Hızlı Erişim

En Ucuz Podgorica Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Podgorica Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Podgorica Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Podgorica Hakkında Genel Bilgiler

Karadağ’a Başkentlik yapan şehir, aynı zanda ülkenin en gelişmiş ve en büyük şehridir. Çok sayıda medeniyetinin hüküm sürdüğü ve etkisini gösterdiği şehir, hali hazırda tarihi yapıları ve kültürel karmaşası ile de tarihe tanıklık etmeye devam ediyor. Osmanlı ve Yugoslav izlerini şehirde görmek mümkündür. Ribnica ve Moraca nehirlerinin şehrin tam ortasından geçmesi de doğal güzellikleri bir bütün halinde bizimle buluşturuyor.

 

Tipik bir Avrupa şehri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Podgorica, bağımsızlığını elde ettikten sonra bu gelişimi çok daha hızlı ve çok daha kusursuz bir noktaya taşımış durumdadır. Nikola heykeli, Ribnica Kalesi ve Milenyum Köprüsü, şehrin en önemli mimari yapılarından bazılarıdır ve yine şehri ziyaret eden çok sayıda turist tarafından ilgi ile ziyaret edilmektedir.

 

İtalyan, Sırp ve Osmanlı mutfağına da ev sahipliği yapan ve geniş bir mutfak kültürü ile damak tadınıza da hitap edecek olan şehir, lüks kafe ve restoranları ile sosyal hayatı da etkin kılmayı başarıyor. Geniş sokaklarında kalabalık insan toplulukları ile birlikte yürüyebilir ve tarihi dokuların yanı sıra güçlü mimari eserleri de ziyaret edebilirsiniz. Electronic Beats Kültür Festivali, şehrin sembol etkinliklerinden bir tanesidir. Her yıl düzenlenen bu festival ile birlikte şehir çok daha hareketli ve eğlenceli bir hal alıyor.

 

Şehirde oldukça hareketli bir gece hayatı söz konusu ve gece kulüplerinin yanı sıra bar kültürünün de oturmuş olduğunu görebiliyoruz. Gece geç saatlere kadar eğlenebileceğiniz ve dans edebileceğiniz çok sayıda güvenli mekanın olduğunu da belirtmek gerekiyor. Ulaşım konusunda da gelişmişliğin birçok örneğini ziyaretçileri ile buluşturan şehir, havalimanı şehir merkezi ulaşımı için de çok sayıda alternatif sağlamaya devam ediyor.

 

Podgorica Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Şehir merkezine 11 km gibi bir mesafede konumlanmış olan havalimanı, şehir merkezi ulaşımını da kolay hale getiriyor.

 

Otobüs

Terminal binasının arka bölümünden hareket eden ve günün birçok saati sefer düzenleyen otobüsleri tercih ederek şehir merkezine daha uygun fiyat ve konfor eşliğinde seyahat edebilirsiniz. L-20 tabelasının yer aldığı otobüsleri sizleri şehir merkezine ulaştıracaktır ve güzergah boyunca şehrin önemli noktalarına uğradığını da belirtmek isteriz. Sabah 7’de ilk seferini düzenleyen otobüsler, akşam 9 sularında son seferini gerçekleştiriyor. Bu saatler dışında otobüs bulmanız mümkün değildir.

 

Raylı Sistem

Havalimanı şehir merkezi ulaşımında raylı sistemden bahsedilmiyor.

 

Taksi

Gelen yolcu terminal binasının yakınında yer alan durakları ziyaret ederek taksi tercihlerinizi yapabilirsiniz. Km başına bir ücretlendirme söz konusudur ve bu konuda şoförden gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Taksiler, birçok taksi modeline göre çok daha konforlu ve teknolojik donanıma sahiptir. 15 dakika gibi kısa bir sürede şehir merkezine ulaşmanız mümkündür.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Ulaşıı daha rahat ve daha konforlu kılmak adına dilerseniz araç kiralama hizmetini tercih edebilirsiniz. Limanda hizmet veren birçok firma, gün içerisinde personellerini ofislerinde hazır halde bulunduruyor ve dilediğiniz an ilgili personelden bilgi alarak araç ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz. Kurumsal web sitelerindeki rezervasyon formları ile de erken rezervasyon avantajını kullanabilirsiniz. Şoförlü araç kiralama hizmeti de mevcuttur.

 

Shuttle/Servis

Havalimanı bünyesinde servis hizmeti sunan resmi bir servis aracı karşımıza çıkmıyor. Oteller ve seyahat firmalarının ulaşımı kolay hale getirmek adına sunduğu ücretli servisler olabiliyor ve bunun için ilgili firmadan bilgi almanız daha doğru olacaktır. Terminaller arası mesafe yakın olduğu için yürüyerek kat etmeniz de mümkündür ve bu yüzden bir servis hizmetine de ihtiyaç duyulmuyor. 

Podgorica Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder