PNR Sorgulama

ARA
Passenger Name Record, kısaca PNR genellikle rezervasyon numarası olarak bilinmektedir. Yolcu ismi kaydı anlamına gelen PNR, internet ortamından satın alınan uçak biletilerinin mesaj ya da eposta gibi kanallarla yolcuya iletilen uçuş kodudur. PNR bilgisini uçağınızın kalkacağı havalimanında işlem yapmak için kullanırsınız. İnternetten uçak bileti satın aldığınızda direkt olarak uçuş kapısı alanına geçemezsiniz. İlgili görevliye PNR bilgilerinizin olduğu kare kod ya da düzenlenen dökümanı göstermek zorundasınız. PNR bilgisi ile check-in işlemi yapmanız halinde sorunsuz bir şekilde uçuş gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet ortamından bilet aldıktan sonra size iletilen PNR numarasını check-in işlemi sırasında görevliyle paylaşabilir, kiosk ekranlarından kendiniz bilgilerinizi girerek döküman çıkartabilirsiniz. Dilerseniz online check-in işlemi de yaparak size mesaj ya da eposta kanalıyla iletilecek olan kare kod bilgisini boarding işlemi sırasında görevliye gösterek uçağınızın kalkacağı kapıya ilerleyebilirsiniz.

PNR numaranızı sorgulama ekranına girerek Ad Soyad ve bilgilerinizle satın aldığınız uçak biletinin detaylarını da görüntüleyebilirsiniz. İyi uçuşlar dileriz.
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder