Hızlı Erişim

En Ucuz Phoenix Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Phoenix Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Phoenix Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Phoenix Hakkında Genel Bilgiler


Amerika Birleşik Devletlerinin en büyük şehirleri arasında kendine yer bulan ve bu sıralamada altıncı sırayı alan Phoenix, Arizona Eyaletinin ise en büyük kentidir ve bunun yanı sıra eyaletin başkentidir. Arizona Eyaleti için büyük bir öneme sahip olan şehir, sanayi turizm merkezi olarak da dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Son dönemde yapılan yatırımlar ile birlikte bu bağlamda büyük gelişme ve büyüme kaydeden şehir, turistik alanları ile de ziyaretçiler tarafından tercih edilmektedir. Geniş caddeleri, doğal parkları, müzeleri ve şehrin kendi bünyesinde düzenlediği kültürel etkinlikler sayesinde ilgi çekici bir hal almayı başarmıştır. Gelişmiş mimarisi ve şehir görüntüsü ile de fark yaratan Phoenix, konaklama fırsatlarının da en çok olduğu adresler arasında kendine yer buluyor.


Şehir, yılın her ayında farklı bir festival ile karşımıza çıkıyor ve yerli halkın yanı sıra ziyaretçiler de özellikle bu festivaller için şehri ziyaret ediyor. Festivaller, sosyal hayatı da hareketli kılan en önemli detaylardan bir tanesidir ve bunun yanı sıra çok sayıda ünlü ismin konseri de yıl içerisinde bu şehirde gerçekleşiyor. Uptown ve Downtown, sosyal hayat ile birlikte gece hayatının ve eğlencenin de merkez bölgeleri olarak kabul görüyor. Burada yer alan bar ve gece kulüpleri sabahın ilk ışıklarına kadar kapılarını misafirlerine açıyor. Farklı müzik türleri ve çok sayıda alkol çeşidi ile eğlenceyi zirveye taşıyabileceğiniz mekanları dilediğiniz an ziyaret edebilirsiniz.


Phoenix havalimanına ulaştıktan sonra şehir merkezine gitmek için aşağıdaki alternatifleri kullanabilirsiniz.

Phoenix Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Otobüs

Terminal çıkışında yer alan otobüs duraklarını ziyaret ederek 13 numaralı otobüssü kullanmanız gerekiyor. 13 numaralı otobüs, güzergahını şehir merkezi ile tamamlayan otobüslerden bir tanesidir ve daha hızlı bir yol haritasına sahip olduğu için ziyaretçiler tarafından çok daha fazla tercih ediliyor. Tek kişi tek yön bilet fiyatı ise 2 Dolar olarak belirlenmiştir ancak bu fiyatın güncel olmadığını da belirtmekte fayda var.


Tramvay

Havaray, havalimanı ve tramvay istasyonu arası mesafeyi kısaltan ulaşım alternatiflerinden bir tanesidir ve ziyaretçiler için büyük bir fırsat sunduğunu da belirtmek gerekiyor. Gün boyu seferlerine devam eden havarayı kullanarak sizler de kısa sürede tramvay istasyonuna uylaşabilir ve buradan tramvay tercihi ile birlikte şehir merkezine seyahat etmeye başlayabilirsiniz. Tek yön için ödeyeceğiniz bilet tutarı 2 Dolar ancak şehirde uzun süre ikamet edecekseniz haftalık ya da daha uzun süreli bilet de satın alarak ekonomik bir alış verişe imza atabilirsiniz.


Taksi

Havalimanında hizmet veren resmi taksiler ile birlikte daha konforlu ve daha güvenilir bir seyahate imza atabilirsiniz. Taksiler, günün her saati seferlerini sürdürürken bagajlarınız için de ödeme talep etmiyor. Havalimanında sizleri çok sayıda taksi karşılayacaktır.

 

Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Havalimanındaki ofislerinde sizleri misafir etmek için sabırsızlanan rent a car firmalarını ziyaret ederek araçlar hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve ihtiyacınız olan aracı da kiralayabilirsiniz. Yerli ve yabancı araç kiralama firmaları, ofislerinin yanı sıra online olarak da hizmet veriyor ve online rezervasyon formunu doldurup firmaya iletmeniz de yeterli olacaktır.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder