Hızlı Erişim

En Ucuz Portland Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Portland Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Portland Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Portland Hakkında Genel Bilgiler


Amerika Birleşik Devletlerinin Kuzeybatısında yer alan Oregon Eyaletinin başkenti olarak karşımıza çıkan Portland, vergisiz alış veriş fırsatı sunan şehirlerden bir tanesi olması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Gelişmiş mimarisi ve eşsiz doğal parkları ile de ziyaretçilerin en çok tercih ettiği turistik şehirlerden bir tanesidir. Kozmopolit yapısı ve gelişmiş görüntüsü ile de şehirleşmenin en güzel örneklerini bizimle buluşturan şehirlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmayı başarıyor. 1871 yılında meydana gelen büyük yangın, kentin tarihinde büyük bir iz bırakmış ve yara açmıştır. Bu yangın ile birlikte kentin büyük bir kısmı yok olmuş ancak yapılan yenileme ve restore çalışmaları ile birlikte şehir şu anki modern görüntüsüne de kısa sürede geri dönmüştür.


Oregon Eyaletinde olduğu gibi Portland’da da alış verişlerde vergi uygulaması bulunmuyor ve bu da alış veriş sever çok sayıda ziyaretçinin kenti tercih etmesindeki en önemli etkenlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Şehirde çok sayıda alış veriş merkezi bulunuyor ve her insanın ihtiyacına hitap eden ürün grupları ile birlikte bu şehir gerçek bir alış veriş merkezi görüntüsü yaratıyor. Sosyal hayatın özellikle sabahın erken saatlerinde iş dünyası ile birlikte daha hareketli bir hal aldığını belirtmek gerekiyor. Çalışmalarını sorunsuz bir şekilde sürdüren şehir sakinleri, gece hayatına da büyük ölçüde önem veriyor ve eğlence merkezlerinin kusursuz görüntüsü de bunun en önemli nedenlerinden bir tanesidir. Sabahın ilk ışıklarına kadar dans edebileceğiniz ve alkol alabileceğiniz sayısız mekan var ve bu mekanlar turistlerin de ilgi odağı olmaya devam ediyor.


Portland havalimanına ayak bastıktan sonra şehre ulaşmak için tercih edebileceğiniz ulaşım alternatifleri de aşağıdaki metinde yer almaktadır.

Portland Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Tramvay

Havalimanına bir hayli yakın olan tramvay istasyonuna yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Sabah erken saatlerde başlayan tramvay seferleri, gece geç saatlere kadar devam ediyor. Tramvay ulaşımı için ihtiyacınız olan biletlerinizi de gişelerden ve havalimanı içerisindeki noktalardan temin edebiliyorsunuz. Şehir merkezine gitmek için Max. Red Line isimli tramvaya binmeniz gerekiyor ve yaklaşık 20 dakika gibi kısa bir sürede şehir merkezine ulaşıyorsunuz.


Taksi

Bagaj teslim alanının alt katındaki çıkış noktasında yer alan taksi duraklarını kullanabilirsiniz. Ortalama 15 dakika gibi kısa bir sürede sizleri şehir merkezine ulaştıracak olan bu araçlar fazlasıyla güvenli ve ziyaretçiler tarafından da çok fazla tercih ediliyor. 20 dolar gibi bir ücret ödeyerek taksi hizmeti alabilirsiniz. Taksiler, günün her saati seferlerine devam ediyor ve gün içerisinde taksi bulmak da bir hayli kolaydır.


Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Online olarak hizmet veren rent a car firmaları havalimanındaki ofislerinde de hizmetlerine devam ediyor. Araçlarınızı görmek ve araçlar hakkında bilgi almak için terminal binasındaki araç kiralama firmalarını da ziyaret edebilirsiniz.


Otel Servisleri/Shuttle

Portland, turizmin gelişme gösterdiği şehirlerden bir tanesi ve haliyle konaklama fırsatları da bir hayli fazladır. Otellerin büyük bir kısmı kendi müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına servis hizmeti sunuyor ve dilerseniz sizler de servis ücreti ödeyerek bu hizmetlerden sorunsuz bir şekilde faydalanabiliyorsunuz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder