Hızlı Erişim

En Ucuz Pisa Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Pisa Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Pisa Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Pisa Hakkında Genel Bilgiler


İtalya’nın en önemli şehirlerinden bir tanesi olan ve sahip olduğu Pisa Kulesi ile de çok sayıda ziyaretçinin ilgi odağı olmayı başaran Pisa, reklamını da kusursuz bir şekilde yapmaya devam ediyor ve bu bağlamda son dönemlerde turizm konusunda da büyük bir gelişme kaydettiğini belirtmek gerekiyor.


Şehir, ilginç bir arazi yapısına sahip ve Ligurya nehrine doğru ters tabanca şeklinde bir görüntü sergileyen Pisa, Rönesans döneminin tarihi dokularını ve mimarisini de hali hazırda bünyesinde barındırmaya devam ediyor. Kültürel mirasları ve kendine has coğrafyası ile gezginlerin ilk tercih ettiği şehirler arasında yer almayı başaran Pisa, konaklama imkanlarının artması ile de daha fazla ziyaretçi tarafından tercih ediliyor.


Galileo’nun da doğduğu şehir olan Pisa, bu bağlamda da önemli bir yere sahiptir. Pisa Katedrali ve tabii ki Pisa Kulesi, şehrin mutlaka görülmesi gereken öncelikli noktaları arasında karşımıza çıkıyor. Her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan bu noktalar ile birlikte şehir daha özel bir hal almayı başarıyor.


Pisa, aynı zamanda üniversiteleri ve eğitim çalışmaları ile de dünya coğrafyası için önem arz ediyor. Şehirde çok sayıda üniversite var ve öğrenci şehri olarak lanse edilmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi de budur. Öğrencilerin hareketli hale getirdiği sosyal yaşam, gece hayatını da olumlu anlamda etkiliyor. Şehirde bar ve gece kulübü sayısı bir hayli fazla ve ziyaretçilerin taleplerine bağlı olarak bu sayının her geçen gün biraz daha arttığını da söylemek mümkündür.

 

Pisa havalimanına ulaştıktan sonra şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz çok sayıda ulaşım aracı ve alternatifi karşınıza çıkacaktır. Bu alternatiflere de aşağıdaki metin üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pisa Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Otobüs

Terminal çıkışında yer alan otobüs duraklarını ziyaret ederek şehir merkezi güzergahında hareket eden otobüsleri kullanabilirsiniz. Otobüs seferleri 20 dakika ara ile gerçekleştiriliyor ve tek yön için otobüs biletine ödeyeceğiniz ücret de 1.20 Dolar olarak belirlenmiştir. Bilet fiyatı güncel değildir ve şoför ya da havalimanı yetkililerinden bilgi almanız da daha sağlıklı olacaktır.


Taksi

Geliş terminalinin çıkış kapısı önünde yer alan taksi duraklarını ziyaret ederek taksi hizmeti alabilirsiniz. Taksiler günün her saati hizmet veriyor ancak 22:00’dan sonra taksileri tercih ederseniz ödeyeceğiniz rakama 2.5 Dolar daha eklenecektir ve gece tarifesi uygulaması mevcuttur. Ortalama 10 Dolar ödeyerek şehir merkezine ulaşmak mümkün ve bagajlarınız için de ekstra ödeme talep etmiyorlar.


Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Yerli ve yabancı rent a car firmaları oldukça fazladır ve bu firmalar, havalimanında kendilerine ayrılan bölümde, ofislerinde hizmet veriyor. Firmaların birçoğu web siteleri üzerinden online rezervasyon hizmeti de sunuyor. Dilerseniz rezervasyon formunu doldurup araç kiralama işlemini daha kısa sürede ve daha kolay bir şekilde de gerçekleştirebilirsiniz.


Otel Servisleri

Pisa, turizmin önemli merkezlerinden bir tanesi olduğu için çok sayıda otel de şehirde yerini almış durumda. Oteller, müşterilerini havalimanından kendi adreslerine taşıyabilmek adına ücretli servis hizmeti sunuyor ve müşterisi olmasanız bile servis ücretini ödeyerek sizler de bu araçları kullanabiliyor ve seyahat edebiliyorsunuz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder