Hızlı Erişim

En Ucuz Samara Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Samara Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Samara Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Samara Hakkında Genel Bilgiler


Volga ve Samara nehirlerinin kesişim noktasında konumlanmış olan Samara, nüfusunun büyük bir kısmını Tatarların oluşturduğu bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. Coğrafi güzelliklerinin yanı sıra Rusya için taşıdığı önemle de farklı bir yere sahip olan Samara, ülkenin en önemli sanayi şehirlerinden bir tanesi olmayı da başarmış durumda. Ekonomik anlamda büyük gelişme kaydeden şehir, güçlü yatırımlar ile birlikte bu bağlamda da bir adım öne çıkmayı başarıyor. Opera ve balo salonlarının yanı sıra şehrin bir dönem Tolstoy’a ev sahipliği yapmış olması da burayı cazibe merkezi haline getiriyor. Tolstoy adına açılmış bir müze mevcut ve bu müze de ziyaretçilere açıktır. Şehrin en çok ziyaretçi alan adreslerinden bir tanesi olan bu müzeyi sizler de ziyaretleriniz esnasında keşfedebilirsiniz.


Şehir, gelişmişlik bakımından çevre şehirlere de örnek olmaya devam ediyor ve özellikle ulaşım konusunda önemli adımlar attığını da belirtmek gerekiyor. Şehir içi ulaşımda çok fazla alternatif ar ve şehrin farklı noktalarına kısa sürede sorunsuz bir şekilde seyahat edebiliyorsunuz. Şehir, hareketli sosyal hayatının yanı sıra eğlence hayatı ile de ziyaretçilerin beğenisini kazanmaya devam ediyor. Çok sayıda bar ve gece kulübünün yer aldığı merkez bölge, ziyaretçilerin akın etmesi ile birlikte daha eğlenceli bir hal alıyor. Sabaha kadar hizmet veren eğlence mekanlarının olduğunu da belirtmek gerekiyor.


Samara havalimanına ulaşım sağladıktan sonra buradan şehir merkezine hangi alternatifleri kullanarak seyahat edebileceğiniz de aşağıdaki gibidir.

Samara Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Otobüs

Terminal binasında yer alan otobüsleri tercih ederek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Biletlerinizi terminal binasındaki gişelerden satın alabiliyorsunuz ve otobüs içi bilet satışı mevcut değildir. 07:15 itibarıyla seferler başlıyor ve 23:00’a kadar devam ediyor… Otobüslerin hem fiyat olarak çok daha uygun olması hem de konforlu olması insanları bu alternatifi tercih etmeye yönlendiriyor. Sabah ve akşam saatlerinde 1 saatte bir yeni sefer düzenleniyor ancak öğle saatlerinde bu seferler 2 saatte bir gerçekleştiriliyor.


Minibüs

10 dakikada bir yeni sefer düzenleyen minibüsler, sabahın erken saatlerinde seferlerine başlıyor ve 22:00’a kadar seferler devam ediyor. Otobüslere göre çok daha az yolcu aldıklarını belirtmek gerek ve çok daha hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşıyorlar. 392 numaralı minibüs, havalimanı şehir merkezi güzergahına sahip olan minibüstür ve sizlerin de tercih edeceği araç bu araç olacaktır.


Taksi

Taksileri kullanarak ortalama 45 dakika gibi bir sürede şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Taksiler, günün her saati hizmet veren alternatiflerden bir tanesidir ve fazlasıyla güvenli olduğunu da belirtmek gerekiyor. Taksiler yalnızca nakit ödeme kabul ediyor bu yüzden kredi kartlarınız pek önem taşımıyor.

 

Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Yerli ve yabancı rent a car firmalarına ev sahipliği yapan havalimanı, bu firmalara bir ofis de temin etmiş durumda. Havalimanına adım attıktan sonra sizleri bu ofislere yönlendirecek tabelalar karşınıza çıkacaktır. Dilerseniz yetkili personelden de yardım alabilirsiniz. Şoförlü araç kiralama hizmetinin yanı sıra lüks araç kiralama hizmeti ve limuzin kiralama hizmeti gibi alternatif seçenekler de karşınıza çıkacaktır.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder