En Ucuz Peru Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Peru Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Lima

Para Birimi

seyehat zamanı Nuevo Sol

Peru Hakkında Genel Bilgiler

Brezilya, Bolivya ve Şili ile komşu olan Peru, coğrafyası ve önemli ülkelere yakınlığı ile Güney Amerika’nın en değerli ülkelerinden bir tanesi olmayı başarıyor. Ekolojik turizmi, tarihi yapıları ve geçmişe ev sahipliği yapan dikkat çekici mimarisi ile farklı bir konumda bulunuyor. Peru’da şehirlerde, ekonomik anlamda güçlü olan zenginler yaşıyor ve ücra noktalara bakıldığında fakirlik oranının çok yüksek olduğu görülüyor.

 

Amazon Yağmur Ormanları, ülkeyi değerli kılan en önemli detaylardan bir tanesidir ve birçok ziyaretçi de bu ormanlara düzenlenen turlara katılmayı tercih ediyor. Birbirinden ilginç canlılara ev sahipliği yapan ülke, ekolojik bakımdan da oldukça ilgi çekici bir hal alıyor. Başkenti Lima, resmi dilleri; İspanyolca, Aymaraca ve Keçuva’dır. Para birimi ise Nuevo Sol’dur. Altın ve Bakır madenleri konusunda zengin bir yer altı kaynağı gücüne sahip olan Peru, dünyanın en zengin ülkeleri sıralamasında da kendine 39. Sırada yer buluyor. Orta zengin sınıfında yer alan Peru, yerli halkın tarım ve hayvancılık ile geçimini sağladığı ülkelerden bir tanesidir. Yer altı zenginliğine rağmen halkın büyük bir kısmının fakir olduğu görülmektedir.

 

Ülke, güvenli ülkeler arasında gösteriliyor ve sıcakkanlı, samimi yerel halkı ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Karnaval, ülkenin en hareketli etkinliklerinden bir tanesidir ve dünyanın dört bir yanından ziyaretçilere de ev sahipliği yapmaktadır. Su savaşları, dans gösterileri ve müziğin buluştuğu karnaval, renkli görüntülere sahne olmaktadır. Şubat ve Mart Ayı boyunca aralıksız devam eden bu etkinlik, ülkenin en büyük etkinliklerinden bir tanesidir ve sembol haline dönüşmüştür.

 

Peru’da sosyal yaşam oldukça hareketli ve gece hayatı da bu hareketliliğe en iyi şekilde katkıda bulunmaya devam ediyor. Peru seyahati öncesi vize konusunda sizleri nasıl bir sürecin beklediği de bir alt başlıkta yer almaktadır.

 

Peru Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Ülkeler arası etkileşim ve iletişimi aktif hale getirmek ve daha iyi noktalara taşımak adına bazı antlaşmalar imzalanıyor ve Vize muafiyeti de bu anlaşmalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. 18 Haziran 2012 tarihinde Türkiye ile Peru arasında böyle bir anlaşma imzalanmış ve 12 Haziran 2013 tarihinden itibaren uygulama yürürlüğe alınmıştır.

 

Resmi ve umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız, bu tarih itibarı ile Peru’ya vizesiz seyahat edebiliyor ancak bu seyahat için de bazı kriterler karşımıza çıkıyor. Ek olarak transit geçişlerde de bu anlaşma söz konusudur ve vize işlemi gerekmemektedir. İlk giriş tarihi baz alınarak 180 günlük süre zarfında 90 gün süre ile vizeden muaf olduğunuzu bilmeniz gerekiyor. 90 günlük ikamet durumunda vize muafiyeti durumundan faydalanabiliyorsunuz ancak bu süreyi aşabileceğiniz durumlarda vize almanız gerekiyor. Çalışmak için ya da eğitim görmek için ülkeye seyahat etme durumda iseniz ve 90 günlük sürenin üzerine çıkacaksanız Peru dış temsilciklerini ziyaret ederek vize başvurularınızı yapmanız gerekiyor.

 

Aile birleşimi ve uzun süreli ikamet durumu da vize işlemi gerektiriyor. 90 günlük maksimum süreyi aşmayacak olduğunuz seyahatlerinizde ülkeye giriş çıkışlarınızda herhangi bir sorun yaşamazsınız ve anlaşmanın hali hazırda geçerli olduğunu da belirtmek gerekiyor.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder