Hızlı Erişim

En Ucuz Şam Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Şam Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Şam Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şam Hakkında Genel Bilgiler

Suriye’nin Başkenti olan Şam, aynı zamanda Suriye’nin en büyük kenti olarak da karşımıza çıkıyor. Kabil ile Habil olayının geçmiş dönemlerde bu şehirde yaşanmış olması, şehri dini bakımdan da bir adım daha ön plana çıkartıyor.

 

Emevi Camii, Azem Paşa Sarayı ve Hamidiye Çarşısı, şehrin en önemli turistik noktalarından bazılarıdır. Osmanlı Devleti’nin de bir dönem hüküm sürdüğü Şam toprakları, hali hazırda o döneme ait mimariyi de bünyesinde barındırıyor ve tarihin gizemli odalarına sizleri de davet ediyor.

 

Mutfak bakımından Türk mutfağına benzer çok sayıda lezzetin de yer aldığını görebiliyorsunuz ve bu anlamda yabancılık çekmeyeceğinizi de belirtmek gerekiyor. Et yemekleri, büyük restoranlarda çok daha fazla ilgi görüyor ve özellikle yoğurtlu köfte yemeği, en çok tüketilen lezzetlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

 

Revü gösterileri ile gece hayatına güzel bir adım atmak mümkün. Kulüp ve bar kültürü her ne kadar geri planda kalmış gibi görünse de özellikle lüks otellerin kulüplerinde muhteşem eğlenceler düzenleniyor.

 

Damascus uluslar arası film festivali, şehirde düzenlenen en önemli ve en büyük festivallerden bir tanesidir ve bu festival ile birlikte nüfus da o dönem için büyük bir artış gösteriyor. Şam Palas Otel de bu konuda dikkatleri üzerine çeken adreslerden bir tanesidir. Özellikle hafta sonu çok daha renkli olan bu adresi de dilerseniz ziyaret edebilirsiniz.

 

Şam’da ulaşım ağı çok gelişmiş durumda değil ve havalimanından şehre ulaşmak için de karşınıza çok fazla alternatif çıkmıyor. 

Şam(Damascus) Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Otobüs durakları terminal çıkışında yer alıyor ve şehir merkezine seferler düzenliyor ancak belli başlı dönemlerde otobüs seferlerinin askıya alındığından bahsediliyor ve o döneme denk geldiğiniz takdirde servis hizmetlerinden yararlanabiliyorsunuz. Az sonra bu hizmet hakkında da bilgi verilecektir.

 

Raylı Sistem

Havalimanı ve şehir merkezi arasında herhangi bir raylı sistem ağı mevcut değildir.

 

Taksi

Havalimanında yasal olarak hizmet veren taksi firmalarından yardım alabilirsiniz. Standart bir tarife ya da taksimetre uygulaması söz konusu olmadığı için fiyat konusunda dudak uçuklatıcı rakamlar ile de karşılaşabilirsiniz ancak pazarlık yaptığınız ve bilgi aldığınız takdirde rakamsal olarak da sorun yaşamayacaksınız.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanından şehir merkezine ulaşmanın yanı sıra yine şehir merkezi ve diğer önemli noktalara ulaşımı da daha kolay ve daha konforlu hale getirmek adına araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Havalimanı gelen yolcu bölümünde hizmet veren firmalar mevcut ve stant başında bekleyen görevli personelden konu ile ilgili gerekli bilgileri de alabilirsiniz. Araç kiralama firmalarının sitelerini ziyaret ederek erken rezervasyon ayrıcalığından da faydalanabilir ve havalimanına ayak bastığınızda araçlarınızı kısa sürede teslim alabilirsiniz.

 

Shuttle

Otobüslerin hizmet vermediği dönemlerde şehir merkezine ve önemli noktalara ulaşım için servisler hizmet veriyor. Belli bir güzergaha sahip olan servis hizmetleri için de belli bir ücret ödemek durumundasınız. Havalimanında yer alan tabelaları takip ederek servis duraklarına ulaşmanız da mümkündür.

Bunun yanı sıra özel şoför hizmeti sunan firmalar da mevcut ve bu firmaların iletişim numaralarını kullanarak dilerseniz şehir merkezine ulaşım için araç talebinde bulunabiliyorsunuz. 

Şam Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder