Hızlı Erişim

En Ucuz Prag Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Prag Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Prag Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Prag Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Prag, Çek Cumhuriyeti’nin başkenti ve en büyük şehridir. Dünyanın en güzel şehirlerinden olarak gösterilen Prag şehrinde yüzlerce tarihi ev ve mekana rastlamanız mümkündür. Birçok yerde Altın Şehir, Doksanların Sol Bankası, Masal Şehri, Şehirlerin Anası ve Avrupa’nın Kalbi gibi isimlerle bilinir ve anılır. Prag’ın 2. Dünya Savaşı’nda çok fazla zarar görmeyişi nedeniyle tarihi birçok yapıya ev sahipliği yapmaktadır. St. Vitus Katedrali bu tarihi yapılardan biridir. Turizm alanında son yıllarda çok fazla rağbet gören şehir, 1992 yılından beri Prag’ın tarihi merkezi UNESCO’nun Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır.

 

Bir zamanlar Çekoslavakya’nın da başkenti olan şehirde nüfus 1,2 milyonun üzerindedir. Yaklaşık olarak 300 bin kişinin resmi kaydı bulunmadan Prag’da yaşadığı da istatistiklere göre bilinmektedir. Dünyanın en güzel şehirleri arasında olmasının sebeplerinden biri de bir kültür sanat şehri oluşudur. Şehirde dolaşırken binaların ve çevre düzenlemesinin detaylarını görmeniz mümkündür.

 

Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olan Prag şehrinde Vaclav Havel Havalimanı bulunmaktadır. Uluslararası hizmet veren havalimanı şehir merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıktadır. 2014 yılı verilerine göre 11 milyonun üzerinde yolcuyu ağırlayan havalimanı Avrupa’nın en işlek havalimanları arasındadır. Asya ve Avrupa’nın birçok havayolu şirketi her gün Prag Vaclav Havel Havalimanı’na tarifeli seferler düzenlemektedir.

Vaclav Havel Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Prag Havalimanı ulaşım seçeneklerinden en uygun olanı toplu taşıma otobüsleridir. 119 numaralı toplu taşıma otobüsü ile 25 dakika gibi kısa bir sürede havalimanına ulaşabilirsiniz. Trafik yoğunluğu ve hava şartlarına bağlı olarak bu süre değişkenlik gösterebilir. Toplu taşıma hizmetinden faydalanabilmek için €1,5 gibi bir ücrete denk gelen biletlerden almanız gerekmektedir. 90 dakika boyunca kullanabildiğiniz bu biletle toplu taşıma araçlarına binebilirsiniz.

Bir diğer alternatif otobüs seçeneği ise CEDAZ firmasının sağladığı ve şehir merkezli hareket eden servislerdir. Bu servislerle ortalama 30 dakika gibi bir sürede havalimanına ulaşım sağlanmaktadır. Servis kalkış saatleri ve güncel fiyat bilgileri için firma yetkilileri ile görüşmeniz gerekmektedir.

Taksi

Ticari taksiler aracılığıyla rahat ve konforlu bir şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. FIX taksi firması son model lüks taksileri ile her türlü konforu sağlamaktadır. Ortalama olarak 120 – 170 CZK arasında değişen ücret karşılığında hızlı ve güvenli bir şekilde Prag Vaclav Havel Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Modern bir hizmet sunan firma ayrıca araç içinde bulunan kredi kartı ile ödeme sistemi sayesinde misafirlerine büyük kolaylık sağlamaktadır.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç kiralama hizmeti sayesinde Prag Şehir Merkezi – Prag Vavlav Havel Havalimanı arasında ulaşım kolaylığından faydalanabilirsiniz. Havalimanında bulunan Avis, Hertz ve Sixth gibi dünya çapında bilinen firmalarından araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Araç marka ve model bilgisine göre değişkenlik gösteren ücretler için firma yetkilileri ile görüşmeniz gerekmektedir. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder