Hızlı Erişim

En Ucuz Salzburg Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Salzburg Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Salzburg Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Salzburg Hakkında Genel Bilgiler

Avusturya’nın en önemli şehirlerinden bir tanesi olan Salzburg, aynı zamanda dördüncü en büyük şehri olarak da biliniyor.  Bu şehri ilgi çekici ve popüler hale getiren en önemli etkenlerden bir tanesi de Mozart’ın bu şehirde yükselmesidir. O’nun eserleri ve notaları bu topraklarda büyümüş ve gelecek nesillere aktarılmıştır. Viyana’ya 270 km uzaklıkta olması da şehri popüler hale getiren önemli detaylardan bir tanesidir ve Salzburg’u ziyaret eden turistlerin buradan Viyana’ya geçişi de oldukça kolaydır.

 

‘’Eski Şehir’’ olarak anılan bölge, Salzburg’u ziyaret eden turistlerin en çok ilgisini çeken bölgelerden bir tanesidir ve Unesco tarafından koruma altına alındığını da belirtmek gerekiyor. Mozart’ın bu şehre yaptığı katkılar çok büyük ve hali hazırda geleneksel hale gelmiş olan müzik festivalleri de şehri hareketli kılan detaylardan bir tanesidir. Tarihi yapılar ve güçlü mimarisi ile de görsel bir şölen sunan şehir, hareketli sosyal hayatı ile de dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

 

Opera ve kültürel etkinliklerin merkezi olarak gösterilen şehirde hareketli bir gece hayatı sizleri bekliyor. Bu etkinliklerin yanı sıra gece kulübü ve bar konusunda da beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır. Mutfak konusunda da damak tadınıza hitap edecek lezzetleri sizinle buluşturuyor. Macar, İtalyan ve Balkan mutfağının harmanlandığı geniş lezzetler topluluğu da yine şehrin önemli restoran ve kafelerinde sizinle buluşuyor. Şehirde ulaşım da oldukça kolay ve şehir içi ulaşım ile birlikte havalimanına ayak bastıktan sonra merkez bölgeye ulaşmanız da sorunsuz bir şekilde gerçekleşecektir. Tercih edebileceğiniz alternatifler ise aşağıdaki gibidir. 

Salzburg Havalimanı (Salzburg W.A. Mozart) Ulaşım Bilgileri

Şehir merkezine 5 km gibi bir mesafede konumlanmış olan havalimanı, merkeze olan yakınlığı nedeniyle büyük kolaylıklar sağlıyor.

 

Otobüs

Havalimanında yer alan duraklardan hareket eden çok sayıda otobüs var. 2,8 ve 27 numaralı otobüsler, şehir merkezine ulaşımı sağlayan otobüslerdir ancak farklı güzergahlar üzerinden hareket ettikleri için her birinin seyahat süresi de farklıdır.

 Tek yön için 2.5 Euro ödeyeceğiniz otobüs biletini otobüs içerisinde şoförden satın alabiliyorsunuz. 2 numaralı otobüsün seferleri oldukça fazla ve bu yüzden zamanı kaybı yaşamak istemeyen ziyaretçilerin en çok tercih ettiği hat olarak karşımıza çıkıyor. Seyahat süresi de çok daha kısadır. 27 numaralı otobüs ise seferler konusun da biraz sıkıntılı ve seyahat süresi de yaklaşık olarak 40 dakikadır. Güzergahı farklı olduğu için bu süre diğer otobüslere göre biraz daha fazla.

8 numaralı otobüs ise hafta içi sefer düzenlemiyor ve yalnızca hafta sonu hizmet veren bir hattır.

 

Raylı Sistem

Tren kullanarak şehir merkezine ulaşmak isterseniz eğer havalimanından direkt olarak istasyona ulaşmanız mümkün değil! Taksileri kullanarak Hauptbahnhof istasyonuna ulaşabiliyor ve buradan trenlere ulaşabiliyorsunuz.

 

Taksi

Şehir merkezine daha hızlı ve daha konforlu bir alternatif ulaşım aracı ile seyahat etmek isterseniz eğer taksileri tercih edebilirsiniz. Şehir merkezine seyahat için ödeyeceğiniz ortalama rakam 14 Euro olarak karşınıza çıkıyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Ofislerinde personelleri ile birlikte gün boyu hizmet veren araç kiralama firmaları da ziyaretçilerin ssık sık tercih ettiği adreslerden bir tanesi haline gelmiş durumda. Dilerseniz bu ofisleri ziyaret ederek sizler de araç kiralayabilirsiniz.

 

Shuttle/Servis

Seyahat firmaları ve otellerin sunduğu özel servis hizmetleri dışında havalimanı özel servis hizmeti mevcut değildir. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder