Hızlı Erişim

En Ucuz Sakız Adası Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Sakız Adası Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Sakız Adası Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

Sakız Adası Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’ye en yakın olan adalardan bir tanesi de Sakız Adası’dır. Çeşme’nin tam karşısında konumlanmış olan Sakız Adası, turizm cenneti olarak nitelendirilmektedir. Yunanistan’ın en büyük beşinci adası olarak da bilinen Sakız Adası, şehir merkezi olan Chios sayesinde bu şekilde de isimlendirilmektedir. Sakız ağaçları ve sakız yetiştiriciliği ile birlikte bu isme sahip olmuştur. Doğası, sahip olduğu coğrafyası ve kusursuz denizi ile cenneti andıran bu ada, yaz aylarında çok sayıda ziyaretçiye de ev sahipliği yapmaktadır.

 

Damla sakızı, uzo, zeytinyağı ve vişne, adanın en önemli gelir kaynaklarından bazılarıdır. Ortaçağ köylerinin izlerini de bünyesinde barındıran Sakız Adası, dönem dönem uğradığı saldırıların izlerini de taşımaktadır. Tarihi dokusu ve kültürel kimliği ile de bölgedeki diğer adalara göre daha özel bir hal almıştır. Kampos, Arkeoloji Müzesi, Bizans Müzesi ve Agio Galas Mağarası, adanın en çok ziyaretçi kabul eden noktalarıdır. Köyleri ve plajları ile de dikkatleri üzerine çeken sakız adası, güzel bir tatil için de tercih edilebilecek adresler arasında kendine yer buluyor.

 

Otobüs ve taksi, ada ulaşımında önemli bir yere sahiptir ancak yaz aylarında otobüslerin konforsuz ve kalabalık olması bu alternatifi biraz daha geri plana itiyor. Taksiler ise ulaşımın en popüler alternatifidir ve fiyat bakımından da oldukça uygundur. Adaya çok fazla ziyareti gelmesi, konaklama imkanlarını da her geçen gün biraz daha arttırıyor. Merkez bölgenin yanı sıra önemli noktalarda da çok sayıda pansiyon hizmeti mevcuttur. Fiyatların uygun olduğunu da belirtmek gerekiyor.

 

Deniz ürünlerinin hakim olduğu özel bir mutfağa sahiptir. Akdeniz ve Ege mutfağının en güzel lezzetlerini Sakız Adası’nda bulabilirsiniz. Kafe ve restoran sayısı da oldukça fazladır. Ağa ve Mostra Karnavalı, Adanın en önemli iki festival etkinliği olarak karşımıza çıkıyor ve bu dönemde ziyaretçi sayısı da belli oranda artış gösteriyor.

 

Omiros havalimanı, adaya en yakın havalimanıdır ve ortalama 3 km gibi bir mesafede yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için karşınıza tek bir seçenek çıkıyor ve o da taksilerdir. 

Omiros Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Taksi

Terminal dışında yer alan taksiler, günün her saati hizmet veriyor. Adaya ulaşmak için tercih edebileceğiniz tek seçenek olması nedeniyle taksi sayısı da her geçen gün biraz daha arttırılıyor. 7 gün 24 saat hizmet veren taksilere, Ada’ya ulaşım için ödemeniz gereken tutar ise ortalama 15-20 Euro’dur. Taksileri gece yarısı tercih ettiğinizde fiyatlandırmada değişiklik olabiliyor ve gece tarifesi uygulaması devreye giriyor. Bagajınız çok değilse eğer taksileri tercih etmek yerine yürüyerek Ada’ya ulaşmayı tercih edebilirsiniz. Ortalama yarım saat gibi bir sürede yürüyerek yolculuğu tamamlayabilirsiniz. Yol boyunca yürüyen insanları göreceksiniz ve onlara katılıp sizler de keyifli bir yolculuk sonunda Ada’ya ulaşabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder