Hızlı Erişim

En Ucuz Pattaya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Pattaya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Pattaya Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Pattaya Hakkında Genel Bilgiler

Her yıl 5 milyon turiste ev sahipliği yapmayı başaran Pattaya, Tayland’ın en önemli şehirlerinden bir tanesidir ve turizm açısından da büyük öneme sahiptir. Şehrin en büyük özelliği ise sahip olduğu iklimdir ve yıl boyunca hava sıcaklıkları 30 derecenin üzerindedir. Bu da şehri her yıl ziyaret edilebilecek bir tatil bölgesi haline getiriyor. 1959 yılında atılan ilk adım, şehrin bugünlere kadar gelmesine neden olmuş ve hali hazırda gelişme kaydetmeye devam eden bir şehir olarak da karşımıza çıkmaktadır. Plajları bakıma alınan ve yapılan düzenleme ile daha kusursuz bir görüntüye kavuşan Pattaya, gece hayatı ve eğlenceli duruşu ile de ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başaran bir şehirdir.

 

Paradise Pattaya, ziyaretçilerin ilgisini çeken adreslerden bir tanesidir. Gerçek bir sanat merkezi olarak bilinen bu adres, çocuklarınız ile keyifli vakit geçirebileceğiniz bir tercih olarak karşınıza çıkıyor. Anek Kusala Sala da yine sanatsal bir tercih yapmak isteyen ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başaran bir adrestir. Çin sanatına ait çok sayıda eserin sergilendiği bu müzeyi dilerseniz sizler de ziyaret edebilirsiniz.

 

İlginç mutfak kültürü ile de ziyaretçilerini en iyi şekilde ağırlamayı başaran Pattaya, domuz eti ve salataların önemli bir yer kapladığı geniş bir mutfak kültürüne sahiptir. Pattaya’da yer alan restoran ve kafelerde özel lezzetlerin tadına bakabiliyorsunuz. Şehir içi ulaşım küçük minibüs tarzı araçlar ile sağlanıyor ve havalimanına ayak bastığınızda sizleri şehir merkezine ulaştıracak sayısız alternatif ile birlikte merkez noktaya da kısa sürede erişim sağlayabiliyorsunuz. 

Pattaya Havalimanı (Suvarnabhumi) Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanı nakil araçlarını yani servis araçlarını kullanarak otobüs duraklarına ulaşabiliyorsunuz. Direkt olarak otobüslere ulaşmanız ne yazık ki mümkün değil. Servisler, belli saatlerde sizleri otobüs duraklarına ulaştırıyor ve buradan bineceğiniz otobüsü seçerek yolunuza devam ediyorsunuz. 110 Baht. ödeyerek bu hizmetten faydalanabilirsiniz ve seyahat süresi de yaklaşık olarak 1.5 saattir. Sabah erken saatlerinde başlayan servis hizmetleri, otobüs durağına ulaşımın en kolay yoludur. Otobüs duraklarına ulaştıktan sonra Songthaew adı verilen otobüslere binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

 

Tren

Bangkok şehir merkezindeki merkez tren istasyonunu kullanarak Pattaya’ya ulaşabiliyorsunuz. Saat sabah 7’de tek bir sefer düzenleyen trenler ile birlikte yaklaşık 3.5 saat gibi bir sürede şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Ödeyeceğiniz bilet ücreti ise 31 Baht. olarak karşınıza çıkıyor ve trenlerin çok konforlu olmadığını da belirtmek gerekiyor.

 

Taksi

Şehir merkezine ulaşımın alternatiflerinden bir tanesi de taksilerdir. Yaklaşık 1000 Baht. ödeyerek sizler de taksileri kullanabilir ve şehir merkezine gidebilirsiniz.

 

Bell Travel

Havalimanının birinci katında ofissi yer alan firma, Pattaya şehir merkezine ulaşım için konforlu bir alternatif olarak karşınıza çıkıyor. Dilerseniz otelinizin kapısının önüne kadar da sizleri bırakıyorlar ve bu hizmet için ödeyeceğiniz rakam 250 Baht.’tır.

 

389 Bus Transfer

Geliş terminalinin ilk katında yer alan ofislerini ziyaret ederek hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Pattaya şehir merkezine haftanın 7 günü sefer düzenleyen özel araçlara sahiptirler ve bu hizmet için ödeyeceğiniz tutar kişi başı 120 baht. olarak belirlenmiştir.

 

Limuzin ve Minivan Hizmeti

Firmaların ve bireylerin gerçekleştirdiği bu çalışmalar, ziyaretiler için keyifli bir alternatif gibi görünüyor. Özel şoför ve araç hizmetinin bir benzeri ile karşı karşıyasınız ve bu kişiler sizleri havalimanında bekliyor olacaktır.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Seyahati daha konforlu ve sorunsuz bir hale getirmek isterseniz eğer araç kiralama firmalarını tercih edebilir ve dilediğiniz aracı kiralayarak hizmet alabilirsiniz.

 

Shuttle/Servis

Havalimanına bağlı olarak hizmet veren servisler, otobüs duraklarına ulaşımı sağlamak adına hizmet vermektedir. ‘’Otobüs’’ başlığında da bahsettiğimiz gibi esnek sefer saatleri ile sizleri otobüs duraklarına ulaştırmaya devam ediyorlar. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder