Hızlı Erişim

En Ucuz Rovaniemi Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Rovaniemi Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Rovaniemi Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Rovaniemi Hakkında Genel Bilgi

 

Finlandiya’nın Lapland kısmının başkenti olan Rovaniemi 69 bin nufüsa sahiptir. Kuzey Kutup’una olan sınırıyla soğuk, egzotik ve karlı bir şehirdir. Hatta yemeklerinizi buzdan yapılan restoranlarda yiyebilirsiniz. Ayrıca buzdan otellerde de konaklama şansınız bulunmaktadır. Ayrıca Noel Baba’nın ( Aziz Nikola) evi olarak köyün bulunduğu yerdir. Kentin mutlaka görülmesi gereken yerleri arasında Santa Claus Köyü ve Santapark gelmektedir. Bundan dolayı kentte Noel kutlamaları ve atmosferi masallardakine benzer olmaktadır. Her sene pek çok turist Rovaniemi uçak bileti alarak yılbaşı tatili için şehre gelmektedir.

Bu etkinlikler her sene pek çok turistin şehre gelmesine sebep olmaktadır. Senelik misafir sayısı yarım milyona yakın olabilmektedir. Lapland’in kültür başkenti olarak da bilinen Rovaniemi’de Lapland Müzesi, Lapland Ormancılık Müzesi, Pilke Bilim Merkezi, Korundi Kültür Evi ve Sanat Müzesi gibi ünlü yerleri de ziyaret etmeniz mümkündür. Ayrıca Jatkankynttila Köprüsü kentteki en önemli yapılardandır. Rovaniemi uçak bileti alıp bu güzellikleri yerinde görebilirsiniz.

Ayrıca kentte yer alan Ranua Hayvanat Bahçesi’nde ren geyikleri, kutup ayıları, kahverengi ayılar, husky kurtları gibi pek çok hayvanı görme şansına sahipsiniz. Rovaniemi genelde kış turizmiyle ünlüdür fakat Haziran ve Temmuz ayları aralığında yaklaşık olarak 30 gün süre ile güneşin hiç batmadığı günler yaşanmaktadır. Kentte yaşayanlar ve ya kentin misafirleri gece yarısı güneşini izleyebilmek ve görüntüleyebilmek için düzenlenen rehberli turlara katılmaktadırlar. Kışın gidilecek bir kayak merkezi de vardır. Rovaniemi Havaalanı kent merkezinden 10 km uzaklıkta yer almaktadır. Havaalanından kent merkezine gitmek içinse havaalanı servisleri ya da taksiler çoğunlukla turistlerin kullandığı araçlardandır. Kentin toplu taşımasına ait otobüsleri kullanmak veya araç kiralama seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Başkentten oldukça uzakta ve sakin bir şehirdir Rovaniemi. Kuzey Kutup Dairesi’ne de çok yakındır. Rovainemi’ye gitmeden, harika bir kent beklentisi içine girmemelisiniz. Naziler’in geri çekilirken bombaladıkları kent içindeki bina ve eserler sonradan, yeniden dağınık bir şekilde düzenlenmiştir. Bu sebepten kent hoş bir görünüm kazanamamıştır. Fakat kar yağınca ve nehir buraya akınca şehir senenin her zamanında hoş manzaralar sunmaktadır.

Şehrin merkezinde yer alan Arktikum Müzesi, Rovaniemi’nin kesinlikle görülmesi gereken yerlerinden birisidir. Bu müze, Fin Lapland (Lappi) kültürünü ve tarihini de yansıtan bir yerdir. Aynı zamanda bilim merkezi özelliği taşımaktadır. Arktikum Müzesi civarlarında Pilke Bilim Merkezi de bulunmaktadır. Pilke Bilim Müzesi, Finlandiya’nın ormanları hakkında misafirlerine bilgiler sunan bir müzedir. Rovaniemi uçak bileti alarak Rovaniemi bilimsel ve kültürel eserlerini keşfedebilirsiniz.

Rovaniemi’de yer alan diğer gezilebilecek yerlerden biri de Rovaniemi Kilisesi’dir. Buraya gelince Noel Baba’nın köyünü gezmemek de olmaz. Rovaniemi uçak bileti alarak her yıl yüzbinlerce kişi sırf bu popüler kültürel ve tarihi eserleri görmek için şehre gelmektedir. Rovaniemi ilginç bir şehir ve en azından küçük bir kış tatilinde keşfedilmesi gereken bir yerdir. Siz de erkenden Rovaniemi uçak bileti alarak hem ekonomik hem de keyifli bir kış tatili yapabilirsiniz.

Rovaniemi Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Şehre Rovaniemi’ye 10 km uzaklıkta bulunan Rovaniemi Havalimanı aracılığıyla gelinmektedir. Yıllık yolcu verilerine göre Finlandiya'daki dördüncü büyük havalimanı olma özelliği taşımaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için otobüs, taksi veya araç kiralama kullanabilirsiniz. Ayrıca kalacağınız otelin yolcu karşılama hizmetlerinden faydalanarak havalimanına indiğinizde sizi karşılamaları konusunda destek alabilirsiniz.

Rovaniemi uçak bileti aldıktan sonra otel ve araç rezervasyonlarınızı internetten yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bazen yoğunluktan dolayı fiyatlarda artış olabilmektedir. Ayrıca kontenjan sorunları da olabilmektedir bu sebepten erkenci davranmak faydanızadır.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder