En Ucuz Pekin Varışlı Uçak Biletleri

 • Ukraine International Airlines
  Ankara - Pekin
  12.09.2018
  1148 TL
 • Ukraine International Airlines
  Ankara - Pekin
  11.08.2018
  1155 TL
 • Ukraine International Airlines
  Ankara - Pekin
  14.08.2018
  1166 TL
 • Azerbaijan Airlines
  İstanbul - Pekin
  9.09.2018
  1218 TL
 • Ukraine International Airlines
  Ankara - Pekin
  13.09.2018
  1226 TL
 • Azerbaijan Airlines
  İstanbul - Pekin
  20.07.2018
  1283 TL
 • Ukraine International Airlines
  Ankara - Pekin
  22.08.2018
  1324 TL
 • Ukraine International Airlines
  Ankara - Pekin
  9.09.2018
  1362 TL
Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Pekin Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Ukraine International Airlines
  Pekin - Ankara
  13.09.2018
  1472 TL
 • Aeroflot Russian Airlines
  Pekin - Antalya
  26.07.2018
  1702 TL
 • Azerbaijan Airlines
  Pekin - İstanbul
  13.09.2018
  1849 TL
 • Aeroflot Russian Airlines
  Pekin - Lefkoşa
  19.07.2018
  2167 TL
 • Qatar Airways
  Pekin - Adana
  30.08.2018
  2272 TL
 • Aeroflot Russian Airlines
  Pekin - Bodrum
  5.08.2018
  2636 TL
 • Aeroflot Russian Airlines
  Pekin - Dalaman
  11.08.2018
  2636 TL
 • Aeroflot Russian Airlines
  Pekin - İzmir
  15.09.2018
  2663 TL
Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Pekin Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Pekin bilinen diğer adıyla Beijing, Şanghay’dan sonra Çin Halk Cumhuriyeti’nin en büyük ikinci kenti ve ülkenin başkentidir. Pekin yani Beijing, Asya ülkelerinde isimlendirme geleneğine göre kuzey başkenti anlamına gelmektedir. Şehir önemli dağ geçitlerinin kesişme noktasında bulunmaktadır. Çin Ovası’nı sıradağ, plato ve ovalara bağlayan bir ulaşım hattı görevi görmektedir. Bulunduğu stratejik konum sayesinde 700 yıldan fazla süredir Orta Asya’nın en önemli şehirlerinden biri halindedir. Şehir genel olarak ılıman kuşakta yer aldığı için Muson iklimi hakimdir. Kış ayları soğuk ve kurak, yaz ayları ise sıcak ve nemli ayrıca yağışlı geçmektedir.


Dünya çapında da bilinen ve Çin şirketlerinin yaklaşık 100’den fazlası Pekin şehrinde yer almaktadır. Ülkenin ekonomisine önemli ölçüde katkı sağlayan gayri menkul ve otomotiv sektörleri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. Şehir için finans endüstrisi en önemli ekonomi kaynağıdır. Tarım, madencilik, inşaat ve hizmet sektörleri en büyük gelir kaynağıdır. Ülkenin kültür merkezi haline gelen şehirde en seçkin kurumlar, kütüphaneler, müze ve tiyatrolara heryerde rastlamanız mümkündür. Şehir, 2008 Yaz Olimpiyatları ve Paralimpik Olimpiyatları gibi uluslararası düzeyde birçok spor dalı ve etkinliğe ev sahipliği yapmıştır.


Pekin Başkent Uluslararası Havalimanı şehrin yakınlarında bulunan uluslararası alanda hizmet veren sivil havalimanıdır. 2003 yılında başlayan havalimanı inşaadı 2008 yılında tamamlandı. 1.3 milyon metrekarelik alan üzerine inşa edilen terminal binası ile 1 milyon metrekare barajını aşan ilk büyük yapı olarak dünya tarihine adını yazdırmıştır. Terminal binasının üzeri sadece tek bir çatı sistemi ile kaplıdır. Terminal binasının iki ucunca bulunan ve ejderha şeklini andıran bu aerodinamik çatı aynı zamanda havalimanının simgesidir. 

Pekin Başkent Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Pekin Havalimanı’na toplu taşıma otobüsleri ile ulaşmanız mümkündür. Bindiğiniz hata göre ücretler değişmektedir. T2 ve T3 terminal çıkışlarında bulunan numaralı otobüsler ile  havalimanı ve şehir merkezi arasında seyahat edebilirsiniz. Birden fazla otobüsün hizmet verdiği toplu taşıma araçları ile oldukça uygun fiyatlara yolculuk yapabilirsiniz. Ortalama olarak 4 ile 6 RMB arasında değişmektedir. Ulaşım süreleri ise trafik yoğunluğu ve hava muhalefetine bağlı olarak değişmektedir.

Metro

Pekin metro sistemi 9 hattan oluşan yolcu şebekesine sahiptir. Şehir genelinde hemen hemen her noktaya metro şebekesi sayesinde ulaşım sağlanmaktadır. 2 ve 13 numaralı metro hattının bağlantı noktasından direkt olarak havalimanına erişebilirsiniz. Güncel tarifeler ve hareket saatleri için istasyonlarda bulunan panoları incelemeniz gerekmektedir.

Tren

Pekin’de üç demiryolu istasyonu bulunmaktadır. Bunlar Pekin Realway, West-Realway ve Pekin South istasyonlarıdır. Havalimanı aktarma bölümlerinde bulunan duraklar ile dilerseniz metro dilerseniz toplu taşıma ile ulaşım sağlanmaktadır. Hareket güzergahları, sefer saatleri ve ücretlendirme hakkında istasyon görevlileri ya da panolardan bilgi alabilirsiniz.


T1, T2 ve T3 terminal çıkışlarında bulunan ekspress otobüsler ile de havalimanı ile şehir merkezi arasında direkt ulaşım sağlayabilirsiniz. 15 ile 30 RMB arasında değişen bilet ücretleri ile hızlı bir seyahat imkanı sağlamaktadır. Toplu taşıma araçlarına göre duraklarda beklemeden hizmet verdiği için hızlı bir ulaşım aracı olarak tercih edilmektedir.

Taksi

Ticari taksiler havalimanı T1, T2 ve T3 terminal çıkışlarında bulunmaktadır. F1 kapısı 5 ve 9 numaralı çıkışlardan direkt olarak erişebileceğiniz ticari taksiler sayesinde rahat seyahat edebilirsiniz. Şehir merkezi ve havalimanı arasında hizmet veren taksilerde ücretlendirme, kilometre başına 2.3 RMB şeklinde yansımaktadır. Minimum 3 kilometre arası seyahat edecekseniz 13 RMB standart ücreti bulunmaktadır. Ticari taksilerde avantajlı seyahat tarifeleri de bulunmaktadır. Her hangi bir ek ücretin yansımadığı bu araçlar ile rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca 4 saatlik bir süre içerisinde önceden rezervasyon da yapabilmektesiniz ve 5 RMB ücreti bulunmaktadır.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Bazı havayolu şirketleri ücretiz servis imkanı sağlamaktadır. Seyahat ettiğiniz havayolu şirketinin sağladığı avantajlar arasında ücretsiz servis imkanı olup olmadığını müşteri hizmetleri ile görüşerek öğrenebilirsiniz. Ayrıca Araç kiralama ve transfer imkanlarının da çok fazla olduğu şehirde her bütçeye uygun fırsat bulunmaktadır. Araç marka ve model bilgisini önceden rezervasyonla bildirerek avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder