Hızlı Erişim

En Ucuz Riga Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Riga Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Riga Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Riga Hakkında Genel Bilgiler


Litvanya’nın Başkenti olan şehir, aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir ve gelişmişlik bakımından da önemli bir yere sahiptir. ‘’Kuzey’in Paris’i’’ olarak lanse edilen Riga, Baltık devletlerinin de en kozmopolit şehri olarak karşımıza çıkıyor. Çok kültürlü bir yapıya sahip olan Riga, turizmin de en önemli merkezidir. Şehir, mimari olarak üst düzey bir gelişme sergiliyor ve Unesco dünya mirasları listesinde de yer alan çok sayıda yapıya ev sahipli yapmaktadır.


Ülkenin ekonomi merkezi olarak da büyük önem taşıyan Riga, son dönemde yapılan yatırımlar ile birlikte bir adım daha öne çıkmayı başardı. Turizm konusunda da gelişme kaydeden Riga, özellikle yaz aylarında binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor ve bu bağlamda konaklama fırsatlarının da arttığını görebiliyoruz. Düzenlenen festivaller ve etkinlikler, şehre giriş yapan turist sayısını da her geçen gün biraz daha arttırıyor. Daugava Nehri, şehri ikiye bölüyor ve huzur verici bir görüntü sergiliyor. Şehir, kimileri tarafından en huzurlu şehirlerden bir tanesi olarak gösteriliyor. Etkileyici coğrafyası ve sıcakkanlı insanları ile de gayet misafirperver bir şehir olduğunu söylemek mümkündür.


Old Town bölgesi, sosyal hayat ile birlikte gece hayatının da hareketlilik kazandığı noktalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Birçok Avrupa şehrine göre çok daha kusursuz bir gece hayatına sahip olan Riga, etkileyici mekanları ve kendine has eğlence kültürü ile de misafirlerini en iyi şekilde ağırlamayı başarıyor. Bar ve gece kulüpleri sabahın erken saatlerine kadar hizmet veriyor ve şehirde alkol tüketimi de bir hayli yüksektir.


Riga havalimanı sonrası izlemeniz gereken rota ve tercih edebileceğiniz ulaşım alternatifleri ise aşağıdaki metinde yer almaktadır.

Riga Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Otobüs

Havalimanından hareket eden 22 numaralı otobüsler sizleri şehir merkezine ulaştıracak olan araçlardır. Bu hattın geniş bir güzergaha sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor ve 10 dakika ile 30 dakika arasında değişen sefer saatleri den ziyaretçileri fazlasıyla memnun ediyor. Ekonomik olmasının yanı sıra bagajlarınızla birlikte rahatça binebileceğiniz bu araçlar, aynı zamanda güvenlidir. Kısa sürede sizleri şehir merkezine ulaştıracak olan otobüsler, hafta sonu da hizmet vermeye devam ediyor.


Minibüs

241 numaralı minibüs hattı, havalimanı ve şehir merkezi arası mesafeyi kısa sürede kat etmenize yardımcı olacak olan alternatiflerden bir tanesidir. 10:30 ve 19:30 saatleri arasında seferlerine devam eden minibüsler, hem ekonomik hem de konforlu bir alternatif olarak ziyaretçilere hizmet vermeye devam ediyor. Terminal binası önünden hareket eden araçlara, havalimanında yer alan gösterge tabelaları aracılığı ile de kolayca ulaşabilirsiniz.


Taksi

Havalimanında hizmet veren taksiler günün her saati seferlerine devam ediyor. Bagajlarını için ekstra ödeme almayan taksilerin büyük bir kısmı taksimetre uygulamasını kullanıyor ve yüksek rakamlar ödemeyeceğinizi de bu bağlamda belirtmekte fayda var diye düşünüyoruz.


Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Havalimanında yerli ve yabancı firmalara ait ofisler bulunuyor ve bu ofisleri ziyaret ederseniz araçlar hakkında ve fiyatlar hakkında da bilgi alabilirsiniz. Firmaların web siteleri de online rezervasyon için sizlere yardımcı olacaktır ve vakit kaybetmek istemiyorum diyorsanız rezervasyon formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Riga Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder