En Ucuz Paraguay Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Paraguay Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Asuncion

Para Birimi

seyehat zamanı Paraguay Guarani (PYG)

Paraguay Hakkında Genel Bilgi

Paraguay Güney yarımkürede bulunmaktadır ve denize kıyısı yoktur. Güneyi ile güneybatısında Arjantin, kuzeyiyle kuzeydoğusunda Brezilya ve kuzeybatısında Bolivya yer almaktadır. İsmi, Guarani dilinde bu yaka anlamına gelen 'para' ve ırmak anlamına gelen 'guay' sözcüklerinden oluşan Paraguay, koloniyel dönem mimarisini yansıtan kentleri ve sıcakkanlı insanları ile etkileyici bir yerleşim yeridir.

Yaklaşık 300 sene İspanyol İmparatorluğu’nun bir parçası olan Paraguay, 19. Yüzyılda Bask kökenli soylu bir İspanyol aileden gelen Simon Bolivar’ın başlatmış olduğu devrimle 1811 senesinde bağımsızlığına kavuşmuştur. Günümüzde ülkede 45 vekilli Senato ve 80 vekilli Temsilciler Meclisi’nden oluşan iki parlamento bulunmaktadır. Paraguay yerlisi kadınlarla İspanyol erkeklerinin evlilikleri Paraguay nüfusunun büyük bölümünün melez olmasını sağlamıştır.

Paraguay’ın %95’i İspanyol ve Mestizolardan %5’i ise diğer etnik gruplardan oluşmaktadır. Resmi dilleri İspanyolca ve Guarani olan ülkenin resmi diniyse Hıristiyanlık’tır. Paraguay nüfusunun %96’sı Katoliklerden %3’üyse Protestanlardan oluşmaktadır. Ancak ülkede farklı inançlara da dini anlamda özgürlük tanınmaktadır.

Paraguay’ın başkenti Asunción’dur. Başlıca şehirleriyse Presidente Strocessner, Perdo Juan Encarnación, Caballero, Concepción’dur. Paraguay’da topraklar tarım için oldukça elverişlidir. Ülkede pek çok tarım ürünleri yetişmektedir. Mısır, soya fasulyesi, buğday, yer fıstığı, tütün, pirinç, kahve yetiştirilen ürünlerden bazılarıdır. Çalışan nüfusun nerdeyse yarısı tarım sektöründe çalışmaktadır.

Ülkeye gelen turistlerin en popüler noktaları arasında yer alan Ciudad del Este kenti de Guarani kültürüne dair ilginç bilgiler bulabileceğiniz Tierra Guaraní Müzesi ve Brezilya ile Paraguay'ın enerji ihtiyacını karşılamakta olan Itaipu Barajı ile bilinmektedir. Bu kenti ünlü yapan en önemli özelliğiyse tam bir alışveriş cenneti olmasıdır. Dünyanın en ucuz ülkeleri arasında gösterilen Paraguay'da alışveriş yapmak isterseniz, Ciudad del Este uğramanız gereken ilk yerlerdendir. Paraguay uçak bileti alarak bu alışveriş cennetine doğru yola çıkabilirsiniz.

Paraguay’da yağışlı subtropikal iklim görülmektedir. Kış ayları haziran, ağustos arasıdır. Bu aylarda gece gündüz sıcaklık farkları oldukça yüksektir. Ekim-mayıs arası ülke genelinde yağışlar hakim olmaktadır. Senenin geri kalan aylarında ülkenin kuzeyi gezmek için oldukça uygundur. Bu aylarda her yıl binlerce turist Paraguay uçak bileti alarak buraya gelmektedir. Kuzeye göre daha nemli bir iklimi olan Güney Paraguay’da ise mevsim ayrımı yapılmasına gerek yoktur. Aktivitelerin ve festivallerin daha yoğun olduğu yaz aylarında Paraguay’a gelmenizi tavsiye ederiz. Paraguay uçak biletinizi erkenden alırsanız uygun fiyata alabilirsiniz. THY gibi büyük firmaların Paraguay’a seferleri bulunmaktadır. Ancak ülkemizden aktarmalı seferlerle gitmek mümkün olduğundan tahmini 30 saatte gidilmektedir.

Paraguay mutfağı, İspanya başta olmak üzere pek çok Avrupa medeniyetinden etkilenmiştir. Ülkede kuzu, tavuk ve domuz eti oldukça fazla tüketilmektedir. Paraguay’ın para birimiyse Paraguay Guarani (PYG). 2000 Paraguay Guarani ise yaklaşık olarak 1 Türk Lirası etmektedir. Paraguay uçak bileti aldıktan sonra ülkedeki harcamalarınız oldukça düşük maliyetli olacaktır.

 

Paraguay Vizesi Hakkında Bilgi

2008 Ocak ayından bu yana, Türkiye - Paraguay Vize Muafiyet Antlaşması’ndan dolayı her iki ülke vatandaşları karşılıklı olarak turistik seyahatlerde 90 güne kadar vizeden muaftır. Bu nedenle Paraguay tatili daha da kolay bir hal almaktadır. Size tavsiyemiz sitemiz üzerinden Paraguay uçak biletlerini sorgulamanız ve şimdiden tatil planlarınıza başlamanızdır.

Paraguay Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder