Hızlı Erişim

En Ucuz Riyadh Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Riyadh Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Riyadh Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Riyad Hakkında Genel Bilgiler


Suudi Arabistan’ın Başkenti olan Riyad, ülkenin en önemli ve en gelişmiş şehirlerinden bir tanesidir ve özellikle son dönemde yapılan güçlü ekonomik yatırımlar ile birlikte şehir bu bağlamda bir adım daha öne çıkıyor. Riyad, çöl ikliminin etkisinde olan bir şehir olduğu için yaz aylarında inanılmaz derecede bunaltıcı bir havaya sahiptir ve bu bunaltıcı hava ne yazık ki yaz aylarında şehri ziyaret eden turistleri de olumsuz etkilemektedir. Şehri ziyaret etmek için en uygun dönem kış dönemidir ve bu dönemde şehir çok daha kalabalık bir hal alıyor.


Riyad, uçsuz bucaksız bir çölüm ortasında tarihi yapıları ve yükselen mimarisi ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Şehir, mimari bakımından oldukça gelişmiş bir görüntüye sahip ve bu görüntü her geçen gün daha kusursuz bir hal alıyor. Şehirde güçlü bir sosyal hayattan bahsetmek ne yazık ki mümkün değil ve aşrı muhafazakar tavrı nedeniyle özellikle namaz saatlerinde bomboş sokaklar da sizleri bekliyor olacaktır. İnançları gereği şehri ziyaret eden insanlardan da bu hassasiyeti beklediklerini belirtmekte fayda var.


Şehrin sokaklarında sivil olarak dolaşan çok sayıda ve hatta binlerce din polisi bulunuyor. Din polisleri özellikle gece yarısı sokaklarda oluyor ve alkol tüketiminin önüne geçmek adına gerekli önlemler alınıyor. Şehirde alkol tüketimi yasak olduğu için yaptırımlar da oldukça ağır. Bu yüzden gece hayatından bahsetmek de çok doğru olmayacaktır. Ev partileri ise zenginler tarafından düzenleniyor ve bu partilerin de gizli tertip edildiğini belirtmek gerekiyor.


Riyad’a adım attıktan sonra havalimanı ve şehir merkezi arası mesafeyi hangi alternatifler ile kat edebileceğiniz de aşağıda belirtilmiştir.

Riyad Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Taksi

Havalimanında hizmet veren sayısız taksi firmasından bir tanesini tercih edebilir ve sizler de şehir merkezine ulaşmak adına taksileri kullanabilirsiniz. Taksiler, limandaki en önemli alternatiflerden bir tanesidir ve konforlu olmalarının yanı sıra aynı zamanda ekonomik bir alternatif olarak da karşınıza çıkıyor. Taksi firmaları resmi yani legal olarak hizmet veriyor ancak dilerseniz daha fazla ödeyerek havalimanı dışında sizleri bekleyen korsan taksileri de kullanabilirsiniz. Korsan taksilerin büyük bir kısmı taksimetre uygulamasını tercih etmiyor ve bu yüzden ödeyeceğiniz rakamlar da bir hayli yüksek olabiliyor.


Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Şehir merkezine ulaşımın yanı sıra şehri daha kısa sürede ve daha konforlu bir şekilde keşfetmek isterseniz eğer araç kiralayabilirsiniz. Yerli ve yabancı olmak üzere çok sayıda araç kiralama firması da havalimanında kendilerine ait ofislerde yerlerini almış durumda. Bunun yanı sıra firmaların büyük bir kısmı online hizmet de sunuyor ve formu doldurup araç kiralama taleplerinizi yine online olarak da yerine getirebiliyorsunuz.


Otel Servisleri

Turizmin merkez noktalarından bir tanesi olan ve iş dünyasının önemli isimlerine de ev sahipliği yapan Riyad’da çok sayıda lüks otel bulunuyor ve otellerin büyük bir kısmı müşteri memnuniyetini daha güçlü kılmak adına servis hizmeti sunuyor. Konaklayacağınız otel ile iletişime geçerek dilerseniz ücretli servis hizmeti için sizler de rezervasyonlarınızı yaptırabilir ve havalimanına adım attıktan sonra servislere erişim sağlayabilirsiniz.

Riyadh Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder