Hızlı Erişim

En Ucuz Nizhny Novgorod Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Nizhny Novgorod Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Nizhny Novgorod Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Nizhny Novgorod Şehri Hakkında Genel Bilgiler

 

Bir dönemin ünlü Rus yazarlarından Gorki’nin adıyla anılan Nijni Novgorod, Nijni Novgorod Oblastı ve Volga Federal Bölgesi'nin başkentidir. Geçmiş zamanlarda hem ticaretin hem de sanayinin başkentliğini yapan bu şehir 8 idari bölümden oluşmaktadır ve Moskova ile St. Petersburg’u birbirine bağlamaktadır. Burada Rusya’nın para birimi Rus rublesi kullanılmaktadır. 1.3 milyon nüfusa sahiptir, genelde Ruslardan oluşsa da 10 farklı etnik unsura ev sahipliği yapmaktadır. Bunun sebebi tarihi zenginliği diyebiliriz. Şehrin her yanında kiliseler, katedraller ya da manastırlar bulmanız mümkündür. Bu şehir aynı zamanda Rusya’nın en büyük dördüncü şehridir.

Rusya’nın kısmen gizli kalanbu tarihi noktası aynı zamanda Oka ve Volga nehirlerinin birleşme noktasıdır. Nijniy Novgorod’u gezerken, gerçekçi bir Rus ressamın tablosunda yaşıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Nijniy Novgorod halkı kültürlerine bağlıdır bunu yılın her mevsimi gerçekleştirilen tarihi ve kültürel etkinlikler ile anlayabiliriz. Bu topraklarda yaklaşık 3 bin tarihi, mimari ve kültürel eser bulunmaktadır ve her yıl 700 binden fazla turist bu şehre gelir. Nijniy Novgorod’a ulaşmanın en kolay yolu ise buradan bir Nijniy Novgorod uçak bileti almaktır. Uygun fiyatlı Nijniy Novgorod uçak bileti sayesinde, ulaşım giderinizi azaltabilir ve kentte daha fazla noktayı gezebilirsiniz. Hemen en uygun Nijniy Novgorod uçak bileti alın karlı çıkın.

Nijniy Novgorod, 9.yy’da, Rusya’nın ilk başkenti olmasıyla tarihe geçmiştir. 12.yy’da ise Kiev Prensliği'nden kopup bağımsız olarak Novgorod Cumhuriyeti'nin merkezi olmuştur. Son olarak 1221 tarihinde Yuri (Georgi) Vsevolodoviç tarafından yeniden kurulan kent; uzun süre Tatarların, Mordovyalıların ve Çirmişlerin işgallerinden korunmasında önemli bir rol oynamıştır. 14. yy’a ise ticari anlamda Avrupa’nın en büyük kenti olarak ünlenmiştir. 19.yy’da ise bu ünü artmıştır: “St Petersburg Rusya’nın başı, Moskova kalbi ve Nijniy Novgorod ise cüzdanıdır.” Uzun zaman bu “ticaret şehri” ünvanını korusa bile, Rusya’nın sınırları genişledikçe bu gücünü yitirmiştir. Sovyet Dönemi’nde, Novgorod’da doğmuş ünlü yazar Maksim Gorki, şehre istemeden de olsa yeni bir ad koymuştur. Bugün yazarın hayatına ait en değerli kalıntılar Nijniy Novgorod uçak bileti alarak Novgorod’da ziyaret edilebilir.

II. Dünya Savaşı’nda Almanlar tarafından yıkıma uğramıştır. 1941-44 yılları arasında 2,536 tarihi eserden sadece 30-40 tanesi ayakta kalmıştır. Bu yıkımın tamir görevi ünlü mimar Alexey Viktorovich Shchusev’e verilmiş ve şehrin eski yapısından yola çıkılarak kalan yapıtlar çoğunlukla restore edilmiştir. Bugün kentin geçmişiyle ilgili dikkatle korunan bu izler her yapıda görülebilir. Novgorod, artık tarihi yapıları ve eşsiz güzellikleriyle sadece bir turizm şehri değildir. Ticaretin başkent olduğu dönemlerden kalan mirasıyla Rusya’nın en önemli şehirlerinden biri olarak gelişmeye devam ediyor. Siz de bu şehri gezmek ve eşsiz bir tatil deneyimlemek için hemen Nijniy Novgorod uçak bileti almalısınız.

Keşfe koyulmak için Nijniy Novgorod uçak bileti almalısınız fakat Nijniy Novgorod uçuşunuz öncesi gezi planlarınızı yapmanızı öneriyoruz.

Nijniy Novgorod Strigino Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Nijniy Novgorod’da ulaşım genelde toplu taşımayla sağlanmaktadır. Otobüs ve troleybüsü tercih edebilirsiniz. Bilet ücretinizi otobüste ödeyebilirsiniz veya çoklu geçiş sağlayan kartlardan alabilirsiniz. Kentte dilerseniz 14 duraktan oluşan Nizhny Novgorod Metro da vardır. Son olarak eğer sıcak aylarda şehre gelecekseniz, Nijniy Novgorod bisiklet için de oldukça uygundur. Ayrıca toplu taşıma sabah 5’ten gece 23.00’e kadar sürmektedir (metro gece 00.00’a kadar açıktır).

 

Taksi


Strigino Havalimanı’nda 24 saat terminal binası girişinde bekleyen taksileri kullanıp yaklaşık yarım saatte Nizhny Novgorod’a gitmeniz mümkün. Nakit veya kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

 

Otobüs


Şehir merkezine ulaşımda 20 ve 11 numaralı otobüs hatları hizmet vermektedir. Sabah 06:00 ile akşam 21:30 arasında çalışmakta olan otobüslerin ücretleri araç içerisinde ödenebilmektedir.

 

Minibüs


Sadece akşam saatlerinde çalışan 29 ve 46 numaralı minibüsler ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Minibüsler 17:50 ve 23:00 saatlerinde çalışmaktadır.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder