En Ucuz Ruanda Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Ruanda Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Kigali

Para Birimi

seyehat zamanı Ruanda Frangı

Ruanda Hakkında Genel Bilgiler

 

Engebeli yapısı nedeniyle ‘’Tepeli ülke’’ olarak da bilinen ve adlandırılan Ruanda Cumhuriyeti’nin Başkenti Kigali, resmi dili Ruandaca ve para birimi de Ruanda Frangı’dır. Ülkede Ruandaca ile birlikte Fransızca ve İngilizce de çok konuşulduğu için resmi dil olarak kabul edilmişlerdir. Bir dönem Belçika sömürgesinde olan ülke, bağımsızlığını kazanması ile birlikte kısa sürede büyük gelişme kaydetmiş ve kendi yapılanmasını da kusursuz bir şekilde oluşturmayı başarmıştır. Fransızca’nin resmi dil olarak kabul edilmesinde Belçika’nın etkisi büyüktür ve ülkeye yerleşen mülteciler de İngilizce’nin resmi dil kabul edilmesinde büyük pay sahibi olmuştur.

Nüfusun %94’lü dilimi Hristiyanlığı benimsemiştir ancak ülkede dini baskı ya da zorlama gibi bir durum söz konusu değildir. İnanç özgürlüğü hakimdir ve bu konuda vatandaşlara herhangi bir şekilde baskı yapılmamaktadır. Ülkenin en önemli geçim kaynaklarından bir tanesi tarımdır. Geniş topraklara sahip olmamasına rağmen üretim konusunda oldukça iyi bir durumdadır ve halkın büyük bir kısmı da ine kendi ihtiyaçlarını karşılamak adına tarım ya da hayvancılık ile uğraşmayı tercih ediyor. İlginç bir mutfak kültürüne sahip olan ülke, meyveleri yemeklerinde çok fazla kullanması ile biliniyor ve muzu kızartarak yiyen ender ülkelerden bir tanesi olduğu da bilinmektedir. Meyveler ve organik köy tavuğu, Ruanda mutfak kültürünün en önemli gıdaları arasında yer alıyor.

Dünyaca ünlü festivallerden bir tanesi olan raunda film festivaline de ev sahipliği yapan ülke, bu festivali kısa sürede popüler hale getirmiş ve ülkeye giriş yapan ziyaretçi sayısının artmasında da etkili olmayı başarmıştır. Ruanda’ya seyahat etmek istiyorsanız eğer vize konusunda neler yapmanız gerektiği de aşağıdaki gibidir. 

 

Ruanda Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

 

Ruanda seyahatleriniz için vize alma zorunluluğunuz bulunuyor ve Ruanda sınır kapılarında vize uygulaması gibi bir ayrıcalık sunulmuyor. Vize başvurularınızı, büyükelçilik, konsolosluk ve bu kurumların yetki verdiği acenteler aracılığı ile yapabiliyorsunuz ancak değerlendirme işlemi yine merkez kurum olan konsolosluk tarafından gerçekleştiriliyor. Ruanda Konsolosluğu, vize başvuruları için randevu sistemini tercih etmiyor bu yüzden bireysel olarak başvurularınızı yapmak durumunda kalıyorsunuz. Pazartesi ve Salı günleri mesai saatleri yani sabah 9 ve akşam 5 olmak üzere başvurularınızı yapabiliyorsunuz.

Vize işlemleri genellikle 3 ila 5 gün arası sonuçlanıyor ancak bu süre bilgilerin eksiksiz olması durumunda karşınıza çıkıyor ve evraklarınızda meydana gelecek eksiklik durumunda değerlendirme süresi uzayacaktır. Tek girişli vize başvurusu yapmak istiyorsanız eğer bu başvuruları konsolosluğun resmi internet sitesi üzerinden yapabiliyorsunuz ve zaten bu sitede de vize hakkında detaylı bilgiler yer alıyor. Yine vize başvuru formunu da kurumsal web sitesi üzerinden indirebiliyor ve doldurduktan sonra birebir ya da posta yolu ile de teslim edebiliyorsunuz. Bazı mecralarda başvuruların posta yolu ile yapılmadığı belirtiliyor ancak kurumsal web sitesinde bununla ilgili bir ibare yer aldığı için bu bilgiyi de vermek istiyoruz.

Vize başvurularında pasaportlarınızın geçerlilik süresinin en az 6 ay olması ve yine pasaportlarınızın yıpranmamış olması şartı karşınıza çıkıyor. Aksi bir durumda vize başvurularınızın olumsuz değerlendirilmesi mümkündür. Vize başvurularınızda mutlaka iletmeniz gereken evraklardan bir tanesi de sahip olduğunuz davetiyeler olacaktır. Davetiyenin eksik olması durumunda belgenin yeniden talebi de süreyi uzatacak ya da vize başvurusunu olumsuz hale getirecektir.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder