Hızlı Erişim

En Ucuz Safranbolu Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Safranbolu Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Safranbolu Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Safranbolu Şehir Bilgisi

Tarihte Türkiye’nin önemli ticaret noktalarından birisi olan Safranbolu, Karabük’ün en büyük ilçesi ve her sene yerli ve yabancı binlerce misafiri ağırlamaktadır. Safranbolu’daki tarihi eserlerin çoğu 1320’li yıllara kadar uzanmaktadır. Geçmişte Lidyalılar, Persler, Hititler, Frigler gibi pek çok medeniyet Safranbolu’da yaşamıştır. Kültürü, cumbalı evleri, tarihi dokusu, Arnavut kaldırım sokakları ve daha pek çok doğal güzelliğiyle misafirlerini kendine hayran bırakmaktadır. Safranbolu’nun tamamını gezmek istiyorsanız en azından 1-2 gününüzü bu şirin ilçeye ayırmalısınız. Safranbolu uçak bileti alarak Safranbolu gezisi için ilk adımı atabilirsiniz. Safranbolu’nun evleri de meşhurdur.. Evlerin en önemli özellikleri, büyük avluları, evlerdeki her odada ayrı bir banyo bulunması, ahşap işlemeli tavanları ve yapısal olarak çevredeki evlerin birbirinin ışığını kesmeyecek şekilde tasarlanmasıdır. Bunca güzel detay ziyaretçileri büyülemektedir. Safranbolu’da gezilecek yerler, 1900’lü senelerde yapılmış Hükümet Konağı’ndaki Kent Tarihi Müzesi, Gümüş Eski Çarşısı  ile ünlü Tokatlı Kanyonu ve Osmanlı zamanından kalan Cinci Hanı ve Hamamı’dır. Ancak Safranbolu’da gezilecek yerler bunlarla sınırlı değildir. Keşfe çıktığınızda daha pek çok tarihi eserle karşılaşacaksınız.
        

Safranbolu’ya nasıl gidilir sorusu da mutlaka akılları kurcalamaktadır. Karayolu tercih edilebildiği gibi havayolu da sıklıkla tercih edilmektedir. Öyle ki her sene binlerce turist bu güzellikleri yerinde görmek için Safranbolu uçak bileti alarak buraya gelmektedir. Ancak hatırlatmakta fayda var, Karabük’te havalimanı bulunmamaktadır. Safranbolu’ya uçakla gitmek için en yakın havalimanı olan Kastamonu Havalimanı’nı kullanmalısınız.

 Safranbolu’da nerede kalınır sorusu da seyahatiniz öncesi aklınıza takılabilir. Her bütçeye uygun konaklama seçenekleri sunan Safranbolu’da bazı cumbalı evler de butik otel olarak hizmet vermektedir. Safranbolu otelleri her bütçeye hitap etmektedir. İsterseniz Karabük şehir merkezinde de konaklayabilirsiniz. Karabük’ e göre daha gelişmiş ve büyük olan Safranbolu’da ulaşım ise genelde minibüs ve otobüsler ile sağlanmaktadır. Safranbolu’da ne yenir denilince de en çok nefis tatlıların ön planda olduğu Safranbolu mutfağı akıllara gelir. Bu lezzetleri deneyebileceğiniz çok sayıda otantik restoran ve kafe bulunmaktadır. Sitemizden en uygun Safranbolu uçak bileti alarak bu lezzetleri yerinde tadabilirsiniz. Ayrıca Safranbolu’nun en popüler mekanları, Gözü Mavi Restoran ve Kadıoğlu Şehzade Sofrasıdır.

Safranbolu Havalimanı Ulaşım Bilgisi     

Karabük’ün en büyük ve en turistik ilçesi Safranbolu’ya en yakın havaalanı, Kastamonu Havalimanıdır. 115 km uzaklıkta bulunmaktadır.

 

Otobüs
Havaalanı geliş terminalinden kalkan Karabük otobüslerine binerseniz, rahatlıkla Safranbolu’ya ulaşabilirsiniz. Gün içerisinde birçok otobüs havaalanından Karabük’e seferler düzenlemektedir.

 

Araç Kiralama

Havalimanında bulunan araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak Safranbolu’ya gidebilirsiniz. Ayrıca tatiliniz boyunca ulaşım ihtiyacınızı en baştan çözmüş olacağınız için araç kiralamanızı tavsiye ederiz.

 

Taksi

Terminal binası önündeki taksi durağındaki taksilerle pazarlık ederek taksiyle kolaylıkla Safranbolu’ya gidebilirsiniz. Ancak tutar biraz yüksek olabileceği için öncesinde taksiciyle konuşmanızda fayda vardır.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder