En Ucuz Ruanda Varışlı Uçak Biletleri

 • Flydubai
  İstanbul - Kigali
  1.03.2018
  1471 TL
 • Flydubai
  İstanbul - Kamembe
  17.02.2018
  1870 TL

En Ucuz Ruanda Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Eagle Air
  Kigali - İstanbul
  2.03.2018
  1546 TL
 • Rwandair Express
  Kamembe - İstanbul
  19.02.2018
  2578 TL

Başkent

seyehat mesafesi Kigali

Para Birimi

seyehat zamanı Ruanda Frangı

Ruanda Hakkında Genel Bilgiler

Engebeli yapısı nedeniyle ‘’Tepeli ülke’’ olarak da bilinen ve adlandırılan Ruanda Cumhuriyeti’nin Başkenti Kigali, resmi dili Ruandaca ve para birimi de Ruanda Frangı’dır. Ülkede Ruandaca ile birlikte Fransızca ve İngilizce de çok konuşulduğu için resmi dil olarak kabul edilmişlerdir. Bir dönem Belçika sömürgesinde olan ülke, bağımsızlığını kazanması ile birlikte kısa sürede büyük gelişme kaydetmiş ve kendi yapılanmasını da kusursuz bir şekilde oluşturmayı başarmıştır. Fransızca’nin resmi dil olarak kabul edilmesinde Belçika’nın etkisi büyüktür ve ülkeye yerleşen mülteciler de İngilizce’nin resmi dil kabul edilmesinde büyük pay sahibi olmuştur.

 

Nüfusun %94’lü dilimi Hristiyanlığı benimsemiştir ancak ülkede dini baskı ya da zorlama gibi bir durum söz konusu değildir. İnanç özgürlüğü hakimdir ve bu konuda vatandaşlara herhangi bir şekilde baskı yapılmamaktadır. Ülkenin en önemli geçim kaynaklarından bir tanesi tarımdır. Geniş topraklara sahip olmamasına rağmen üretim konusunda oldukça iyi bir durumdadır ve halkın büyük bir kısmı da ine kendi ihtiyaçlarını karşılamak adına tarım ya da hayvancılık ile uğraşmayı tercih ediyor. İlginç bir mutfak kültürüne sahip olan ülke, meyveleri yemeklerinde çok fazla kullanması ile biliniyor ve muzu kızartarak yiyen ender ülkelerden bir tanesi olduğu da bilinmektedir. Meyveler ve organik köy tavuğu, Ruanda mutfak kültürünün en önemli gıdaları arasında yer alıyor.

 

Dünyaca ünlü festivallerden bir tanesi olan raunda film festivaline de ev sahipliği yapan ülke, bu festivali kısa sürede popüler hale getirmiş ve ülkeye giriş yapan ziyaretçi sayısının artmasında da etkili olmayı başarmıştır. Ruanda’ya seyahat etmek istiyorsanız eğer vize konusunda neler yapmanız gerektiği de aşağıdaki gibidir. 

Ruanda Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder