En Ucuz Norveç Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Norveç Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Oslo

Para Birimi

seyehat zamanı Norveç Kronu

Norveç Şehirleri

Norveç Hakkında Genel Bilgiler

 

İskandinav yarımadasının Batı’sında yer alan Norveç, Rusya, İsveç ve Finlandiya gibi önemli ülkeler ile komşudur. Doğal güzelliklerinin yanı sıra sosyal hayatın hareketli olması ve insanların huzur içerisinde yaşıyor olması, son dönemde dışarıdan göç alımını da daha hızlı ve hareketli hale getirmiştir. Samimi ve sıcakkanlı insanları ile bilinen Norveç, huzurlu bir ülke olması nedeniyle her geçen gün daha popüler hale geliyor.

Ülkenin yaşam standartları, güvenlik konusu ve huzur ortamı, Avrupa Birliği seviyesinin de çok üstündedir ve her geçen gün daha keyifli bir ülke haline dönüşmektedir. Ülkenin Başkenti ve aynı zamanda nüfus olarak en kalabalık şehri Oslo’dur. Merkez şehir olarak da bilinen Oslo, en çok ziyaretçi alan adreslerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Resmi dil Norveççe, para birimi ise Norveç Kronu’dur. Norveç, inanç ve düşünce özgürlüğünün en üst seviyede olduğu ülkelerden bir tanesidir ve bu detay da huzur ortamının korunmasındaki en önemli etkenlerden bir tanesi olarak gösteriliyor.

Kişi başına düşen milli gelir araştırması gösteriyor ki bu anlamda da en refah ülkelerden bir tanesi Norveç ve halkın ekonomik anlamda da güçlü odluğu aşikar. Ülkede sağlık hizmetleri için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur çünkü vatandaşlara sunulan sağlık hizmetleri tamamen ücretsizdir. Karma ekonomi modeli benimsenmiş durumda ve her geçen gün büyüyen, gelişen bir ekonomi modeline sahiptirler.

Kadın hakları, LGBTİ, Azınlık hakları ve insan hakları ile birlikte bu konuda da gelişmişliğin önemli merkezlerinden bir tanesi olan Norveç, huzur ortamı ile birlikte sosyal hayatı da etkin kılmaya devam ediyor. İnsanların güven içerisinde hayatlarını sürdüğü yaşanılabilir bir ülke olan Norveç, seyahat öncesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına aşağıdaki gibi bir vize süreci hazırlıyor. 

 

Norveç Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

 

Bordo pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Schengen vizesi almak durumundadır. Başvurularınızı birebir konsolosluklara yapma gibi bir durum söz konusu değildir çünkü vize işlemleri ile Elçiliklerin yetkilendirdiği aracılar ve acentalar ilgilenmektedir. Yeşil, gir ve siyah-kırmızı pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise 180 gün içerisinde 90 günlük sınırlamada vizeden muaftırlar.

Vize başvurularınızda dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan bir tanesi, ülkeyi hangi amaçla ve neden ziyaret edeceğinizi açıkça belirtmenizdir. Eğer bu amaç seyahat ise bunu detaylı bir şekilde aktarmak ve konu ile ilgili bilgi vermek durumundasınız. Eksik bilgi ya da yetkili personeli tatmin etmeyecek bir sorun durumunda vizelerinizin iptal olacağı aşikar.

Hazırlayacağınız evraklar konusunda acentalardan detaylı bilgi alabilirsiniz çünkü her başvuru için farklı evrak talebinde bulunabiliyorlar. Bu taleplerdeki en önemli detay ise statü ve mesleklerdir. Devlet memurları, şirket sahipleri, emekliler ve öğrencilerden farklı farklı evraklar talep ettiklerini de belirtmek gerekiyor. Pasaport, biyometrik fotoğraf, nüfus kayıt örneği ve kimlik fotokopisi, her başvuruda mutlaka bulunması gereken evraklar arasında yer alıyor ancak seyahat durumunuza ve statünüze bağlı olarak ekstra evrak talebi de söz konusu olacaktır.

Başvurularınızı Ankara’da yapıyorsanız süreç Ankara’da ki kurum tarafından değerlendirilecek ve bilgi aktarımı yapılacaktır ancak İstanbul’da başvuru yapacaksınız süreç Macaristan Konsolosluğu tarafından yürütülecektir. Macaristan Konsolosluğu, temsil yetkisine sahip olduğu için irtibatta olacağınız ilgili kurum olarak karşınıza çıkacaktır. Pasaportlarınızın yıpranmış olması ya da hasar görmüş olması da vize başvurularınızın olumsuz değerlendirilmesindeki en önemli etkenlerden bir tanesidir. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder