En Ucuz Polonya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Polonya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Varşova

Para Birimi

seyehat zamanı Zloty

Polonya Şehirleri

Polonya Hakkında Genel Bilgiler

Avrupa’nın en büyük ülkeleri arasında kendine dokuzuncu sırada yer bulan Polonya,, dünyanın ise 69. En büyük şehridir ve bu unvanı da hali hazırda korumaya devam ediyor. Ülkenin doğusuz, batısı, güneyi ve kuzeyi farklı şehirleşme yapılarını ve farklı kültürleri karşımıza çıkartıyor. Çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış olmanın artılarını hali hazırda değerlendirmeye devam eden Polonya’nın resmi dili Lehçe’dir. Para birimi ise Zloty.

 

Polonya, ekonomik anlamda tarımsal çalışmalardan büyük gelir elde etmektedir ve topraklarının yarısından fazlasını da tarım etkinlikleri için ayırmıştır. Başkenti Varşova olan ülke, kömür rezervi bakımından en zengin ülkeler arasında yer alıyor ve bu bağlamda dünya ortalamasının iki katı rezerv ile de güçlü bir kimliğe sahip olduğunu gösteriyor.

 

İkinci dünya savaşı döneminde en fazla yıpranan ülkelerden bir tanesi de Polonya oldu ancak savaş sonrası büyük ülkelerden aldığı yardım ve yatırımlar sayesinde günümüzdeki ekonomik gücüne ulaşması da çok fazla zaman almadı. Ülke her geçen gün ekonomik anlamda önemli gelişmeler kaydediyor ve dünya coğrafyası bakımından da farklı bir yere sahiptir.

 

En uygun uçak bileti ve Sunexpress uçak bileti gibi firma bazlı aramalar yaparak online dünya üzerinden bilet aramalarınızı gerçekleştirebilir ve bu ülkenin farklı şehirlerine düzenlenen seferleri de listeleyebilirsiniz. Polonya’da insanlara saygı göstermek çok büyük önem taşıyor ve henüz yeni tanıdığınız bir insana ‘’Sen’’ diye hitap etmeniz saygısızlık olarak kabul ediliyor. Siz ya da hanımefendi/beyefendi gibi hitaplar, yerel halk tarafından daha uygun karşılanacaktır.

 

Sokaklar her daim kalabalık ve özellikle gece yarısı eğlence merkezlerindeki hareketlilik de sosyal hayatı güçlü kılan en önemli etkenlerden bir tanesidir. Yerel halk ile birlikte turistlerin de eğlence anlayışına katkıda bulunması ile birlikte gece kulüpleri ve barların sabah erken saatlere kadar açık olduğu şehirler de mevcuttur. Polonya’ya seyahat etmek isteyen turistlerin vize işlemleri süresince neler yapmaları gerektiği de aşağıdaki gibidir.

 

Polonya Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Bordo pasaport haili Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının Polonya seyahatleri öncesi vize almaları şarttır. Siyah, gri ve yeşil pasaport sahibi kimseler 180 günlük süre zarfında 90 günü aşmayan seyahatlerde vize işlemlerine tabi tutulmayacaktır.

 

Schengen üyesi ülkeler arasında Polonya’da yer almaktadır ve eğer pasaportlarınızda böyle bir ibare yer alıyorsa Schengen vizesinin geçerli olduğu süre boyunca vizeden muaf tutulacaksınız. Başvurularınızı şahsen yapmanız gerekiyor ve aksi bir durum kabul edilmiyor. Eğer parmak izi tarama testine tabi tutulmuşsanız şahsen başvuru yapmanıza gerek kalmıyor ve bu durum da 2014 yılından sonra çıkan yeni yasanın doğurduğu sonuçlardan bir tanesidir.

 

Vize işlemlerinin sonuçlanması genellikle 7 iş günü içerisinde gerçekleştiriliyor ancak vize durumuna ve türüne bağlı olarak bu süre artabilir ya da daha kısa bir hal alabilir. Başvuru için gerekli belgelerin eksiksiz olarak hazır edilmesi şart ve herhangi bir eksiklik tespit edildiği takdirde ek belge talebinde bulunulabilir.  

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder