Hızlı Erişim

En Ucuz Mallorca Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Mallorca Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Mallorca Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Mallorca Hakkında Genel Bilgiler

Balera adalarından bir tanesi olan Mallorca’nın üzerinden bulunan Palma de Mallorca, ihtişamlı görüntüsü ile yalnızca İspanya’nın değil, dünya coğrafyasının da en önemli ve en zengin noktalarından bir tanesidir. Nisan Ayında başlayan tatil sezonu, Ekim Ayına kadar devam ediyor ve her yıl bu şehri ziyaret eden insan sayısı biraz daha artıyor.

Festivalci ruhu ve sanata olan bakışı ile dünya coğrafyasında özel bir yere sahip olan şehir, özellikle yaz aylarında ve turistlerin ziyaret ettiği dönemlerde daha renkli bir hal alıyor. Mavisi ve yeşili ile gerçek bir cenneti andıran Mallorca, her geçen gün biraz daha gelişiyor ve turistik anlamda çok daha ilgi çekici bir hal alıyor.

Mallorca, samimi ve sıcakkanlı yerli halkı ile de özel bir şehirdir. Turistlere yoğun bir ilgi var ve özellikle esnafları ziyaret ettiğinizde sizi en iyi şekilde ağırladıklarını göreceksiniz.

Sokaklar, günün her saati kalabalık ve bu bağlamda dar sokaklarında rahat hareket etmek de pek mümkün olmuyor. Sabah erken saatlerde başlayan hareketlilik, gece geç saatlere kadar sürüyor.

Mallorca, gece hayatı ile de ilginç bir şehir olmayı başarmış durumda. Magaluf ve Mortix, şehrin en önemli eğlence merkezlerinden bazılarıdır. Saatler 00:00’ı gösterdiğinde gece hayatının fitili ateşleniyor ve alkol tüketiminde de herhangi bir sınırlama ya da yasak karşınıza çıkmıyor.

Ocak, Mart, Haziran, Aralık ve Eylül aylarında düzenlenen ve gelenekselleşen festivaller, şehrin festival ruhunu da kusursuz bir şekilde yansıtıyor. Eğlencenin kalbi olmayı başaran Mallorca, kendine has eğlence kültürü ile de renkli bir görüntü sergiliyor.

Peynir ve şarap konusunda da gelişmiş bir şehir olduğunu belirtmek gerekiyor ve bu ürünleri üreten çok sayıda insan var Geçimini bu şekilde sağlayan yerli halk, ürünlerin satışını da dükkan ya da sokak tezgahlarında yapıyor. Şarap ve peyniri, şehrin restoranlarında ve kafelerinde de bulabilirsiniz. Birçok yemekte özel üretim peynirler kullanılıyor ve dünya mutfağının önemli lezzetlerine de farklı bir tat katıyor.

Şehirde ulaşım oldukça gelişmiş durumda ve havalimanı şehir merkezi ulaşımı için de mevcut alternatifler aşağıdaki gibidir. 

Mallorca Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanından hareket eden otobüslerin sefer saatleri, dönem dönem değişiklik gösteriyor. Yaz aylarında 05:00’da ilk seferini düzenleyen otobüsler, sezon bittiği takdirde ilk seferini saat 06:00’da düzenliyor. Tek yön için ödeyeceğiniz bilet fiyat 3 Euro gibi çok ucuz bir rakamdır. Otobüslerin klimalı olması ve konforlu olması da yaz aylarında bu alternatifi çok daha popüler ve tercih edilir hale getiriyor.

Taksi

Havalimanı terminal binası önünde ve havalimanı çıkış noktasında konumlanmış olan taksiler de ekonomik fiyatları ile turistlere hizmet vermeye devam ediyor. Taksileri, ulaşımı da daha konforlu ve hızlı kılmak adına şehir içinde de tercih edebilirsiniz. Çok fazla taksi firması ve çok fazla araç olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

10’dan fazla araç kiralama firması sizleri havalimanında bekliyor olacaktır.  Rezervasyonlarınızı ya da kiralama işlemini ofisler aracılığı ile yapabileceğiniz gibi dilerseniz online olarak da yapabiliyorsunuz.

Otel Servisleri

Konaklama hizmeti sunan otellerin büyük bir kısmı servis hizmeti de sunmaktadır. Bunun için konaklayacağınız otel ile iletişime geçmeniz çok daha sağlıklı olacaktır. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder