Hızlı Erişim

En Ucuz Oslo Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Oslo Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Oslo Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Oslo Hakkında Genel Bilgiler

Güçlü coğrafyası ve doğal güzellikleri ile oksijenin en yoğun olduğu ve yaşam standartlarının en yüksek olduğu merkez noktalardan bir tanesi ve aynı zamanda Norveç’in de Başkenti’dir. Ülkenin en büyük şehri olma unvanına da sahip olan Oslo, yaşam standartlarının her geçen gün yükselmesi ile birlikte yoğun bir şekilde göç almaya da devam ediyor. İskandinavya’nın en görkemli ve en büyük dördüncü şehri olarak da listelerdeki yerini alan Oslo, gerçek bir liman kentidir ve bu detay ile de önemli bir yere sahiptir. Kültürel ve aynı zamanda finansal merkez olarak da karşımıza çıkan Oslo, ülkenin ekonomisinde de önemli bir yere sahiptir.

 

Modern Opera Binası, şehri ziyaret edenlerin en uğrak adreslerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Liman Bölgesi de yine ziyaretçilerin ilgisini çeken bölgelerden bir tanesidir. Meşhur heykel parkı, doğal parkları ve alanları ile birlikte keyifli bir tatil vaad eden Oslo, güçlü mimarisi ile de can alıcı şehirlerden biri olmayı başarıyor. Ekonomik anlamda olduğu gibi sosyo-kültürel anlamda da en gelişmiş şehirlerden bir tanesi olan Oslo, turistik mekanları ile de gerçek bir turizm şehri olmayı fazlasıyla hak ediyor.

 

Liman kenti olmasının avantajlarını en iyi şekilde kullanan şehir, mutfak kültürünü de deniz ürünlerine bağlı hale getirmiş ve bu anlamda muhteşem lezzetler ile karşımıza çıkmıştır. Şehirde ulaşım da oldukça gelişmiş durumda ve özellikle şehir içi ulaşımda karşınıza çok fazla alternatif çıkıyor. Havalimanı ve şehir merkezi ulaşımında da sorun yaşamayacağınızı belirtmek isteriz ve alternatifler de aşağıdaki gibidir 

Oslo Havalimanı(Gardermoen) Ulaşım Bilgileri

SAS Airport bünyesinde hizmet veren otobüsler, merkez istasyon bölgesine ulaşmak ve buradan raylı sistemler ile şehir merkezi ve farklı noktalara ulaşmak isteyen ziyaretçilerin en çok tercih ettiği firmalardan bir tanesidir.

Tren istasyonunun güneyinde yer alan otobüs durakları ise şehir merkezi ve yine şehrin farklı bölgeleri için hizmet veren otobüsleri de sizinle buluşturuyor. Otobüsler, havalimanı ve şehir merkezi arası en ucuz ulaşım imkanını sunan alternatiflerden bir tanesidir.

 

Tren

Terminal binasının hemen altında yer alan istasyondan hareket eden trenler, esnek sefer saatleri ile ziyaretçilerin tercih ettiği alternatiflerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Oslo şehir merkezi ile birlikte güzergah dahilindeki farklı noktalara da ulaşımı mümkün hale getiren trenler için ödeyeceğiniz ortama ücret 170KR ancak rezervasyon yaptırmadığınız durumda binişlerde ekstra olarak 170Kr. Ödemek durumunda kalıyorsunuz. Bu yüzden online rezervasyon ile biletlerinizi almanız tavsiye ediliyor. Hafta içi 10 dakika ara ile hareket eden trenler, hafta sonu olduğunda bu süreyi 20 dakikaya çıkartıyor.

 

Taksi

Gelen yolcu bölümünde bilgilendirme amaçlı taksi masaları kurulmuştur. 750Kr. ödeyerek taksileri kullanabiliyor ve şehir merkezine seyahat edebiliyorsunuz. Günün her saati taksiler hizmet veriyor ve tekerlekli sandalye kullanan vatandaşlar için de özel taksi hizmeti bulunuyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Demiryolu istasyon girişinde ofisleri yer alan araba kiralama firmaları, gün içerisinde aktif olarak hizmet sunuyor. Popüler araba kiralama firmalarına buradan ulaşabilir ve araç talebinde bulunabilirsiniz. Araçlarınızı iade etmek istediğiniz katlı otoparka bırakmanız da yeterli olacaktır. Online rezervasyon hizmeti sunan araç kiralama firmalarının kurumsal web sitelerini ziyaret ederek de araç rezerve işlemlerinizi daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Shuttle/Servis

Havalimanına ait resmi servis aracı hizmetinden bahsedilmiyor. Otel ve seyahat firmalarının sunduğu özel servis hizmetlerinden faydalanabilir ve havalimanına araç talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için ilgili firmalardan bilgi ve yardım alabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder