En Ucuz Portekiz Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Portekiz Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Lizbon

Para Birimi

seyehat zamanı Euro

Portekiz Şehirleri

Portekiz Hakkında Genel Bilgiler

Avrupa Kıtası’nın Batısında konumlanmış olan Portekiz, zengin kültürü e güçlü coğrafyası ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Portekiz, güvenli ülkelerden bir tanesi olarak lanse ediliyor ancak bazı mahallelerde hali hazırda terör ve çeteleşme oranı oldukça fazla. Ülkeyi ziyaret edecek kişilerin bu sorunu da göz önünde bulundurmaları tavsiye ediliyor. Başkenti Lizbon, resmi dil Portekizce ve para birimi de Euro’dur.

 

Ülkenin en gelişmiş hizmetlerinden bir tanesi kesinlikle sağlık hizmetidir ve bu bağlamda ülkeye giriş yapacak olan ziyaretçilerin herhangi bir aşı zorunluluğu da bulunmuyor. Ülke nüfusunun büyük bir kısmı ve yapılan araştırmalara göre %81’lik bölümü Katolik ve dini inançlara büyük bir saygı gösterildiğini de belirtmekte fayda var. Samimi ve sıcak kanlı insanlarının yanı sıra hoşgörünün de üst seviyede olduğu ülkelerden bir tanesidir. Anadolujet uçak bileti ya da Onur Air uçak bileti gibi aramalar ile firmalara online olarak erişim sağlayabilir ve sefer sorgulamalarını da daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. 

 

Turizm ve Porto’nun kendine has şarabı, ülke ekonomisinde büyük önem taşıyor. Bunun yanı sıra petrol rafineleri bakımından da oldukça zengin bir ülkedir. Şarap üretiminde büyük adımlar atan ve yaptıkları yatırımlar ile birlikte bu şarabı dünyaya tanıtmayı başaran ülke, ihracat konusunda da oldukça başarılı. Ülkede büyük ölçüde genç nüfus hakim ve İngilizce diline hakim olmaları da ziyaretçiler ile olan iletişimi daha kolay hale getiriyor.

 

Portekiz’e seyahat edecek olan vatandaşlarımızın vize sürecinde nasıl bir yol izlemesi gerektiği de aşağıda belirtilmiştir.

 

Portekiz Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Bordo pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Portekiz seyahatleri öncesi vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Eğer pasaportlarında Schengen vizesi mevcutsa başvuru yapmalarına gerek yoktur ve vizesiz seyahat mümkündür. Yeşil, gir ve siyah-kırmızı pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız ise 180 günlük süre zarfında 90 günü aşmayan seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

 

Portekiz seyahatleriniz bu sürenin dışında ise ve farklı seyahat amaçları nedeniyle 90 günden daha fazla ikamet edecekseniz eğer uzun süreli vize başvurusu yapmanız gerekiyor. Vize başvuru formunun belirtilen dil çerçevesinde eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekiyor. Süresi dolmuş pasaportların vize başvurusunda kabul görmeyeceğini de belirtmekte fayda var ve bununla birlikte yıpranmış ya da bilgileri silinmiş olan pasaportlar da ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.

 

Portekiz vizesi için talep edilecek olan belgeler, kişinin seyahat amacına göre değişiklik gösterebiliyor. Detaylı ve daha sağlıklı bilgi almak adına resmi web sitelerini ziyaret ederek belgelere de kolayca ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan başvuru yapacak olan kişiler Macaristan Konsolosluğu aracılığı ile de Portekiz vizesi için başvurularını sorunsuz bir şekilde yapabiliyorlar. Güncel vize ücreti hakkında ilgili kurumdan ya da az önce de bahsedildiği gibi resmi web sitesi üzerinden bilgi edinebilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder