Hızlı Erişim

En Ucuz Salt Lake City Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Salt Lake City Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Salt Lake City Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Salt Lake Hakkında Genel Bilgiler


Utah Eyaletine Başkentlik yapan salt Lake, sahip olduğu ismi de Büyük Salt Lake gölünden almıştır. Şehirde geçmiş yıllarda gözlemlenen en büyük sorunlardan bir tanesi susuzluk sorunudur ancak bu sorun 19. yy’da kurulan güçlü tesisler ile birlikte ortadan kalkmış ve şehrin çehresi de bu gelişme ile birlikte değişiklik göstermiştir. Şehirde Mormon tarikatına bağlı olan kimselerin bir dönem buraya hakim olduğu ve tapınakları da onların yaptığı söyleniyor ve bu şehir efsanesi hali hazırda şehirde bulunan tapınaklar ile somut bir hal alıyor.


Tapınaklar ve tarihi eserlerin yanı sıra şehirde bulunan kayak merkezleri de turizmin gelişmesindeki en önemli etkenlerden bazılarıdır. 2002 yılındaki kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapan şehir, bu bağlamda sportif faaliyetlere de büyük önem vermektedir. Her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan salt Lake, turizmin merkez noktalarından bir tanesi olmayı da başarıyor ve her geçen yıl konaklama ile ilgili sorunlar da çözülerek daha fazla insanı misafir etme şansı elde ediyor.


Şehir, Amerika Birleşik Devletleri için ekonomik anlamda da büyük önem taşıyor ve birçoklarına göre ekonominin merkezi olarak görülüyor. Şehirde çok sayıda iş merkezi ve finans merkezi bulunuyor ve yapılan yatırımlar da dudak uçuklatacak türden. İş hayatının yanı sıra renkli ve hareketli sokakları ile gece hayatı ile de ön plana çıkan şehrin merkez bölgesinde çok sayıda kulüp ve bar bulunuyor. Sabahın ilk ışıklarına kadar sorunsuz bir şekilde eğlenebileceğiniz ve kendinizi rahat hissedebileceğiniz mekanlar da mevcuttur.

 

Salt Lake havalimanı sonrası şehir merkezine daha kısa sürede ve daha konforlu bir şekilde ulaşabilmeniz adına aşağıdaki alternatifleri kullanabilirsiniz.

Salt Lake Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Otobüs

Bagaj teslim bantlarının hemen çıkışında yer alan otobüs durağını ziyaret ederek sizler de ulaşım için ilk adımı atabilirsiniz. Şehir merkezine gitmek için kullanmanız gereken otobüs hattı ise 453 numaralı hat olarak karşınıza çıkıyor. Tek yön için 2.5 dolar ödüyorsunuz ancak bilet fiyatının güncel rakam olmadığını da belirtmek gerekiyor. Sefer saatleri arasında çok uzun zamanlar olmadığı için günün büyük bir kısmı otobüs bulabiliyorsunuz.


Tramvay

1 numaralı terminalin çıkışında yer alan tramvay istasyonunu ziyaret ederek sizler de bu araçlara ulaşabiliyorsunuz. Hafta içi seferler 15 dakikada bir gerçekleştirilirken hafta sonu olduğunda ise bu süre uzayabiliyor. Konforlu ve daha hızlı bir seyahat için tramvayları kullanabilirsiniz. Biletlerinizi ise istasyonda ya da havalimanında bulunan gişelerden temin edebilirsiniz.


Taksi

Bagaj teslim noktasının çıkışında çok fazla taksi yer alıyor ve hizmet veriyor. Sabahın erken saatlerinde olmakla beraber gece geç saatlerde de taksi hizmeti alabiliyorsunuz. Taksiler güvenilir ve konforlu araçlar oldukları için limanda en popüler alternatifler arasında yer alıyor.

 

Diğer Alternatifler
Shuttle

25 Dolar ödeyerek sizler de ücretli servis araçlarını kullanabiliyorsunuz. Hızlı ve konforlu olmalarının yanı sıra geniş bir güzergaha sahip olmaları da bu alternatifi bir adım öne taşıyor.


Araç Kiralama

Araçlarınızı havalimanında bulunan araç kiralama firmaları ofislerinden kiralayabileceğiniz gibi online olarak hizmet veren firmaların web sitelerini kullanarak da sorunsuz bir şekilde kiralayabiliyorsunuz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder