Hızlı Erişim

En Ucuz Yurt İçi Qatar Airways Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yurt Dışı Qatar Airways Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Qatar Airways Hakkında Genel Bilgiler

Katar Hükümeti ve özel sektör paylaşımı ile hizmet vermeye devam eden ve 1993 yılında aktif olarak uçuşlarına başlayan Qatar Airways, Doha Uluslar arası Havalimanındaki genel merkezi ile hizmetlerine devam ediyor. 100’den fazla noktaya seferler düzenleyen en büyük hava yolu firmalarından bir tanesidir ve Katar’la özdeşleştiğini de belirtmek gerekiyor. Skytrax isimli değerlendirme kurulunun yaptığı çalışma ile birlikte 2011 ve 2012 yıllarında dünyanın en iyi havayolu firması olmayı başaran Qatar Airways, özellikle uçak içi hizmetlerinde kusursuz bir kimliğe sahip. Sürekli büyüyen ve genişleyen uçuş ağı ve filosu ile de yine dikkatleri çekmeyi başarıyor. 


Check-in 


Qatar Airways firmasına ait resmi bir web sitesi mevcut ve bu site üzerinden check-in işlemlerinizi online olarak yapma gibi bir fırsatınız var ve bu da sizlere zaman kazandıracaktır. Bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra biniş kartınızı yazdırmanız yeterli olacaktır ve bu da dakikalarınızı bile almıyor. Sefer saatinden 36 saat önce başlayan ve 90 dakika kalana kadar check-in işlemlerinizi yapmanıza fırsat veriyorlar. Eğer check-in işlemlerinizi online olarak değil de havalimanında yapmak isterseniz en az 3 saat öncesinde havalimanında olmanız tavsiye ediliyor ve firma tarafından yapılan uyarı da bu şekildedir. 


Bagaj Hakkı ve Fiyatlandırma


Bu firma ile yapacağınız uçuşlarda kabin bagajı için ücret ödemenize gerek yoktur çünkü böyle bir hak sizlere ücretsiz olarak sunuluyor. Ekonomi sınıfını tercih ederseniz eğer maksimum 7 kilo ağırlık ve 50x37x25 cm boyutlarında tek parça gibi bir sınırlandırma karşınıza çıkıyor. Business class tercihi yaparsanız eğer 15 kilo maksimum ağırlık ve 50x37x25 cm boyutlu sınırlama ve 2 parça gibi bir kabin bagaj hakkına sahip oluyorsunuz. El çantası ya da laptop gibi eşyalar için ücret ödemeyeceğinizi de bilmeniz gerekiyor. Seyahat gününde Duty Free’den satın alacağınız ürünleri de kabine alabiliyorsunuz. 


Koltuk Tercihi


Online işlemleri gerçekleştirirken koltuk seçimlerinizi de aynı anda yapabilme hakkına sahipsiniz. Qatar Airways, koltuk genişliği ve konforu konusunda fazlasıyla cömert davranıyor ve yolculuk boyunca ayaklarınızı uzatabileceğiniz ekstra alanlar da yaratılıyor. Kişisel bakım eşyaları, temiz havlular ve uçak içi hizmetin üst düzeyde olduğu bir seyahat sizleri bekliyor. Ekonomi ve Business için sunulan ayrıcalıklar hakkında daha fazla detaya ulaşmak isterseniz eğer firmaya ait kurumsal web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 


İkramlar


Ödüllü aşçıların harika sunumu ile muhteşem lezzetler sizleri bekliyor olacaktır… Dünya mutfağının en özel lezzetlerini bulabileceğiniz bu firma, seyahat boyunca aç kalmanıza izin vermiyor. Kurumsal web sitelerinde bununla ilgili harika bir çalışma yapmış durumdalar ve ne kadar geniş bir menüye sahip odluklarını da bu adres üzerinden görebilirsiniz. alkollü içecek servisi mevcut ve şaraptan biraya kadar yine geniş bir içecek yelpazesi de uçuş boyunca karşınıza çıkacaktır. Özel talepleriniz ya da hazırlanmasını istediğiniz bir menü varsa hava yolu firmasını birkaç gün öncesinde arayarak bilgilendirmeniz yeterli olacaktır. Size özel harika bir menü en kısa sürede hazırlanacak ve uçuş anında servis yapılacaktır. Mutfak konusunda birçok hava yolu firmasına göre daha profesyonel ve daha sağlıklı bir çalışma sergilediklerini de belirtmek gerekiyor.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder