En Ucuz Paris Varışlı Uçak Biletleri

 • Aegean Airlines
  İstanbul - Paris
  4.02.2018
  248 TL
 • Aegean Airlines
  İstanbul - Paris
  5.02.2018
  248 TL
 • Aegean Airlines
  İstanbul - Paris
  7.02.2018
  248 TL
 • Aegean Airlines
  İstanbul - Paris
  20.02.2018
  248 TL
 • Air France
  İstanbul - Paris
  28.02.2018
  292 TL
 • Air France
  İstanbul - Paris
  7.03.2018
  292 TL
 • Air France
  İstanbul - Paris
  10.03.2018
  292 TL
 • Air France
  İstanbul - Paris
  12.03.2018
  292 TL

En Ucuz Paris Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Aegean Airlines
  Paris - İstanbul
  18.03.2018
  312 TL
 • Aegean Airlines
  Paris - İzmir
  28.02.2018
  439 TL
 • Ukraine International Airlines
  Paris - Ankara
  10.02.2018
  551 TL
 • AtlasGlobal
  Paris - Antalya
  7.03.2018
  648 TL
 • AtlasGlobal
  Paris - Gaziantep
  2.03.2018
  648 TL
 • AtlasGlobal
  Paris - Adana
  27.02.2018
  652 TL
 • AtlasGlobal
  Paris - Bodrum
  2.03.2018
  654 TL
 • AtlasGlobal
  Paris - Lefkoşa
  18.01.2018
  658 TL

Paris Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Dünya turizminin merkez bölgelerinden bir tanesi olan Paris, Fransa’nın da Başkenti’dir. An itibarıyla şehirde var olan yapının Unesco tarafından dünya mirası listesine alındığını da belirtmek gerekiyor. Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği gerçek bir turizm merkezi olduğunu da söylemek mümkündür.
 

Eiffel Kulesi, en çok ziyaretçi kabul eden yerlerden bir tanesidir ancak bunun yanı sıra Louvre ve Orsay Müzesi de yine şehrin önde gelen turistik adreslerinden bazılarıdır. Notre Dame Katedrali de yine turistler tarafından en çok ziyaret edilen adreslerden bir tanesi olarak listelerdeki yerini almaya devam ediyor.
 

Paris, yemek kültürü ile de ziyaretçilerin beğenisini toplamayı başarıyor. Fransız mutfağının en güzel örneklerini bulabileceğiniz şehirde özellikle kruvasan, soğan çorbası ve salyangozun yanı sıra midye de çok fazla tercih ediliyor.
 

Konaklama ve tesisler konusunda da ziyaretçileri memnun etmeyi başaran özel bir şehir ve fiyatlar konusunda da bonkör davrandığını söylemek mümkün. Çok sayıda tesis mevcut ve konaklama imkanları da her geçen gün biraz daha geliştiriliyor.
 

Şehirde ulaşım oldukça kolay ve kara yolları ağları en iyi şekilde kullanılıyor. Her noktada taksi bulmanız mümkün ve taksi fiyatları da oldukça uygun. Havalimanı şehir merkezi ulaşımı için tercih edebileceğiniz alternatiflerin sayısı da yine oldukça fazla görünüyor.

Paris Uluslararası Havalimanı (Charles de Gaulle)

Otobüs

Air France firması tarafından işletmeciliği yapılan otobüsler, Terminal ve terminal 2 noktalarından sizleri alıp şehrin önemi merkezlerine 60 dakika gibi bir sürede ulaştırıyor. 15 dakikada bir hareket eden otobüslerin sefer saatleri de oldukça esnek.

Roissybus

Opera durağına gitmek istiyorsanız eğer bu alternatifi de tercih edebilirsiniz. 50 dakikalık yolcuk sonrası opera durağına ulaşmak mümkün.

Rer Trenleri

Metro’ya alternatif olarak tercih edilen rer trenleri de yine ziyaretçilerin en çok tercih ettiği alternatiflerden bir tanesidir. 9.75 Euro ödeyerek bu ulaşım aracını da tercih edebilirsiniz. Havalimanında yer alan servisler, istasyona ulaşımı sağlıyor ve bunun için terminal 3’e gitmeniz yeterli olacaktır.

Taksi

Havalimanında çok sayıda taksi şirketi ve bireysel olarak çalışan araçlar mevcut. Fiyatlar konusunda net bir rakam verilmemiş ve tercih edilebilecek alternatiflerden bir tanesi olarak karşınıza çıkıyor.

Shuttle

Havalimanından birçok istasyona ulaşmak için özel servislerden yardım alabiliyorsunuz ve sizleri ulaştıracakları istasyondan şehir merkezine giden trenleri de görebilirsiniz. Ayrıca servislerin bazıları şehrin önemli noktalarına da hizmet veriyor. Air France imzası taşıyan servisler 15 Euro gibi bir ücret talep ediyor. Terminal 1 ve Terminal 2’den yolcu alan servisler, 40 dakika gibi bir sürede şehir merkezi ulaşımını da mümkün hale getiriyor.

Araç Kiralama

Havalimanında bulunan birçok araç kiralama temsilcisi ve firmasından konu ile ilgili yardım alabilirsiniz. Yine erken rezervasyon gibi bir ayrıcalık da sizlere sunuluyor ve limana ulaştığınızda araçlarınız hazır bir şekilde sizleri bekliyor.

Paris Orly Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs(Orlybus)

Metro ve Rer durağına ulaşmak istiyorsanız eğer bu otobüsleri tercih edebilirsiniz. Bilet için ödeyeceğiniz rakam 8 Euro ve yolculuk yaklaşık olarak 20 dakika sürüyor. Navigo kart sahibi iseniz sizlere büyük bir avantaj sunuluyor ve otobüslere ek ücret ödemek durumunda kalmıyorsunuz ve bu da yolculuğu daha masrafsız hale getiriyor.

Airfrance’in işletmesini üstlendiği otobüsler de yine bir diğer kara yolu alternatifi olarak karşınıza çıkıyor. Gare Montparnasse, Charles de Gaulle Etoile ya da  Invalides’e ulaşım için bu aracı tercih edebilrisiniz. Ödemeniz gereken rakam 11 Euro olarak karşınıza çıkıyor.

Raylı Sistem (Orlyval)

Terminaller arası ulaşım ücretsiz ve bunun için herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yok ancak Orlyval ile 3 durak gidebiliyorsunuz ve ulaşım için çok da tercih edilen bir ağ değil. 3 durak sonra Rer’e ulaşıyorsunuz ve buradan aktarma ile şehrin farklı noktalarına ulaşmanız da mümkündür. Tren bileti için ödeyeceğiniz rakam 9.6 Euro olarak belirlenmiş durumda.

Taksi

Havalimanında bulunan taksiler aynı zamanda terminal dışında da sizleri bekliyor olacaktır. Fiyatlar konusunda net bir rakam verilmemiş ancak alternatif olarak listelerdeki yerini almaya devam ediyor

Araç Kiralama

Havalimanında hizmet veren firmaların yanı sıra seyahat öncesi erken rezervasyon yaptırarak da araçlarınızı kiralayabiliyorsunuz.

Paris Beauvais Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Metro istasyonu olan Porte Maillot’a ulaşmak için tercih edebileceğiniz Ryanair otobüsleri ile birlikte 1 saat 15 dakikalık bir yolculuk sizleri bekliyor olacaktır. Bilet için 17 Euro ödüyorsunuz. Havalimanı an itibarıyla yalnızca charter uçuşlar için aktif şekilde çalışıyor.

 

 

 

 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder