Hızlı Erişim

En Ucuz Orlando Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Orlando Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Orlando Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Orlando Hakkında Genel Bilgiler

Florida Eyaletinde yer alan Orlando, Amerika Birleşik Devletleri için oldukça büyük bir öneme sahip. Mimari yapısı ve sahip olduğu ilginç görüntü sayesinde bir eğlence merkezini de andırıyor.

Tema Parkları, turistlerin en çok ilgi gösterdiği noktalardan bir tanesi ve eğer ziyaretinizde bu parklara biraz daha fazla vakit ayırmak isterseniz Mart ve Nisan Aylarındaki ziyaretleriniz çok daha değerli olacaktır. Hafta sonları tema parklarının çok kalabalık ve yoğun olduğunu da bilmenizde fayda var.

İskan edilmiş olan ve ulaşım konusunda da muazzam bir alt yapıya sahip olan Orlando, turizme de büyük yatırım yapıyor. Konaklama için şehir merkezindeki herhangi bir pansiyon ya da oteli tercih etmek zorunda değilsiniz çünkü şehrin neresinde olursanız olun ulaşım alternatifleri ve yapılanmanın kusursuzluğu sayesinde her noktaya kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Tema Parklar, şehrin turistik anlamda ilgi odağı olmasında büyük pay sahibidir ve yapılan araştırmalar, bu parkları ziyaret eden insan sayısının 50 milyona ulaştığını gösteriyor. Çok sayıda tema park var ve Walt Disney World de an itibarıyla en popüler olanıdır.

1970’li yılların başında başlayan süreç, günümüze kadar devam etmiş ve hali hazırda da varlığını sürdürmektedir. Turizmden bahsediyoruz… Şehir, tam olarak turizm için hazırlanmış ve geliştirilme çalışmaları da bu doğrultuda yapılmıştır. Bu bağlamda; konaklama, ulaşım, eğlence ve diğer birçok konuda en çok rahat edeceğiniz adreslerden bir tanesidir.

Citywalk, eğlencenin kalbinin attığı ve nabzının tutulduğu noktalardan en önemlisidir ve lüks gece kulüplerinin büyük bir kısmı da burada yer almaktadır.

Yemek kültürü fast food ağırlıklı bir oluşumu da beraberinde getiriyor. Kafe ve restoranlarda da ekmek arası lezzetlerin sayıca fazla olduğunu görebilirsiniz.

Orlando şehrinde 3 adet havalimanı var ve bu limanlardan şehir merkezine ulaşım da aşağıdaki alternatifler sayesinde mümkündür.

Orlando Herndon Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Lynx adı ile de bilinen otobüsler, uygun fiyatları ve geniş güzergah haritası ile ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği alternatiflerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Güncel bilet fiyatlarını firmadan ya da şoförlerden öğrenebilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine ulaşımın yanı sıra şehrin ilgi çekici noktalarına da seferler düzenleniyor.

Taksi

Günün her saati hizmet veren taksiler ne yazık ki oldukça pahalı ancak konforlu ve hızlı bir seyahati tercih eden turistler için en doğru tercih olacaktır.

Diğer Alternatifler

Havalimanı Servisleri

19 Dolar ödeyerek hizmet alabileceğiniz bu servisler, terminaller arası ulaşımın yanı sıra havalimanı şehir merkezi ulaşımını da mümkün hale getiriyor.

 

Orlando Int Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

111 ve 42 numaralı otobüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilir ve ilgili istasyonlardan aktarma yaparak yine şehrin farklı noktalarına da seyahat edebilirsiniz. Otobüsler, çok fazla bagajı olan yolcular için tavsiye edilmiyor.

Troleybüs

08:00-23:30 arası hizmet veren ve troleybüs olarak adlandırılan araçlar, modifiyeli otobüsler olarak da biliniyor. Diğer otobüslere nazaran daha hızlı ve daha geniş bir güzergaha sahip olması da bu alternatifi daha fazla tercih edilir hale getiriyor.

Tren

Şehir içinde tren hattı mevcut ancak henüz havalimanında bir tren hattı bulunmuyor.

Taksi

Taksimetre uygulaması ile hizmet veren taksiler, sabahın ilk ışıklarına kadar aktif olarak çalışıyor. Bagajlarınız için ödeme yapıp yapmayacağınız konusunda taksi şoförlerinden bilgi alabilirsiniz.

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında hizmet veren çok sayıda yerli ve yabancı firma var. İhtiyacınıza en uygun araçları firmalar aracılığı ile kiralayabilir ve teslim etmek istediğinizde de şehir merkezindeki ofislere bırakabilirsiniz.

 

Orlando Sanfor Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Şehir içine toplu taşıma hizmeti sunulmuyor ve turistik bölgelere uzak bir liman olduğu için çok fazla yolcu almıyor. Taksi ya da araç kiralama hizmeti alarak farklı noktalara seyahat edebilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir ulaşım alternatif söz konusu değildir. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder