Hızlı Erişim

En Ucuz Perth Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Perth Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Perth Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Perth Hakkında Genel Bilgiler


Batı Avustralya Eyaletine Başkentlik yapan şehir, Avustralya’nın da en büyük şehirleri arasında kendine dördüncü sırada yer buluyor. Şehir, sahip olduğu ılıman iklim sayesinde sezon içerisinde çok sayıda gezgine de ev sahipliği yapıyor. Keşfedilecek çok fazla noktayı da bünyesinde barındıran Perth, konaklama imkanlarının da en fazla olduğu turistik şehirlerden bir tanesidir. Şehir, kültürel etkinliklere önem veren ve kültürel merkezlerin sayısını da her geçen gün arttıran bir yer olma özelliğini hali hazırda koruyor. Doğal güzelliklerin yanı sıra şehirleşmiş görüntüsü ve etkileyici mimarisi ile de etkileyici bir tavra sahiptir.


Perth, zengin mutfağı ile de ziyaretçileri kusursuz bir şekilde ağırlamaya devam ediyor. Deniz ürünleri çok sık tüketiliyor ve kendi mutfağının yanı sıra dünya mutfağının önemli lezzetlerini de ziyaretçileri ile buluşturmaya devam ediyor. Yılın birçok ayında şehirde festivaller düzenleniyor ancak bu konuda çevre şehirlere göre biraz daha zayıf olduklarını belirtmek gerekiyor. Bu festivallerin büyük bir kısmı yerel ve ses getirmeyen festivallerdir. Sabahın erken saatlerinde hareketlilik kazanan Perth sokakları, saatler gece yarısını gösterdiğinde de aynı hareketliliğe sahip oluyor. Gece hayatı bir hayli renkli ve canlı müziğin yanı sıra alkol alternatifi de oldukça fazladır.

 

Central Business Caddesi, yaz aylarında, yani turistlerin en çok ziyaret ettiği dönemde eğlencenin merkezi haline dönüşüyor. Bu bölgede yer alan bar ve kulüplerde alkol fiyatları da bir hayli uygundur.

Perth Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Otobüs

380 ve 40 numaralı otobüsler, güzergahında şehir merkezine de yer veren araçlardır. T1 ve T2 terminalleri önünden hareket eden bu otobüsleri kullanarak sizler de kısa sürede şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Otobüs biletleri fiyat olarak oldukça uygun ve bu da ziyaretçileri otobüslere yönelten en önemli detaylardan bir tanesidir.


Taksi

Haftanın 7 günü ve 24 saati hizmeti hizmet veren taksiler, havalimanında sizleri bekliyor olacaktır. Eğer terminal önünden binerseniz taksi ücreti ile birlikte ekstra 3 dolar daha ödemeniz gerekiyor. Taksi firmaları arası rekabet oldukça fazla ve bu rekabet durumu da fiyatları daha uygun hale getiriyor. Güvenilir alternatiflerden bir tanesi olan taksiler için ekstra bagaj ödemesi yapmanıza gerek yoktur.


Diğer Alternatifler
Shuttle

Connect Shuttle firması bünyesinde hizmet veren araçlara ulaşmak için T3 terminal binasına gitmeniz gerekiyor. Servis araçları bu noktadan hareket ediyor ve dilerseniz bu noktaya ulaşım hizmeti veren otobüsleri de kullanabilirsiniz. Özel servisler, şehir merkezinin yanı sıra geniş bir güzergah çerçevesinde hizmet veriyor ve şehrin önemli noktalarına ulaşımı da kısa sürede gerçekleştiriyor.

 

Araç Kiralama

Yerli ve yabancı araç kiralama firmaları, web siteleri üzerinden online olarak hizmet vermektedir ancak araçları görerek kiralamak istiyorsanız ve firmaları daha yakından tanımak istiyorsanız havalimanındaki ofislerini de ziyaret edebilirsiniz. Araç kiralama firmalarından şoförlü araç hizmeti de alabiliyorsunuz ancak fiyatlar bu bağlamda biraz daha yüksek olacaktır. Aile arabası, spor arabalar, lüks araçların yanı sıra özel işleriniz için limuzin kiralama hizmeti de alabiliyorsunuz. Firmaların web sitelerini ziyaret ederek araç filolarına göz atmanız da mümkündür ve dilerseniz rezervasyonlarınızı da online olarak yapabilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder