olarak sitede yer alıyor. Geçmiş yıllarda otobüs ve servis hizmetlerini Havaş firması üstleniyordu ancak yeni dönem ile birlikte işletme ‘’Bafaş’’ firmasına geçmiş durumda.

Taksi

Havalimanı gelen yolcu ve çıkış noktalarında taksi hizmeti mevcut. Yine havalimanının web sitesinde ilgili iletişim numarası olarak 0535 642 38 80 numaralı telefon verilmiş durumda. Dilerseniz bu numara üzerinden fiyat ve seyahat süresi şeklinde bilgi alabilirsiniz. 24 saat boyunca taksi hizmetinin sunulduğunu da belirtmek gerekiyor.

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında hizmet veren araç kiralama firmalarından bazıları; Sixt, Budget, Rentgo olarak karşınıza çıkıyor. Bu firmaların yanı sıra farklı firmalar da hizmet veriyor olabilir fakat güncel olarak düşülen isimler bu şekildedir…

 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder