Hızlı Erişim

En Ucuz Rio De Janeiro Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Rio De Janeiro Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Rio De Janeiro Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

Rio de Janeiro Hakkında Genel Bilgiler

Sao Paulo ile birlikte Brezilya’nın en büyük şehirleri arasında yer alan Rio de Janeiro, Yağmur Ormanları, Botanik Bahçeleri ve doğal güzellikleri ile birlikte göz kamaştırıcı bir şehirdir. Unesco tarafından bölgenin bir kısmı koruma altına alınmış ve dünya mirası ilan edilmiştir. Mayıs ve Ekim aylarında çok daha hareketli olan sahiller, tropikal iklimin çok fazla etkisini göstermediği dönemler olarak biliniyor ve bu aylarda yoğun bir ziyaretçi akınına uğruyor. Zona Sul Bölgesi, konaklama için ideal bölgelerden bir tanesidir ve konaklama imkanlarının büyük bir kısmı da bu bölgede toplanmıştır. Copacabana da bu bölgede yer almaktadır.

 

Cristo Redentor, şehri ziyaret ettiğinizde mutlaka görmeniz gereken yapılardan bir tanesidir. Kurtarıcı İsa Heykeli olarak bilinen bu yapı, ziyaretçilerin yoğun ilgisine maruz kalmaktadır. Botanik Bahçeleri de yine yoğun ziyaretçi akınına ev sahipliği yapan adreslerden bir tanesidir ve doğal güzelliğin kusursuz bir şekilde sergilenmesi ile can alıcı bir adres haline dönüşmüştür. 4 km uzunluğa sahip olan Copacabana Plajı da yine şehri ziyaret ettiğinizde mutlaka uğramanız gereken noktalardan bir tanesidir. Kumu ve denizi ile de fark yaratan bölge, ziyaretçilerin en çok tercih ettiği bölgelerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

 

Ipanema ve Copacabana, kusursuz bir gece hayatını da sizinle buluşturuyor. Samba kenti olan Rio’da gece hayatı çok daha farklı bir seviyeye ulaşmış durumda. Özellikle gece kulüpleri sabahın erken saatlerine kadar dans eden insanları misafir ediyor.  Rio Karnavalı, Haziran Festivali ve Deniz Tanrıçası Festivali, şehrin en önemli festivalleri arasında yer alıyor ve bu festivallerin gerçekleştirildiği dönemlerde nüfus katlanıyor. Eğlenceli görüntülere sahne olan festivallere, dünyanın dört bir yanından binlerce ziyaretçi iştirak ediyor ve ortaya harika bir görüntü çıkıyor. Şehirde ulaşım oldukça kolay ve havalimanına adım attığınızda şehir merkezi için sizlere sunulan alternatifler de aşağıdaki gibi olacaktır. 

Rio de Janeiro Havalimanı (Antônio Carlos Jobim) Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Emressa Real bünyesinde hizmet veren özel otobüsler, havalimanından şehir merkezine seferler düzenliyor ve günün büyük bir kısmı bu otobüslere ulaşmak mümkündür. Otobüslerin tamamı klimalıdır ve bu anlamda konforlu bir yolculuk da sizleri bekliyor olacaktır. 2018 numaralı otobüs, geniş güzergahı ile birlikte şehir merkezinin yanı sıra şehrin farklı noktalarına ulaşım için de tercih ediliyor. Merkeze ulaşım ise bu otobüsler ile birlikte yaklaşık 45 dakika kadar sürüyor.

 

Taksi

Terminallerin hemen önünden hareket eden taksiler konusunda dikkatli olmanız gerekiyor. RDE taksi masası sizleri ilgilendirmiyor ve ziyaret edeceğiniz asıl nokta State Tourism taksi masası olmalıdır. Taksimetrelerin sıfırlandığına da özellikle dikkat etmelisiniz çünkü birçok ziyaretçi bu konuda sorun yaşayabiliyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Terminal 1’de firmalara ait ofisler yer alıyor ve araçları görmek isterseniz de Terminal 2’ye gitmeniz gerekiyor. Terminaller arası mesafeyi yürüyerek kat edebilirsiniz ve dilerseniz araçları da görebilirsiniz. Taksi ücretleri hakkında ortalama bir bilgi yok ancak havalimanı web sitesini ziyaret ederek iletişim numaraları aracılığı ile bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Transfer/Shuttle

Az önce de belirttiğimiz gibi terminaller arası mesafe çok yakın olduğu için servis araçları otellere ve önemli noktalara servis sunmak adına hizmet veriyor. 1 saat aralıklarla hareket eden servislerden havalimanına ayak basan her yolcu yararlanabiliyor. Şehir merkezine ulaşımı bu alternatif ile de sağlayabilirsiniz ve bunun yanı sıra önemli noktalar için de güzergah bilgilerine havalimanına ait kurumsal web sitesi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder