Hızlı Erişim

En Ucuz Porto Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Porto Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Porto Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Porto Hakkında Genel Bilgiler

Portekiz’in kuzeyinde konumlanan Porto, Lisbon ile birlikte ülkenin ikinci büyük şehri olma unvanını da elde etmiş durumdadır. 10. yy’ın ortalarına kadar bir sınır kenti durumunda olan Porto, bu dönem boyunca gelişme kaydedememiş ve hatta gerilemiştir. Bu dönemden sonra farklı bir kimliğe bürünen ve şu anki haline kavuşmayı başaran şehir, Douro Nehrine bakan tepelerde yer almaktadır. Porto şarabı, şehrin ekonomisine katkıda bulunan en önemli ticaret ürünlerinden bir tanesidir. Dünyaca ünlü Porto şarabı, çok sayıda ülkeye ihraç edilmektedir ve kendine has bir lezzete sahiptir.

 

Nisan ve Mayıs aylarında şehir çok daha hareketli bir hal alıyor ve turizmin canlı olduğu dönemler de genellikle bu aylar olarak biliniyor. Turizme açık bir şehir olması nedeniyle konaklama hizmetleri de büyük bir gelişme göstermiştir. Her bütçeye uygun konaklama fırsatı da mevcuttur. Douro Nehrinin muhteşem manzarasının yanı sıra tarihi dokusu ile de ziyaretçilere özel anlar sunan Porto, Ortaçağ’ın tüm zenginliklerini tarihi dokusu ile ortaya koyuyor.

 

Yine Douro Nehri kenarında yetişen kaliteli üzümlerden elde edilen Porto şarabı, eğlence dünyasının da en çok tercih edilen içkilerinden bir tanesidir. Sabahın erken saatlerine kadar devam eden eğlence, şehirde güçlü bir eğlence kültürünün varlığını da bariz bir şekilde ortaya koymaktadır. Bar, pub, club ve alternatif eğlence merkezlerinin bulunduğu şehir, sabah saat 6’ya kadar ayakta kalıyor. Şehirde ulaşım olanakları da çok fazla ve havalimanı şehir merkezi ulaşımı için de aşağıdaki seçenekleri tercih edebiliyorsunuz. 

Porto Havalimanı(Francisco Sa Carneiro) Ulaşım Bilgileri

Otobüs

601, 602 ve 3M numaralı otobüsler, havalimanı şehir merkezi arası ulaşımı sağlayan otobüslerdir. Sabahın erken saatlerinde ilk seferini düzenleyen otobüsler, gece yarısı 01:00’a kadar hizmet veriyor. Havalimanından şehir merkezine ulaşım ise yaklaşık 1 saat sürüyor. Otobüslerin konforlu ve ucuz olması da bu alternatifi bir adım öne taşıyor.

 

Metro

5 dakika aralıklarla sefer düzenleyen metro, şehir merkezi ulaşımı ile birlikte geniş bir güzergahı da beraberinde getiriyor. Saat 6’da ilk seferine başlayan metro, gece geç saatlere kadar aktif bir şekilde hizmet veriyor. Biletlerinizi istasyon bölgesinden temin edebiliyorsunuz. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz havalimanı web sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

 

Taksi

Terminal binası önünde sizleri bekleyen taksileri kullanarak da seyahatlerinizi mümkün hale getirebiliyorsunuz. Fiyatlar hafta içi oldukça uygun ancak Pazar günleri ve gece yarıları daha yüksek rakamlar ödeyeceğinizi de bilmeniz gerekiyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Seyahatlerinizi konforlu ve daha hızlı hale getirmek adına dilerseniz araç kiralama alternatifini de tercih edebilirsiniz. Araçlarınızı teslim etmek istediğinizde yeniden havalimanına dönmeniz de gerekmiyor çünkü şehir merkezindeki ofisler de bu bağlamda hizmet veriyor ve araçlarınızı bu noktalara da teslim edebiliyorsunuz.

 

Shuttle

Her yarım saatte bir yeni bir servis aracı hareket ediyor. Havalimanına adım attığınız anda bu araçlara ulaşmanız adına sizlere yardımcı olacak olan tabelalar karşınıza çıkacaktır. 15 dakika gibi kısa bir sürede şehir merkezine ulaşım mümkündür ve bilet fiyatlarının uygun olması da birçok ziyaretçiyi bu alternatife yönlendiriyor. Ek olarak oteller ve seyahat firmalarının bünyesinde hizmet veren ücretli servis araçları da mevcuttur.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder