Hızlı Erişim

En Ucuz Phuket Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Phuket Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Phuket Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

Phuket Hakkında Genel Bilgiler

Andaman Denizinde yer alan ve Tayland’ın en büyük adası olarak karşımıza çıkan Phuket, en popüler tatil beldelerinden bir tanesi olmayı da başarmış durumda. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki adayı her yıl 5 milyondan fazla turist ziyaret ediyor ve bu sayının her geçen yıl arttığını da belirtmek gerekiyor. Kumsalları, denizi ve doğası ile gerçek bir tatil deneyimini sizinle buluşturan Phuket, sahip odluğu büyüleyici coğrafyası ile de tatilcilerin gözde mekanlarından bir tanesi olmayı başarıyor. Adada toplam 41 adet plaj bulunuyor ve her biri görsel olarak sizleri tatmin edecek bir karaktere sahiptir. Surin ve Kamala, adanın önde gelen plajları arasında yer alıyor ve ziyaretçilerin ilgisini de fazlasıyla çekiyor.

 

Phuket Adasını çevreleyen 39 adet irili ufaklı ada var ve bu adalara da tekneler ile turlar düzenleniyor. Bu turlara katılarak sizler de keşfe çıkabilir ve doğal güzelliklerin tadına varabilirsiniz. Budist inancın yoğun olarak görüldüğü adada, tapınaklar da kutsal ve önemli bir yere sahiptir. Tapınaklar için de bir rehbere ihtiyacınız olacaktır ve bunun için de düzenlenen turlardan yardım alabilir ve faydalanabilirsiniz. Dünya mutfağının en lezzetli örneklerini görebileceğiniz bir mutfak ile karşımıza çıkan Phuket, bu konuda kendini geliştirmiş durumda ve ziyaretçiler bu anlamda herhangi bir şekilde yabancılık çekmiyor.

 

Go go barlar, diskolar, kulüpler ve gece hayatının nabzını tutan çok sayıda mekan da adada konumlanmış durumda. Gece hayatı odlukça hareketli ve dans edip alkol alabileceğiniz çok sayıda güvenli mekan da sizleri bekliyor olacaktır. Lady-boy şovlar, özellikle ziyaretçilerin ilgisini çeken en önemli gösterilerden bir tanesidir. Phuket havalimanına ayak bastıktan sonra merkeze nasıl ulaşacağınız da aşağıdaki gibidir.

Phuket Havalimanı Ulaşım Bilgileri

 

Otobüs

Terminal binası önünden hareket eden otobüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Gece geç saatlere kadar sefer düzenleyen otobüsler için bilet teminini otobüs içerisinde yapabiliyorsunuz. Şehrin merkezi ile birlikte güzergah doğrultusunda yine önemli noktalara da sizleri ulaştıracak olan bir alternatiftir. Bir diğer otobüs alternatifi ise havalimanına bağlı olarak hizmet veren otobüslerdir ve o alternatife de servis başlığı altından ulaşabilirsiniz.

 

Tren

Havalimanından Phuket’e ulaşımı sağlayan raylı sistem mevcut değildir ancak havalimanından hareket eden otobüsleri kullanarak tren istasyonuna ulaşabilir ve buradan trenleri kullanabilirsiniz.

 

Taksi

550 THB gibi ortalama bir rakam ile taksileri kullanarak şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Kumsallara ulaşmak isterseniz bu rakam biraz daha artıyor. Yolculuğun güvenli ve konforlu halini tercih etmek isterseniz eğer 750 THB gibi rakamları da gözden çıkarmanız gerekiyor. Kumsallara ulaşım biraz daha pahalı ve en yakın kumsal için de ödeyeceğiniz ortalama rakam 750 THB olarak belirlenmiştir.

 

Diğer Alternatifler

Araba Kiralama

Çok sayıda araç kiralama firması ofislerinde hizmet veriyor. Havalimanında yer alan ofisleri ziyaret ederek araç kiralama hizmet için sizler de taleplerinizi iletebilir ve yardım alabilirsiniz.

 

Shuttle/Servis

Varış terminalinin hemen dışında yer alan Airport Bus ile birlikte sizler de şehir merkezine rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Sabah 8 sularında ilk seferini düzenleyen servis araçları, akşam 9’a kadar aktif olarak hizmet veriyor. 30 THB gibi bir ücret karşınıza çıkıyor ancak bu fiyatın güncel fiyat olmadığını da belirtmek gerekiyor. 22 kişi kapasiteli ekspres otobüsü kullanarak daha kısa sürede şehir merkezine ulaşmanız mümkündür.

 

 

 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder