Hızlı Erişim

En Ucuz Nürnberg Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Nürnberg Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Nürnberg Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Nürnberg Hakkında Genel Bilgiler

Almanya’nın güneyinde bulunan Bavyera Eyaletine bağlı olan Nürnberg, yoğun Türk nüfusu ile de dikkatleri çeken bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. Münih’ten sonra Bavyera’nın en büyük şehirleri arasında kendine ikinci sıradan yer bulan Nürnberg, gelişmişlik düzeyi de en yüksek şehirlerden bir tanesidir. Sanayileşme dönemi ile birlikte büyük bir gelişim örneği sergileyen şehir, endüstri şehri olarak da anılmaktadır ve bu anlamda önemli işlere de imza atmıştır. Orta ve Doğu Avrupa pazarına yön veren ve Almanya’nın bu pazarlara açılan kapısı olarak da bilinen Nürnberg, güçlü ekonomisi ile de önemli bir yere sahiptir.

 

Kutsal Roma Germen İmparatorluğu döneminde de büyük bir önem taşıyan şehir, hali hazırda bu döneme ati eserleri de bünyesinde barındırıyor ve tarihi dokusu ile de gezginlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Tarihi kanalları ve gotik yapıları ile bir döneme ışık tutan Nürnberg, kültürel etkinliklere de ekstra önem ve değer veren bir şehirdir. Festivaller de şehir için büyük bir önem taşıyor. Bira festivali ve Old Town Festivali, şehrin en etkileyici ve en coşkulu festivallerinden bazılarıdır.

 

Bira ve alkol fiyatlarının diğer şehirlere göre daha uygun olması, eğlence anlayışının belli bir kültür etrafında toplanması, eğlence hayatına da yön veren önemli detaylardan bazılarıdır. Gece hayatı, şehir merkezindeki bar ve gece kulüpleri ile birlikte daha renkli ve daha özel bir hal alıyor. Gelişmiş ulaşım ağı sayesinde şehir merkezi turları ve keşiflerini de daha kolay hale getiren Nürnberg, havalimanı şehir merkezi ulaşımında da birçok alternatifi ziyaretçiler ile buluşturmaya devam ediyor. 

Nürnberg Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Otobüslerin bazıları gündüz seferi düzenlerken bazıları da gece seferi düzenliyor. 32 ve 33 numaralı otobüsü kullanarak Thon ve Höfles bölgelerine ulaşabiliyorsunuz. Thon Bölgesine ulaştıktan sonra buradan hareket eden tramvayları kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. N12 ise gece seferi düzenleyen otobüslerden bir tanesidir ve havalimanı şehir merkezi ulaşımını aktarmasız olarak direkt gerçekleştiren otobüstür.

 

Raylı Sistem

Metro hattı, bu şehirde U-Ban olarak adlandırılıyor. Havalimanından şehir merkezine direkt hizmet veren metro hattı mevcuttur. Her 10 dakikada bir yeni sefer düzenleyen metroları kullanarak sizler de şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Metro hattı güzergahı oldukça geniş ve önemli istasyonlar ile birlikte şehrin önemli noktalarına da sefer düzenlemektedirler.

 

Taksi

15 dakikada gibi kısa bir sürede şehir merkezine ulaşmayı tercih ediyorsanız eğer taksileri kullanabilirsiniz. Sabahın ilk ışıkları ile birlikte taksi seferleri başlıyor ve gece yarısı geç saatlere kadar seferler devam ediyor. Lisanslı taksileri tercih etmeniz, uygun ücret ödemeniz bakımından çok daha avantajlı ve doğru olacaktır.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Çok sayıda araç kiralama firması, taleplerinize bağlı olarak araçlar sunuyor. Kalabalık gruplar için özel araç temini de mevcuttur ancak bu bağlamda ödeyeceğiniz tutar biraz daha fazla olacaktır. Firmaların büyük bir kısmı online hizmet de sunuyor ve web sitelerini ziyaret ederek araç kiralama talep formunu doldurup ödemelerinizi yapmanız da yeterli olacaktır. Ya da dilerseniz firmalara ait iletişim numaraları üzerinden yetkili personele ulaşabilir ve araç talebinizi iletebilirsiniz.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder