Lütfen Bekleyiniz
Sizin için en uygun uçak biletlerini arıyoruz.

Pegasus Uçak Biletleri

Nereden?
Nereye?
Gidiş Tarihi
 
Dönüş Tarihi

Pegasus Hakkında

Pegasus Türkiye merkezli bir havayolu şirketidir. 1990 yılında kurulan firma günümüzde dünya üzerinde 72 noktaya sefer düzenlemekte olan, "low cost" yani düşük maliyetli havayolu anlayışını benimsemiş olan firmalardan birisidir.

Pegasus Airlines ülkemizdeki en genç uçak filosuna sahip havayolu firmasıdır. Uçak filosunda yer alan uçakların yaş ortalaması 4 yıldır. Bir havayolu firması için son derece yeni sayılabilecek filo sayesinde müşterilerine kaliteyi ve konforu en üst düzeyden sunmaktadır. Üstelik bahsettiğimiz kaliteli hizmet anlayışı olabilecek en düşük fiyattan müşterilere kullanımına açılmıştır. Türkiye'nin öncü düşük maliyetli havayolu şirketi olma özelliğine sahip olan firma ucuz uçak bileti almak isteyenlerin ilk olarak göz attığı markadır. Bilet fiyatlarının müşteri memnuniyeti baz alınarak ayarlanıyor olması firmanın Official Airline Guide raporunda "Avrupa'nın En Hızlı Büyüyen Havayolu Firması" seçilmesinde önemli bir faktördür. 2012 yılı içerisinde Airbus firması ile imzalanan ve kapsamında 100 adet uçağın bulunduğu anlaşma Türkiye havacılık tarihindeki en büyük uçak siparişi olarak kayıtlara geçmiştir.Sadece bu anlaşma dahi firmanın ne denli büyük bir hızla genişlemekte olduğuna oldukça güzel bir kanıt olacaktır.

Fly PGS firmasına ait biletlere kolaylıkla ulaşılabilmesi adına www.ucakbileti.com sitesi oldukça işlevsel bir mecradır. Sitenin içerisinde Pegasus online bilet menüsünden gerekli güzergah bilgileri girildiği takdirde karşınıza firmaya ait tüm seferlerin bir listesi çıkacaktır. Bu liste üzerinden istediğiniz tüm detay ve ayrıntılara ulaşabilir, Pegasus rezervasyon işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Firmaların büyük çoğunluğu belli dönemlerde ciddi indirimlere gitmektedir. Pegasus firması da bu tarz indirim ve kampanyaları müşterilerinin kullanımına fazlasıyla sunan firmalardan bir tanesidir. Bu tarz kampanya ve indirimlerden ne kadar hızlı şekilde haberdar olursanız, size sunulan fırsatlardan o kadar fazla yararlanabilirsiniz. www.ucakbileti.com sitesi size kampanyalar hakkında gerekli olan bilgilere ulaşabilme imkanı sunmaktadır. Site içerisinde firmaya ait bölüme giriş yaptığınız zaman kampanyaların duyurusunun yapılmakta olduğu bir bölüm ile karşılaşacaksınız. Bu bölümden Pegasus kampanyaları hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceksiniz. Ayrıca sitenin kolay kullanımı amaçlayan alt yapısı sizlere iki adımda bilet alabilme ayrıcalığı da sağlamaktadır. Son derece basit bir işlem yapısı sayesinde internete bağlanmayı başaran herkesin bilet alma işlemini gerçekleştirmesinin önü açılmıştır. Ayrıca www.ucakbileti.com sitesinin "3d secure" güvenlik uygulaması sizlerin online işlemlerinizi gerçekleştirirken herhangi bir problem yada risk ile karşı karşıya kalmanızı da imkansız hale getirmiştir.

Ucuz uçak bileti fiyatları ile ilgili internette araştırma yaptığınızda karşınıza çıkan bilgilerin büyük çoğunluğu PGS firmasına ait seferlerinden oluştuğunu görebilirsiniz. Firmanın benimsemiş olduğu düşük fiyatla ile maksimum konfor ve kalite anlayışı bahsettiğimiz durumun ortaya çıkmasını sağlamıştır. Seyahate çıkmanızın gerekli olduğu durumlarda kendinizi yıpratmadan yolculuğunuzu tamamlayabiliyor olmanın yanı sıra bu seyahatin bütçeniz açısından da olabilecek en düşük seviyeden gerçekleşmesini sağlayan firma, bu anlayışı sayesinde her geçen gün daha da genişlemekte olan bir kitlenin takdirini kazanmaktadır.

Pegasus Bagaj Hakkı

Alınmış olan bilete kayıt yapılarak bagaj etiketi oluşturulan ve tamamen yolcunun sorumluluğu altında bulan bagajlar giyim eşyasından oluşmalıdır. Değerli mücevherat, evrak, para, elektronik cihazlar, akışkan ve patlayıcı maddeler bagaj içinde taşınmamalıdır. Taşınması halinde Pegasus hiçbir yükümlülük taşımamaktadır. Uluslararası havacılık kuralları gereğince bagaj taşıma ağırlık limiti en fazla 32 kilogramdır.

Uçak içerisinde, yolcunun yanında bulunan çanta bagajdır. Kayıtlı olmayan bagajın bir adedi geçmemesi ve belirtilen boyutları aşmaması gerekir. (20 cm x 40 cm x 55 cm boyutları ve 8 kg ağırlık)

Kayıtsız el bagajı hakkının, serbest bagaj hakkına eklenmesi mümkün değildir.

Pegasus Transferler

Havalimanı transfer hizmetimiz, kaliteli ve titiz operasyonları ile müşteri merkezli bir yaklaşıma sahip Alan Transfer firması tarafından sağlanmaktadır. Tüm protokol bilgilerine sahip, özel eğitimli ve konusunda uzmanlaşmış personeller ile havalimanı ve ikamet yerleri arasında misafirlerimize “Paylaşımlı (shuttle)” ve “Kişiye Özel” transfer hizmeti sunulmaktadır. İstanbul, Ankara ve Bodrum bölgelerinde son model araçlarla gerçekleştirilen paylaşımlı transfer hizmetinden, Pegasus misafirlerine özel olarak 33 TL’den başlayan fiyatlarla yararlanabilirsiniz.

Fiyat listesi ve detaylara Pegasus havalimanı transfer sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pegasus Uçakta İkram

Pegasus’da uçuşunuzun en az 24 saat öncesinde "Yemek Seçimi" olanaklarına sahipsiniz. Pegasus’da çeşitli menü alternatifleri bulunmaktadır: Klasik Kahvaltı, Meyveli Kahvaltı, Çikolata & Meyve, Çocuk Menüsü, Sezar Salatası, Mozerella Salatası, Somon Salatası, Özel Set Menü, Fırında Tavuk Budu, Izgara Dana File, Mantarlı Ravyoli, Dom. Soslu Karides… Alternatif menülerle daha kaliteli bir seyahat geçirebilirsiniz. Pegasus alternatif menüleriyle müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Pegasus Uçuş Öncesi ve Sonrası

El Bagajı ve Sıvı Kısıtlama Uygulaması nedir?

Yeni güvenlik uygulaması ile birlikte uçakta yanınıza alacağınız kabin bagajında sıvı, aerosol, jel taşınması yasaklanmamaktadır; ancak yanınıza alabileceğiniz miktar sınırlandırılmıştır. Gümrüksüz (Duty-free) yerlerden alacağınız ürünler içine konulduğu torba açılmamak kaydıyla kısıtlamalardan sorumlu değildir. Check-in’e verdiğiniz bagajlarda sıvı kısıtlaması uygulanmayacaktır. Biniş kartı (boarding card) alırken teslim ettiğiniz bagajınızda havayolu şirketinin ve Gümrük mevzuatının sınırlandırmaları dışında kalan tüm sıvıları taşıyabilirsiniz.

Karbon Emisyonu Harcı Nedir?

Tüm havayolu şirketleri, AB sınırları içerisindeki bir havalimanının varış veya kalkış noktası olacağı tüm uçuşlar için, AB Karbon Emisyonu Sistemi içerisinde belli bir ücret ödemek mecburiyetindedir.

El bagajımda neleri, ne şekilde taşıyabilirim?

Uçakta yanınıza alacağınız el çantasında 1 litrelik ağzı kilitli torba içerisinde her biri maksimum 100 mililitrelik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşıyabilirsiniz. Her bir yolcu sadece 1 tane poşet taşıyabilir. Poşet olarak 1 litrelik kilitli buzdolabı poşeti kullanabilirsiniz. Son güvenlik kontrol noktasında sıvılarınızın içinde olduğu kilitli poşeti çantanızdan çıkararak x-ray cihazına ayrı olarak koymanız gerekmektedir.

Neler Kısıtlamaya Dâhildir?

 • Su, şurup, içki dâhil tüm sıvılar
 • Kremler, losyonlar, yağlar (kozmetik yağlar dâhil), parfümler, maskara dahil her türlü makyaj malzemesi (katı halde olan rujlar hariç)
 • Tıraş köpükleri, deodorantlar
 • Diş macunu dâhil her türlü macun kıvamındaki maddeler
 • Reçel, bal, yoğurt, pekmez ve salça gibi tam katı halinde olmayan yiyecekler
 • Kontak lens sıvıları
 • Şampuanlar
 • Yukarıda sayılan maddelere benzeyen diğer maddeler.

İstisna Durumlar Nelerdir?

İlaçlar yolcunun kimliğini belirten bir reçeteye yazılı olmak veya yolcunun bu ilaçları kullanması gerektiğini belirten bir sağlık raporunun/belgesi ibrazı ile ve orijinal ambalajında olmak koşuluyla kabul edilebilir. Bebek mamaları ise bebeğin de uçakta seyahat ediyor olması koşuluyla ve yalnızca yolculuk süresince ihtiyaç duyulabilecek miktar kadar alması koşuluyla kabul edilir. Kontrol noktasında güvenlik görevlileri istisnai durumu belgelemenizi veya ilacı/mamayı/sıvıyı tatmanızı talep edebilir.

Gümrüksüz Mağazadan/uçaktan Aldığım Ürünler?

Gümrüksüz mağazadan veya uçuş esnasında aldığınız ürünler görevli tarafından faturası ile birlikte özel poşete konacak ve poşetin ağzı yapıştırılacaktır. Bu poşet ve ürüne ait fatura güvenlik kontrol noktasında kontrol edildikten sonra uçağa alınmasına müsaade edilecektir.

Pegasus Türkiye Çıkışlı Uçuşlar için Kurallar

Uçuşa Kabul Edilmeme durumu nedir?

İçhat ve Türkiye’den çıkış yapan Pegasus Havayolları seferlerinde, konfirme bileti ve konfirme rezervasyonu olduğu halde overbooked uçuşlarda, kapasite fazlası satış olması nedeniyle uçuşa kabul edilemeyen yolcular içindir.

Uçuş İptali nedir?

İçhat ve Türkiye’den çıkış yapan Pegasus Havayolları seferlerinin iptali durumudur.

***Uçuş iptal durumunda seferin iptal sebebine bağlı hizmet ve tazminat uygulamaları farklılık göstermektedir. Bu nedenle uçuş iptal durumunda ki haklar ve istisnalar başlıklarını incelemenizi rica ederiz.

Uzun Gecikme tanımı nedir?

İçhat ve Türkiye’den çıkış yapan Pegasus Havayolları seferlerinde meydana gelen uzun gecikmelerdir.

İçhat ve Türkiye’den Pegasus Havayolları uçuşlarında, konfirme rezervasyonunuz ve konfirme biletiniz olan bir uçuşta, check in süresinde kontuara başvurduğunuz takdirde yukarıda bahsi geçen durumlardan herhangi biri nedeniyle, seyahatinizin gerçekleşmesinde bir aksaklık yaşıyor iseniz Pegasus Havayolları Yolcu Tazminat ve Komforuyla İlgili Hizmetler Sistemi'nden yararlanabilirsiniz.

Özel indirimli ve ücretsiz bilet sahibi yolcularımız bu sistemden yararlanamaz. Engelli yolcularımıza ve refakatsiz seyahat eden çocuk yolcularımıza gereksinecekleri özel hizmetler, Pegasus Havayolları personeli veya Pegasus Havayolları adına yetkilendirilmiş yer hizmetleri personeli tarafından verilecektir.

Uçuşa Kabul Edilmeme durumundaki haklarınız

Uçuşa Kabul Edilmeme riski olan seferlerde öncelikle yolcularımıza gönüllü olup olamayacakları sorulur. Gönüllü olmayı kabul eden yolcularımıza gerekli bilgiler Pegasus Havayolları personeli veya Pegasus Havayolları adına yetkilendirilmiş yer hizmetleri personeli tarafından verilecektir.

Yolcumuzun Uçuşa Kabul Edilmedildiği seyahatin yerine, yer olması koşuluyla, mümkün olan en kısa sürede veya yolcumuzun tercih edeceği başka bir tarihteki uçuşta son varış noktasına seyahat imkanı Pegasus Havayolları ve/veya yetkilendirilmiş tur operatörü tarafından sağlanır.

Ayrıca aşağıda yer alan hizmetler yolcumuza ücretsiz olarak sağlanır:

 • Bekleme süresine uygun yiyecek içecek ikramı
 • Gerektiğinde bir veya daha fazla gece, otelde konaklama imkanı
 • 2 telefon görüşmesi yapma, faks/teleks/e-mail çekme imkanı

İçhat ve KKTC Uçuşları:

***İçhat ve KKTC uçuşlarında meydana gelen overbook (uçuşa kabul edilmeme) durumunda kişi başı EUR 100 tazminat verilir.

Türkiye çıkışlı dışhat uçuşları;

Uçuş Uzunluğu Tazminat Miktarı Son Varış Noktasına Gecikme Aşağıdaki Koşullara Uyuyor İse Tazminat Tutarının % 50'si Verilir
1500km'yi geçmeyen seyahatler EUR 250 2 saatten az
1500-3500 km.arasındaki seyahatler EUR 400 3 saatten az
3500 km'den uzun seyahatler EUR 600 4 saatten az

***Yukarıda yer alan ücretler TL karşılığında yolcularımıza ödenmektedir.

Uçuş İptali durumundaki haklarınız

İptal edilen seferin yerine, yer olması koşuluyla, mümkün olan en kısa sürede veya yolcumuzun tercih edeceği bir başka tarihteki uçuşta son varış noktasına seyahat imkanı sağlanır. Ayrıca aşağıdaki hizmetler de yolcumuza ücretsiz olarak sağlanır:

1500km'yi geçmeyen seyahatler EUR 250 2 saatten az
1500-3500 km.arasındaki seyahatler EUR 400 3 saatten az
3500 km'den uzun seyahatler EUR 600 4 saatten az
Sivil Havacılık Yönetmeliği gereğince uçuştan 14 ile 7 gün öncesine kadar yapılan uçuş iptali bildirimlerinde yolcuların tazminat hakkı bulunmamaktadır.
İçhat veya Türkiye’den çıkış yapan Pegasus Havayolları seferlerinde meydana gelen uçuşlar için geçerlidir. Sefer İptal durumlarıyla karşılaşan yolcularımıza aşağıdaki tabloda belirtilmiş miktarlarda tazminat sağlanacaktır:

İçhat ve KKTC Uçuşları:

***İçhat ve KKTC uçuşlarında meydana gelen sefer iptallerinde kişi başı EUR 100 tazminat verilir.

Türkiye çıkışlı Dışhat uçuşları;
Uçuş Uzunluğu Tazminat Miktarı Son Varış Noktasına Gecikme Aşağıdaki Koşullara Uyuyor İse Tazminat Tutarının % 50'si Verilir
1500km'yi geçmeyen seyahatler EUR 250 2 saatten az
1500-3500 km.arasındaki seyahatler EUR 400 3 saatten az
3500 km'den uzun seyahatler EUR 600 4 saatten az

***Yukarıda yer alan ücretler TL karşılığında yolcularımıza ödenmektedir.

Uzun Gecikme durumundaki haklarınız

Uçuş Uzunluğu Süresine Göre Uzun Gecikme Kapsamına Giren Koşullar
1500 km'yi geçmeyen uçuşlar 2 saatten fazla
1500-3500 km.arasındaki uçuşlar 3 saatten fazla
3500 km'den uzun uçuşlar 4 saatten fazla
Uzun gecikmelerde tazminat ödenmemektedir. Aşağıdaki hizmetler yolcumuza ücretsiz olarak sağlanır.
İçhat ve Türkiye’den çıkış yapan Pegasus Havayolları seferlerinde meydana gelen uçuşlar için geçerlidir.

 • Bekleme süresine uygun yiyecek içecek ikramı
 • Gerektiğinde bir veya daha fazla gece, otelde konaklama imkanı

***Yönetmelik kurallarına ek olarak şirket yönetimimizin almış olduğu karar doğrultusunda İçhat ve KKTC seferlerinde 3 saat ve üzerinde meydana gelen gecikmeler ve sefer iptalleri:
Aşağıdaki uygulama uçuşa 24 saatten az zaman kala, zorunlu hallerde Şirketimiz tarafından yapılan gecikme ve sefer iptallerinde geçerlidir.

15 Ağustos 2006 tarihinde itibaren; Şirketimizden kaynaklanan teknik arıza veya benzeri aksaklıklar nedeniyle iç hatlar ve KKTC'ye yapılan tarifeli seferlerde meydana gelen gecikme durumlarında yolculara verilecek hizmetler aşağıdaki gibi olacaktır:

 • 3 saati aşan gecikme ve sefer iptalinde; yolcu uçuşu gerçekleştirmiş olsa dahi, bilet bedeli iade edilecektir.
 • 5 saati aşan gecikme ve sefer iptalinde; yolcu uçuşu gerçekleştirmiş olsa dahi, bilet bedeli iade edilecek ve yolcunun talep ettiği herhangi bir iç hat uçuş noktasına tek yön ücretsiz bilet Pegasus Havayolları tarafından takdim edilecektir.

İstisnalar

Tüm makul önlemler alınmasına rağmen kaçınılamayan olağandışı koşullardan kaynaklanan uçuş aksaklıkları durumunda tazminat ödenmeyecektir. Bunlar değişken politik durumlar, elverişsiz hava koşulları, (sis, kar, fırtına, buzlanma gibi...), beklenmedik güvenlik ve emniyet zaafları ile sınırlamaları, grevler, havalimanı sorunları, hava trafiği sınırlamaları, bagaj, yolcu, uçak ve havalimanını içeren istisnai güvenlik tedbirleridir.

Yolcu iletişim bilgisinin, hava taşıma işletmesince talep edilmesine karşın hava taşıma işletmesine verilmemesi veya yanlış verilmesi durumunda, hava taşıma işletmesi sorumlu tutulmamaktadır. Bu kapsamda bilet alım esnasında bildirilen telefon numaralarının ulaşılabilir olması gerekmektedir.

Pegasus Havayolları tarafından yetkilendirilmiş Yer Hizmetleri personeli yukarıda anlatılan hizmetlerin verilmesini Pegasus Havayolları adına sağlayacaktır. Gerektiğinde tur operatörleri bu düzenlemelerde görev alacaklardır.

Bu bilgi broşürü Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Birliği Konseyinin EC No 261/2004 numaralı Regülasyonu'na dayanarak hazırlanmıştır.

Pegasus Türkiye Çıkışlı Uçuşlar için Kurallar

Denied Boarding nedir?

AB ülkelerinden çıkış yapan Pegasus Havayolları seferlerinde, konfirme bileti ve konfirme rezervasyonu olduğu halde overbooked uçuşlarda, kapasite fazlası satış olması nedeniyle uçuşa kabul edilemeyen yolcular içindir.

Uçuş İptali nedir?

AB ülkelerinden çıkış yapan Pegasus Havayolları seferlerinin iptali durumudur.

Uzun Gecikme tanımı nedir?

AB ülkelerinden çıkış yapan Pegasus Havayolları seferlerinde meydana gelen uzun gecikmelerdir.

AB ülkelerinden çıkış yapan Pegasus Havayolları uçuşlarında, konfirme rezervasyonunuz ve konfirme biletiniz olan bir uçuşta, check in süresinde kontuara başvurduğunuz takdirde yukarıda bahsi geçen durumlardan herhangi biri nedeniyle, seyahatinizin gerçekleşmesinde bir aksaklık yaşıyor iseniz Pegasus Havayolları Yolcu Tazminat ve Komforuyla İlgili Hizmetler Sistemi'nden yararlanabilirsiniz.

Özel indirimli ve ücretsiz bilet sahibi yolcularımız bu sistemden yararlanamaz. Engelli yolcularımıza ve refakatsiz seyahat eden çocuk yolcularımıza gereksinecekleri özel hizmetler, Pegasus Havayolları personeli veya Pegasus Havayolları adına yetkilendirilmiş yer hizmetleri personeli tarafından verilecektir.

Misafirlerimiz yolcu hakları konusundaki şikayetleri hakkında bizimle irtibat kurabilirler:

Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.

Denied Boarding Durumunda

Denied boarding riski olan seferlerde öncelikle yolcularımıza gönüllü olup olamayacakları sorulur. Gönüllü olmayı kabul eden yolcularımıza gerekli bilgiler Pegasus Havayolları personeli veya Pegasus Havayolları adına yetkilendirilmiş yer hizmetleri personeli tarafından verilecektir.
Yolcumuzun Denied Boarding edildiği seyahatin yerine, yer olması koşuluyla, mümkün olan en kısa sürede veya yolcumuzun tercih edeceği başka bir tarihteki uçuşta son varış noktasına seyahat imkanı Pegasus Havayolları ve/veya yetkilendirilmiş tur operatörü tarafından sağlanır.

Ayrıca aşağıdaki hizmetler de yolcumuza ücretsiz olarak sağlanır:

 • Bekleme süresine uygun yiyecek içecek ikramı
 • Gerektiğinde bir veya daha fazla gece, otelde konaklama imkanı
 • 2 telefon görüşmesi yapma, faks/teleks/e-mail çekme imkanı

Uçuş İptali Durumunda

İptal edilen seferin yerine, yer olması koşuluyla, mümkün olan en kısa sürede veya yolcumuzun tercih edeceği bir başka tarihteki uçuşta son varış noktasına seyahat imkanı sağlanır. Ayrıca aşağıdaki hizmetler de yolcumuza ücretsiz olarak sağlanır:

 • Bekleme süresine uygun yiyecek içecek ikramı
 • Gerektiğinde bir veya daha fazla gece, otelde konaklama imkanı
 • 2 telefon görüşmesi yapma, faks/teleks/e-mail çekme imkanı

AB kuralları gereğince uçuştan 14 ile 7 gün öncesine kadar yapılan uçuş iptali bildirimlerinde misafirlerin tazminat hakkı bulunmamaktadır. AB ülkelerinden çıkış yapan Pegasus Havayolları seferlerinde meydana gelen uçuşlar için geçerlidir.

Denied Boarding ve İptal durumlarıyla karşılaşan yolcularımıza aşağıdaki tabloda belirtilmiş miktarlarda tazminat sağlanacaktır:

Uçuş Uzunluğu Tazminat Miktarı Son Varış Noktasına Gecikme Aşağıdaki Koşullara Uyuyor İse Tazminat Tutarının % 50'si Verilir
1500km'yi geçmeyen seyahatler EUR 250 2 saatten az
1500-3500 km.arasındaki seyahatler EUR 400 3 saatten az
3500 km'den uzun seyahatler EUR 600 4 saatten az

İstisnalar

Tüm makul önlemler alınmasına rağmen kaçınılamayan olağandışı koşullardan kaynaklanan uçuş aksaklıkları durumunda tazminat ödenmeyecektir. Bunlar değişken politik durumlar, elverişsiz hava koşulları, (sis, kar, fırtına, buzlanma gibi...), beklenmedik güvenlik ve emniyet zaafları ile sınırlamaları, grevler, havalimanı sorunları, hava trafiği sınırlamaları, bagaj, yolcu, uçak ve havalimanını içeren istisnai güvenlik tedbirleridir.

Uzun Gecikme Durumunda

Uçuş Uzunluğu Süresine Göre Uzun Gecikme Kapsamına Giren Koşullar
1500km'yi geçmeyen uçuşlar 2 saatten fazla
1500-3500 km.arasındaki uçuşlar 3 saatten fazla
3500 km'den uzun uçuşlar 4 saatten fazla
Uzun gecikmelerde tazminat ödenmemektedir. Aşağıdaki hizmetler yolcumuza ücretsiz olarak sağlanır.

AB ülkelerinden çıkış yapan Pegasus Havayolları seferlerinde meydana gelen uçuşlar için geçerlidir.

 • Bekleme süresine uygun yiyecek içecek ikramı
 • 2 telefon görüşmesi yapma, faks/teleks/e-mail çekme imkanı

Geri Ödeme

Denied boarding, iptaller ve 5 saati aşan uzun gecikmelerde yolcunun seyahatinin henüz gerçekleşmemiş kısmı için veya uçulmuş kısımlar olsa dahi uçuşun tamamlanması artık amacına hizmet etmiyorsa seyahatin tamamı için yolcumuza geri ödeme yapılır ve yolcumuzun isteği doğrultusunda seyahatin başlangıç noktasına mümkün olan en kısa zamanda geri dönüşü sağlanır. AB ülkelerinden çıkış yapan Pegasus Havayolları seferlerinde meydana gelen uçuşlar için geçerlidir.

Pegasus Havayolları tarafından yetkilendirilmiş Yer Hizmetleri personeli yukarıda anlatılan hizmetlerin verilmesini Pegasus Havayolları adına sağlayacaktır. Gerektiğinde tur operatörleri bu düzenlemelerde görev alacaklardır.

Bu bilgi broşürü Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Birliği Konseyinin EC No 261/2004 numaralı Regülasyonu'na dayanarak hazırlanmıştır.

 

Pegasus Airlines Kampanyaları

Pegasus

Pegasus ile 51,99 TL’ye Yaz Seyahati

13-04-2015
Pegasus Havayolları ile yaz seyahat planınızı yapın seçili yurt içi hatlarında 51,99 TL’den başlayan fiyat fırsatını kaçırmayın. Detaylar Ucakbileti.com'da
Pegasus Airlines Uçak Biletleri için Arama Yapınız.