Hızlı Erişim

Sakarya’ya yapılması planlanan Sakarya Kırkpınar Havalimanı henüz tamamlanmamıştır. Bu nedenle Sakarya uçuşlarınız için İstanbul Anadolu Yakası’da bulanan Sabiha Gökçen Havalimanı’nı kullanabilir ve sonrasında otobüs, servis veya araç kiralama imkanlarından yararlanarak Sakarya’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

En Ucuz Sakarya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Sakarya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Sakarya Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Sakarya Şehri Hakkında Bilgi

Ülkemizin Marmara Bölgesi’nde bulunan ve nüfus yoğunluğu bakımından ülkemizin en yoğun yirmi ikinci şehri olan Sakarya, 2016 yılının sonlarında TÜİK tarafından yayımlanan verilere göre 16 ilçe ve belediye, 665 mahalleye sahiptir. Bölgenin önemli tarım noktası olma özelliğine sahip olan Sakarya, aynı zamanda sanayi sektöründe de gelişmeye başlamıştır. Bir milyona yaklaşan nüfusu ile İstanbul, Bursa, Kocaeli ve Balıkesir’in ardından Marmara Bölgesi’nin en kalabalık beşinci şehridir. Tarihi yüzyıllar öncesine dayanan Sakarya, 13. yüzyılın sonlarına doğru Osmanlı İmparatorluğu’nun hâkimiyeti altına girmiştir. Türkmenistan ve Azerbaycan'dan gelen göçebe Türkler, bu bölgeyi yerleşim yeri olarak kullanmışlardır. Bölgede yapılan arkeolojik kazı ve araştırmalar neticesinde de bu döneme ait önemli bulgular gün yüzüne çıkarılmıştır. Kurtuluş Savaşı'nda önemli bir rol oynayan Sakarya, adını bir muharebeye vermiştir; Sakarya Meydan Muharebesi. Sakarya Meydan Muharebesi, 100 kilometrelik bir cephe üzerinde gerçekleştir ve çetin bir savaş olmuştur. 1954 yılında il statüsüne kavuşan Sakarya, aynı konumda varlığını sürdürmektedir


Milli Mücadele Dönemi’nde önemli rol oynamış olan Sakarya’da; 1290 metrekarelik bir alana kurulmuş olan ve Roma, Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemine ait birçok eserin sergilendiği Sakarya Müzesi, 1555 yılında Rüstem Paşa tarafından Mimar Sinan'ın kalfalarına yaptırılmış olan ve Sapanca'nın yapım tarihi en eski camisi olan Rüstempaşa Cami, Abdülmecid'in 4. eşi tarafından yaptırılmış olan ve 1892 yılından günümüze kadar gelmiş önemli camilerden olan Rahime Sultan Cami, İpekyolu üzerinde yer alan ve Mimar Sinan tarafından yaptırılmış olan Sapanca Vecihi Kapısı, 1989 yılında hizmete girmiş olan ve Kuvayi Milliye Dönemi'ne ait eserlerin sergilendiği Gevye Ali Fuat Paşa Kuvayi Milliye Müzesi, yapımına 2000 yılında başlanan ve 2004 yılında tamamlanarak hizmete girerek deprem konusunda farkındalığı arttırmak için açılmış olan Sakarya Deprem Müzesi tarihi açıdan görülmeye değer yapı ve mekanlar arasında yer almaktadır.


Doğa güzellikleriyle ön plana çıkan Sakarya’da; Fırat ve Kızılırmak nehirlerinden sonra ön plana çıkan ve 824 kilometre uzunluğunda olan Sakarya Nehri, Karasu ilçesinde 1.562 hektarlık alanı kaplayan ve Dünya'nın en büyük ikinci longozu olan Acarlar Longozu, Sapanca gölüne dökülen derelerden biri olan ve yürüyüş yapmaya uygun parkurlarıyla Sapanca Aygır Deresi, uzunluğu 1606 metreyi bulan ve bölgenin en uğrak yerlerinden biri olan Sapanca Gölü, Akyazı ilçesinde bulunan ve doğanın sunduğu şifalı su kaynaklarından biri olan Kuzuluk Kaplıcaları doğa açısından gezilmeye ve görülmeye değer yerler arasındadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Otobüs

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren E-3 4. Levent Metro - Sabiha Gökçen Havalimanı, E-9 Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı, E-10 Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı, SG-1 Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı, E-18 Altunizade – Ümraniye - Sabi ha Gökçen Havalimanı, SG-2 Taksim - Sabiha Gökçen Havalimanı ve 132 H Pendik YTH - Sabiha Gökçen Havalimanı güzergâhlarını izleyen özel halk otobüslerine binerek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Ortalama ücret ve süre için lütfen İETT internet sayfasını kontrol ediniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için bir diğer seçenek de HAVABUS servisleridir. Taksim Divan Otel’in karşısında yer alan kalkış noktasından hareket ederek Taksim – Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havalimanı güzergâhını izleyen servisler, Sabiha Gökçen Havalimanı’na her yarım saatte bir ulaşım sağlamaktadır. Sefer süresi ortalama 1 saat 30 dakika olup, trafik ve hava durumuna göre değişiklik gösterebilir. HAVABUS Taksim - Sabiha Gökçen Havalimanı servis bilet ücreti 15 TL’dir.         
Anadolu Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na HAVABUS servisleriyle ulaşım sağlamak istiyorsanız;               
Kadıköy Rıhtım İETT otobüs duraklarından hareket eden HAVUS servislerini kullanabilirsiniz. Kadıköy - Yeni Sahra - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havalimanı güzergâhını izleyen servisler, Sabiha Gökçen Havalimanı’na her yarım saatte bir ulaşım sağlamaktadır. Sefer süresi ortalama 1 saat olup, trafik ve hava duruma göre değişiklik gösterebilir. HAVABUS Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı servis bilet ücreti 10 TL’dir.

Metro

Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmak için M2 Hacıosman – Yenikapı Metro Hattı’nı kullanarak Yenikapı İstasyonu’ndan Marmaray’a aktarma yapabilirsiniz. Marmaray Ayrılık Çeşmesi durağından M4 Kadıköy – Tavşantepe Metro Hattı’na aktarma yaparak Tavşantepe durağından inip E-9 Bostancı – Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca 2018 yılında tamamlanması planlanan M4 Kadıköy – Tavşantepe Hattı’na ek olarak yapılan Sabiha Gökçen Uzatması yakında metro ulaşımını daha da kolaylaştıracaktır.             

Taksi

Sabiha Gökçen Havalimanı’na bir diğer ulaşım seçeneği ise taksilerdir. Merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na 75-80 TL ücretle ortalama 40 saat içerisinde, Maltepe’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na 50-55 TL ücretle ortalama 40 dakika içerisinde, Sultanbeyli’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na 30-35 TL ücretle ortalama 20 dakika içerisinde, Taksim’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na 90-95 TL ücretle ortalama 45 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)   


En uygun Sakarya uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. Ucakbileti.com olarak İyi uçuşlar dileriz.

 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder