Hızlı Erişim

En Ucuz Quito Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Quito Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Quito Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Quito Hakkında Genel Bilgiler


Ekvador’un Başkenti olan Quito, sahip olduğu unvan ile birlikte daha ilgi çekici bir hal almaya devam ediyor. Dünyanın en yüksek başkentleri arasında birinci sırada yer alan şehir, bu özelliği ile gezginlerin de dikkatinden kaçmıyor. Şehir aynı zamanda Ekvador’un en büyük ikinci şehri olmayı da başarıyor. Tarihi dokusu ve ilginç mimarisi ile fark yaratan Quito, Eski şehir bölgesi ile birlikte Unesco dünya mirasları listesinde de kendine önemli bir yer edinmeyi başarmıştır. Quito, sahip olduğu iklim sayesinde her dönem kusursuz bir hava sunuyor ve şehir bu özelliği sayesinde ziyaretçiler için her dönem ziyaret edilebilecek şehirler arasında da yer alıyor.


And Dağları ve Eski Şehir bölgesi, şehrin en çok ziyaret edilen noktaları arasında yer alıyor. Özellikle And Dağlarında yaşayan yerli halkın egzotik ve ilgi çekici kültürü de ziyaretçilerin dikkatini cezbeden en önemli detaylardan bir tanesi olarak biliniyor. Patates, fasulye ve pirinç, Ekvador mutfağında en çok kullanılan gıdalardan bazılarıdır. Ülkenin ve
şehrin yerel lezzetlerini, Quito’da bulunan kafe ve restoranlar aracılığı ile tadabiliyorsunuz. Şehirde dünya mutfağına ev sahipliği yapan çok sayıda mekan da mevcuttur. Şehir merkezinin yanı sıra Reina Victoria da gece hayatının etkili olduğu adreslerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Bar ve gece kulüpleri erken saatlerde ne yazık ki açık değil ve büyük bir kısmı kapılarını saat 22:00 sularında açarken, en geç 02:00 sularında da kapatıyor. İlginç bir eğlence hayatına sahip olan şehir, turistlerin ziyareti ile birlikte daha etkileyici bir görüntü sergiliyor. Canlı müzik dinleyerek alkol alabileceğiniz çok sayıda mekan var.

 

Havalimanına ulaştıktan sonra şehir merkezine varmak için aşağıdaki alternatifleri kullanabilirsiniz ve bu alternatiflerin büyük bir kısmı şehir içi ulaşımında da önemli bir tol oynuyor.

Quito Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Otobüs

Şehrin Kuzey ve Güney bölümüne seferler düzenleyen otobüsler, en uygun ve en konforlu ulaşım araçlarından bir tanesidir. Havalimanında günün büyük bir kısmı hizmet veren otobüsler için seyahat öncesi biletlerinizi temin etmeniz gerekiyor ve araç içi bilet satışı da mevcut değil. 2 Dolar ödeyerek havalimanında ve duraklarda bulunan bilet gişelerinden bilet satın alabiliyorsunuz. Dilerseniz haftalık ya da aylık bilet de temin edebilirsiniz. Güzergahı daha dar olan ve şehir merkezine direkt ulaşım hizmeti sunan Aeroservicios firmasına bağlı olan otobüsleri de tercih edebilirsiniz. Bu araçlar çok daha hızlı ve dar bir güzergaha sahip oldukları için zaman kaybı yaşamanıza da neden olmuyorlar.


Taksi

Havalimanında legal olarak hizmet veren taksilere günün her saati ulaşabilirsiniz. Taksiler oldukça ekonomik ve gece geç saatlerde bile hizmet verdikleri için yolcular adına büyük bir kolaylık sağladıklarını da belirtmek gerekiyor.

 

Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Seyahatlerinizi çok daha hızlı ve konforlu bir hale getirmek ve bunun yanı sıra şehri daha hızlı bir şekilde keşfetmek adına araç kiralama hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Yerli ve yabancı rent a car firmaları havalimanında hizmet veriyor. Firmaların bazıları online olarak rezervasyon ayrıcalığı da sunuyor. Rezervasyon formunu doldurarak taleplerinizi online olarak da iletebiliyorsunuz.

Quito Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder