Hızlı Erişim

Osmaniye’de henüz havalimanı bulunmamaktadır. Bu nedenle Osmaniye uçuşlarınız için Adana’da bulunan Adana Şakirpaşa Havalimanı’nı ve sonrasında otobüs, servis veya araç kiralama imkanlarından yararlanabilirsiniz.

En Ucuz Osmaniye Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Osmaniye Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Osmaniye Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Osmaniye Şehri Hakkında Bilgi

Ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde bulunan ve Çukurova’nın en doğusunda yer alan Osmaniye, 3,767 kilometrelik bir yüzölçümüne sahiptir. Yüzölçümünün %42’si ormanlık alan olan Osmaniye’nin nüfusu 522.175’tir. Türkiye Cumhuriyeti’nin 80. ili olan Osmaniye, 1933’te Adana’ya bağlanmıştır ve 24 Ekim 1996 tarihinde yapılan yasal düzenlemeyle birlikte tekrar il olma statüsüne ulaşmıştır. 


Akdeniz iklim tipinin görüldüğü Osmaniye’de, dağlık ve ovalık alanlarda iklim farklılık göstermektedir. Yazları sıcak ve kurak geçen Osmaniye’de, kışları ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Yıllık ortalama sıcaklığın 18,2 derece olduğu Osmaniye’de, gözlemlenmiş en yüksek sıcaklık 42,8 derecedir. Yağış miktarının kış ve sonbahar aylarında artış gösterdiği şehirde yıllık ortalama yağışı 767,6 milimetredir. Akdeniz iklim tipinin gözlemlediği şehirde, bu iklim tipine ait bitki türlerinin neredeyse tamamı gözlenir. Fundalık ve orman örtüsüne sahip alanlarda kızılçam, karaçam, servi, meşe, sakız ağacı, sedir gibi çeşitli ağaç türleri bulunmaktadır. Bölgedeki akarsular Ceyhan Nehri, Kalecik Deresi, Karaçay Deresi, Horu Çayı, Kesiksuyu Deresi, Sabunsuyu Çayı ve Yarpuz Çayıdır.


Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde bulunan ve ilk yapım tarihinin 1489'li yıllara kadar gittiği tahmin edilen Ağcabey Camii, yaklaşım 1500 dönümlük bir alanı kapsayan ve antik dönemlere ait birçok buluntunun gün yüzüne çıkarıldığı Kastabala Şehri, Osmaniye'nin Sumbas ilçesinde bulunan ve Gaffarlı Köyü'ndeki su deresi üzerine kurulmuş olan kemerli ve tek gözlü bir köprü olan Gaffarlı Taş Köprüsü, Kırmıtlı yöresinde yer alan ve yaklaşık 200 kuş türüne ev sahipliği yapan Kırmıtlı Kuş Cenneti Osmaniye’de görülmeye ve gezilmeye değer yerler arasında bulunmaktadır.  

Adana Şakirpaşa Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Adana Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren 159 ve 135 numaralı belediye otobüslerini kullanarak havalimanından şehir merkezine, şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşım sağlamak için 159 numaralı belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Her 45 dakikada bir kalkan 159 numaralı belediye otobüsleri; Seyhan Uygulama ve Araştırma Hastanesi – Süleyman Demirel Bulvarı – Türkmenbaşı Bulvarı – Mavi Bulvar – H. Ömer Sabancı Caddesi – Baraj Caddesi – Mustafa Kemal Paşa Bulvarı – Bakımyurdu  Caddesi – Barış Bulvarı – Adana Şakirpaşa Havalimanı güzergâhını izleyerek yaklaşık 1 saat gibi bir sürede havalimanına ulaşmaktadır. Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için ise Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın dışındaki duraklardan kalkan 135 numaralı belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Her 1 saatte bir kalkan 135 numaralı belediye otobüsleri; Adana Şakirpaşa Havalimanı – Bakımyurdu Caddesi – Sefa Özler Caddesi – 5 Ocak Meydanı – Çakmak Caddesi – Atatürk Caddesi – Cevat Yurdakul Caddesi – Dr. Mithat Özsan Bulvarı güzergâhını izleyerek Adana Balcalı’ya ulaşmaktadır. Şehir merkezinde inmek için Atatürk Parkı yakınlarındaki ya da Atatürk Caddesi üzerindeki duraklarda inmeniz gerekmektedir. 159 ve 135 numaralı belediye otobüslerinin Adana Kent Kart ile ulaşım ücreti; öğrenci 1.20 TL, tam 2.00 TL’dir. Adana Kent Kart’ı havalimanındaki büfelerden boş kart ücreti olan 10 TL karşılığı edinebilirsiniz. Kartınıza bakiye yüklemeyi de ihtmal etmeyiniz.     
Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşım için diğer alternatif seçenek ise dolmuşlardır. Şehir merkezinden hareket eden Şakirpaşa dolmuşlarına öğrenci 1.75 TL/tam 2.25 TL ödeyerek Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine ulaşmak için ise havalimanı dışındaki dolmuş duraklarından hareket eden dolmuşları kullanabilirsiniz. 

Servis

Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan Osmaniye’ye ulaşmak için HAVAŞ servislerini kullanabilirsiniz. Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan hareket ederek Osmaniye’ye ulaşım sağlayan HAVAŞ servisleri, hava ve trafik koşullarına da bağlı olmak üzere yaklaşık olarak 1 saat 45 dakika içerisinde Osmaniye’ye ulaşım sağlamaktadr. Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan hareket ederek Osmaniye’ye ulaşım sağlayan HAVAŞ servislerinin ulaşım ücreti 23,00 TL’di. Osmaniye’den Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşmak için; Osmaniye Cumhuriyet Meydanı’ndan hareket eden HAVAŞ servislerini kullanabilirsiniz. Osmaniye Cumhuriyet Meydanı – Adana Şakirpaşa Havalimanı arasında, hava ve trafik koşullarına bağlı olmakla birlikte 1 saat 45 dakika içerisişnde ulaşım sağlayan HAVAŞ servislerinin ulaşım bedeli yine 23,00 TL’dir. 

Taksi

Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşmak için diğer bir seçenek ise taksidir. Merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Seyhan Atatürk Parkı’ndan  Adana Şakirpaşa Havalimanı’na 15-20 TL ücretle ortalama 15 dakika içerisinde, Tarihi Küçük Saat’ten Adana Şakirpaşa Havalimanı’na 10-15 TL ücretle ortalama 10 saat içerisinde, Çukurova Üniversitesi’nden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na 40-45 TL ücretle ortalama 30 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)    

En uygun Osmaniye uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. Ucakbileti.com olarak şimdiden iyi uçuşlar dileriz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder