En Ucuz Omsk Varışlı Uçak Biletleri

 • Air Astana
  İstanbul - Omsk
  15.03.2018
  690 TL
 • Air Astana
  İstanbul - Omsk
  22.03.2018
  693 TL
 • Air Astana
  İstanbul - Omsk
  27.02.2018
  693 TL
 • Air Astana
  İstanbul - Omsk
  4.03.2018
  693 TL
 • Air Astana
  İstanbul - Omsk
  6.03.2018
  693 TL
 • Air Astana
  İstanbul - Omsk
  8.03.2018
  693 TL
 • Air Astana
  İstanbul - Omsk
  11.03.2018
  693 TL
 • Air Astana
  İstanbul - Omsk
  10.04.2018
  693 TL

En Ucuz Omsk Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Aeroflot Russian Airlines
  Omsk - İstanbul
  17.03.2018
  931 TL
 • Aeroflot Russian Airlines
  Omsk - Antalya
  7.03.2018
  1225 TL
 • Aeroflot Russian Airlines
  Omsk - İzmir
  19.03.2018
  1523 TL
 • Aeroflot Russian Airlines
  Omsk - Lefkoşa
  5.04.2018
  1530 TL
 • Air Astana
  Omsk - Ankara
  21.03.2018
  2268 TL
 • Air Astana
  Omsk - Dalaman
  27.03.2018
  2534 TL

Omsk Şehir Hakkında Genel Bilgiler

Moskova’nın 2.200 km Kuzeyinde konumlanmış olan Omsk, ülkenin en soğuk şehirlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Rusya’nın o çok bilinen soğuklarına rağmen daha ötesinde bir soğuk sizleri bekliyor ancak hava durumu sosyal hayatı ve daha da önemlisi gece hayatını hiçbir şekilde olumsuz etkilemiyor. Yerli halk bu duruma alışmış görünüyor ancak ziyaretçiler için aynı şeyleri söylemek çok da mümkün olmayacaktır.

 

Omsk şehrinde ziyaret edeceğiniz çok fazla adres var ve bu adreslerden bir tanesi de ünlü yazar Dostoyevski’nin yıllarını geçirdiği Omsk Kalesi’dir. Omsk Kalesi’nin en büyük özelliği budur ve ziyaretçiler için tercih edilebilir olmasındaki en önemli neden olarak gösterilir. 4 yıl boyunca buradaki hücrede kalan Dostoyevski’nin hatıraları da hali hazırda kalede korunur durumdadır.

 

Tayga ormanları da yine şehrin gezilip görülmesi gereken yerlerinden bir tanesidir. Balta girmemiş ormanlarda sayısız türde canlı yaşıyor ve bu da ziyaretçilerin ilgisini çeken en önemli detaylardan bir tanesidir. Tara ise şehrin ticaret merkezlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Tabii ki şimdilerde ticaretten eser yok ancak bir dönem damgasını vuran önemli yerleşim yerlerinden bir tanesi olan Tara, çok sayıda ticarethaneye ve tüccar ev sahipliği yapmıştır. Hali hazırda tarihi yapıların yer aldığı bu adresi ziyaret ederek tarihin sır dolu dünyasını da keşfedebilirsiniz.

 

Şehirde çok uygun rakamlara konaklayabiliyorsunuz ve ziyaretçiler için en önemli artılardan bir tanesi de bu detaydır. Önemli noktalarda yer alan pansiyon ve apart hotel tarzı yerleşim birimleri de bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Şehirde ulaşım ağı fazlasıyla gelişmiş durumda ve havalimanından şehir merkezine ulaşım için de karşınıza çok sayıda alternatif çıkıyor. 

Omsk Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine hareket eden otobüsler, havalimanına oldukça yakın bir noktada bulunan duraklardan hareket ediyor. Her yarım saatte bir sefer düzenlediklerini de belirtmekte fayda var. Güzergah boyunca şehrin önemli noktalarında da duran otobüsler, ulaşım için tercih edilebilecek en özel alternatiflerden bir tanesidir. Tek yön gidiş için ödeyeceğiniz bilet ücreti ise 20 ruble olarak belirlenmiştir ve ortalama yarım saat gibi bir sürede şehir merkezine ulaşıyorsunuz.

 

Raylı Sistem

Havalimanından şehir merkezine raylı sistem ağı bulunmuyor ancak otobüsleri tercih ederek metro istasyonuna ulaşabiliyor ve aktarmalı olarak şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Bilet fiyatı ve duraklar konusunda net bilgi bulunmuyor.

 

Taksi

Havalimanında lisanslı olarak hizmet veren taksiler ile birlikte korsan taksiciler de hizmet vermektedir. Ortalama 150 Ruble ve her 1 km başına 10 ruble gibi bir ödeme yaparak taksileri kullanabilir ve şehir merkezine seyahat edebilirsiniz. Pazarlık yapmanız tavsiye ediliyor ve taksicilerin bu konuda fazlasıyla ılımlı olduğu da verilen bilgiler arasında yer almaktadır.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Araç kiralama firmaları için ayrılan bölümde çok sayıda ofis mevcut ve stantlar da kurulmuş durumda. İlgili personel ile iletişime geçerek araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Şoförlü araç hizmeti sunuluyor ve bunun yanı sıra yalnızca araç teslim hizmeti de mevcuttur.

 

Shuttle/Servis

Havalimanının yetkisinde ve kontrolünde olan bir servis hizmeti mevcut değil. Terminaller arası mesafe oldukça yakın ve aynı şekilde otobüs duraklarına da yürüyerek ulaşabiliyorsunuz bu yüzden servis hizmeti de sunulmuyor.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder