Hızlı Erişim

En Ucuz Palermo Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Palermo Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Palermo Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Palermo Hakkında Genel Bilgiler

Sicilya bölgesine Başkentlik yapan Palermo, sosyal yaşantısı, kültürel düzeyi ve güçlü mimarisi ile dikkatleri üzerine çeken şehirlerden bir tanesidir. Fenikeliler tarafından kurulmuş olan şehir çok sayıda medeniyetin saldırısına uğramış ve hatta bir dönem Araplara da ev sahipliği yapmıştır. Sicilya Krallığı hakimiyeti ile birlikte günümüzdeki modern yapısına ulaşmayı başaran Palermo, Arapların şehre uğrattığı zarar ve kültürel zayıflıktan da kısa sürede kurtulmayı başarmıştır.

 

Ulusal ticaret ve turizm, şehrin en önemli gelir kaynaklarından bazılarıdır. Yaz aylarında çok daha kalabalık bir hal alan ve turistlere ev sahipliği yapan Palermo, doğal güzellikleri ile de ziyaret edilmesi gerekilen şehirlerden bir tanesi olmayı başarıyor. Gotik ve Barok yapılar şehirde ilgi çekici bir görüntü sergiliyor ve geçmiş yılların izlerini taşıyan çok sayıda mimari da yine şehir bünyesinde muhafaza edilmektedir. Santa Rosalia, şehrin en önemli festivallerinden bir tanesidir ve bu festival ile birlikte turist sayısı da belirgin bir şekilde artıyor.

 

Şehrin kötü bir unvana da sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Mafyanın doğduğu şehir olarak da anılan Palermo, efsane filmlerden bir tanesi olan ‘’Baba’’ filmine de ev sahipliği yapmıştır. Şehirde güçlü bir sosyal hayat ve gece hayatı mevcuttur. Eğlencenin dozajının yaz aylarında arttığını belirtmek mümkün ve bu bağlamda turistlerin katkısı da oldukça fazladır. Garibaldi Meydanı, özellikle hafta sonu eğlencenin nabzının attığı yer oluveriyor. Turistlerin de en çok ziyaret ettiği bölgelerden bir tanesi ve bu bölgede çok sayıda bar ve gece kulübü yer alıyor. 

Palermo Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

06:30 sularında havalimanından hareket eden ve ilk seferini bu saat diliminde düzenleyen otobüsler, yaklaşık olarak 40 dakika gibi bir sürede sizleri şehir merkezine ulaştırıyor. Tek yön bilet ücreti ise 8 Euro’dur. Şehir içi otobüsleri seferlerine saat 05:00’da başlıyor ancak havalimanına ulaşmaları ve hareket etmeleri saat 06:30’a tekabül ediyor. Haftanın her günü bu saatten itibaren otobüs bulabilir ve tercih edebilirsiniz. Yine aynı noktadan şehrin farklı bölgelerine ulaşım hizmeti sunan otobüsler de mevcuttur.

 

Taksi

Gelen yolcu çıkışında bulunan taksi duraklarını ziyaret ederek taksilere ulaşabilirsiniz. 45 dakikalık bir yolculuk sonrasında sizler de şehir merkezine ulaşıyorsunuz. Gündüz erken saatlerde bu yolculuk için ödeyeceğiniz ücret ise yaklaşık olarak 35 Euro’dur. Günün her saati taksi bulmak mümkün ancak gece yarısı gece tarifesi uygulaması devreye giriyor ve ödeyeceğiniz rakamlar da haliyle artıyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Terminal binasında firmalara ait ofisler bulunuyor ve bu ofisleri ziyaret ederek yetkili personelden detaylı bilgi alabiliyorsunuz. Yabancı firmaların ağırlıkta olduğunu belirtmek gerekiyor ve firmaların büyük bir kısmı şoförlü araç hizmeti de sunuyor.

 

Shuttle

Havalimanına bağlı olarak hizmet veren servisler mevcuttur ve bilet fiyatlarının uygun olması da yolcuları bu ulaşım alternatifine daha yakın hale getiriyor. Haftanın her günü servis hizmeti sunuluyor ve şehir merkezinin yanı sıra farklı güzergahlara da ulaşım mümkündür. Havalimanına adım attığınızda servis araçlarının hareket ettiği bölgeyi işaret eden tabelalar da erişim için sizlere yardımcı olacaktır.

 

Limuzin

Araç kiralama firmalarından bağımsız olarak hizmet veren ve limuzin temini sağlayan firmalar da havalimanında yerini almış durumda. Dilerseniz daha lüks ve daha konforlu araçları da tercih edebilirsiniz ancak bu araçlar için ödeyeceğiniz ücretlerin çok daha yüksek olduğunu da bilmenizde fayda var. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder