En Ucuz Rusya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Rusya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Moskova

Para Birimi

seyehat zamanı Ruble

Rusya Hakkında Genel Bilgiler

Dünyanın ne geniş ülkesi olma özelliğini üzerinde bulunduran Rusya, Dünyadaki yaşam alanlarının yaklaşık 8’de 1’ini kapsamaktadır. Resmi dil Rusça, para birimi Ruble ve Başkenti de Moskova’dır. Dünya mirası, rezervler, milli park gibi Unesco tarafından koruma altına alınmış sayısız yapı ve bölgeye sahiptir. Doğal kaynak rezervlerinin belki de en güçlü olduğu ülkelerden bir tanesidir ve bu kaynakları da kusursuz bir şekilde kullanmaya devam ediyorlar.


Müslüman, Budist ve Hindu nüfusu ile birlikte büyük bir çoğunluğun hristiyanlığa tabi olduğu görülüyor ancak inanış bakımından ülkede herhangi bir baskı ya da hakimiyet durumu söz konusu değildir.


Dünyanın en büyük doğal gaz üreticisi olarak liste başında yer alan Rusya, ihracat konusunda da dev ülkelerden bir tanesidir. Dünya ekonomisinde de büyük pay sahibi olan ülke, bu listede de dokuzuncu sıraya sahiptir.


Lüks alış veriş merkezleri, kulüpler ve her daim aktif gece hayatı ile birlikte en pahalı ülkeler sıralamasında da yine üst sıralarda kendine yer bulmayı başarıyor.


Hafta sonu kulüpler ve barların dolup taştığını ve güçlü bir eğlence kültürünün hakim olduğunu da belirtmek gerekiyor. Rusların en çok para harcadığı faaliyet kesinlikle eğlencedir ve bu konuda fazlasıyla lüks davrandıklarını da belirtmek gerekiyor. Kulüplerin sabaha kadar açık olduğunu ve doluluk oranlarının çok yüksek
olduğunu da belirtmek gerekiyor.


Festival ve kültürel etkinlikler bakımından da etkileyici bir görüntüye sahip olan Rusya, Kar ve Buz Heykelleri festivali ile birlikte çok sayıda ziyaretçinin ilgisini çekmeyi de başarıyor. Uluslar arası film festivali ve Rus Kış festivali de yine ilgi çeken etkinliklerden bazılarıdır.


Ülkeyi ziyaret etmek için vize konusunda sizleri nasıl bir sürecin beklediği de aşağıdaki gibidir…


Rusya Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Turistik Vize

Bu vize ile birlikte ülkede ikamet süreniz maksimum 30 gündür.


Açık arttırma, sergi ve kısa süreli iş seyahati için de bu vizeyi alabiliyorsunuz ve vizelerinizde ek bir ibare olarak ‘’amaçlı turistik gezi’’ notu yer alacaktır.


Rusya’ya komşu olan ülkeleri ziyaret etmenizde ya da bu ülkelerden geçiş yapmanızda herhangi bir beis görülmüyorsa eğer iki girişli turistik vize sahibi de olabiliyorsunuz.


İş Vizesi

Federal Göç Şubesi ve Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından bir davetiyenin düzenlenmesi şarttır. Teşkilatın yazılı müracatta bulunması ile birlikte böyle bir durum söz konusu hale geliyor.


İş seyahati, ticaret, seminer, konferans gibi seyahat durumlarında tercih edeceğiniz vize türüdür.


Maksimum ikamet süresi ise 90 gündür.


Hümaniter Vize

Hümaniter yapının güçlenmesi, eğitim, bilim, sosyo kültürel faaliyetlerin arttırılması ve geliştirilmesi adına yabancı vatandaşlara verilen vize türüdür.

 

90 günlük bir süreyi kapsıyor ancak 1 yıl süreli çok girişli vize şeklinde de verilebilmektedir.


Bir Girişli Vize

Bir girişli vize, Rusya Federasyonuna 1 kez giriş çıkış yapabileceğinizi işaret etmektedir.


İki Girişli Vize

Adından da anlaşılacağı gibi Rusya’ya 2 kez giriş ve çıkış yapabileceğinizi işaret ediyor.


Çok Girişli Vize

Rusya’yı ziyaret etmek isteyen yabancı vatandaşlara en az 2 kez olmak üzere daha fazla giriş çıkış hakkı tanımaktadır.


Rusya’da 3 ay gibi bir süreden daha fazla kalmak isteyen yabancı vatandaşların işçi ya da öğrenci vizesi başvurusu yapmaları ve almaları gerekiyor. Aksi bir durumda ülkede bulunmanız yasal bir çerçevede değerlendirilmiyor. Kural ihlali yaptığınız takdirde bir daha vize almanız ve ülkeye giriş durumunuz tamamen yasaklanabiliyor ve Rusya ile olan bağlantınız da tamamen kesiliyor. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder