Hızlı Erişim

En Ucuz Roma Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Roma Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Roma Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Roma Şehri Hakkında Genel Bilgiler

2.7 milyon gibi bir nüfusa sahip olan Roma, dünyanın en kalabalık şehirleri arasında yer alıyor ve nüfusu da her geçen gün biraz daha artıyor. Tarihi ve kültürel değerlerin merkezi olan Roma, aynı zamanda İtalya’nın da Başkenti.
 

Roma dönemine ait birçok eser günümüzde restore edilmeye gerek duyulmadan karakteristik durumunu korumayı başarmış durumda ve turistlerin en çok ilgisini çeken yapılar da kesinlikle tarihi yapılar oluyor. Yaklaşık 400 km uzunluğa sahip olan Tiber Irmağı, roma şehrini Doğu ve Batı olarak ikiye bölüyor ve şehir nüfusunun büyük bir kısmı da Doğu Bölgesinde yer alıyor.
 

Sinema, tiyatro, opera gibi kültürel etkinliklerin de yoğun bir şekilde sergilendiği ve ilgi gördüğü bir şehir olan Roma’da sinema kültürü de inanılmaz bir şekilde gelişmiş durumda.
 

Mutfak ve yemek kültürü bakımından da oldukça zengin bir şehir ve İtalyan mutfağının kusursuz lezzetleri de yine ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarıyor.
 

Konaklama ve tesis bakımından da daha çok turistlere yönelik bir yapılanma söz konusu. Roma, oldukça büyük bir şehir ve bu yüzden konaklamak için tercih edeceğiniz tesisin ulaşım ağlarına yakın olmasına da dikkat etmeniz sizlerin lehine bir durum olacaktır.
 

Ulaşım ağları oldukça geniş ve şehir merkezinde birçok noktaya farklı alternatif seçenekleri kullanarak ulaşabiliyorsunuz, üstelik fiyatlar da bir hayli uygun… 

Roma Uluslararası Havalimanı(Flumicino) Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Şehir merkezine ulaşmanın kolay ve konforlu yollarından bir tanesi olan otobüs için Cotral otobüslerini tercih edebilirsiniz. Şehir merkezine ortama 1 saat gibi bir sürede sizleri ulaştıracak olan ulaşım aracı için ödeyeceğiniz bilet tutarı ise 5 Euro olarak belirlenmiştir. Dilerseniz güncel bilgileri almak için firmaya ait iletişim numarası olan +39 800 174 471’i arayabilir ve sorularınızı da iletebilirsiniz. Yine firmaya ait güncel bir web sitesi mevcut ve bu siteyi de kullanarak fiyat ve güzergahlar konusunda ‘’kesin’’ bilgiler elde etmeniz de söz konusu olacaktır.

Raylı Sistemler

Leonardo Express treni de yine tercih edebileceğiniz alternatifler arasında yer alıyor. 30 dakika gibi esnek sefer saatleri ile güzel bir alternatif olarak karşınıza çıkıyor ve tek yön için ödeyeceğiniz tutar ise 14 Euro’dur.

Fr1 banliyö treni de yine raylı sistemlerde tercih edebileceğiniz alternatifler arasında karşınıza çıkıyor. Bu tren ise 15 dakikada bir hareket etmektedir. Ödeyeceğiniz ücret ise yine tek yön için 8 Euro’dur.

Taksi

Havalimanı dışında yer alan taksiler konusunda dikkatli olmanız gerekiyor. Yalnızca lisanslı taksileri tercih etmeniz tavsiye ediliyor ve 25 dakika gibi bir süre zarfında şehir merkezine ulaşmanızı sağlıyorlar. Ücret ise ortalama 50 Euro olarak karşınıza çıkıyor.

Araç Kiralama

Europcar, Budget, Avis, Maggiore, Hertz ve daha birçok farklı araç kiralama firması havalimanında sizleri bekliyor olacaktır. Terminalde bu firmaları işaret eden tabelalar mevcut ve dilerseniz görevli personelden de konu ile ilgili yardım alabilirsiniz.

Shuttle

Sabina, Poggio ve Orte’ye gitmek isteyen ziyaretçiler için özel servis hizmetleri de sunuluyor. Yine konu ile ilgili görevli personelden yardım almanız çok daha doğru olacaktır. Bu arada terminaller ve otopark arası ücretsiz servis hizmeti de yine sunulan ayrıcalıklardan bir tanesidir. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder