En Ucuz Nijerya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Nijerya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Abuja

Para Birimi

seyehat zamanı Nijerya Nairası

Nijerya Şehirleri

Nijerya Hakkında Genel Bilgiler

Batı Afrika’da konumlanmış olan ülkenin Başkenti Abuja, resmi dili İngilizce, para birimi ise Nijerya Nairası’dır. Ülke, uzun süredir hüküm süren Boko Haram örgütü nedeniyle büyük sıkıntılar yaşamaktadır. 2002 itibarıyla Muhammed Yusuf öncülüğünde harekete geçen radikal İslamcı örgüt, ülkenin kuzeyinde yoğun bir şekilde faaliyetlerine devam ediyor ve hali hazırda ülke için tehdit unsuru oluşturan en büyük sorunlardan bir tanesi olarak lanse ediliyor.

 

Ülkede büyük bir alarm verildi ve şeraiti de savunan bu örgütten korunabilmek adına merkez bölge ile birlikte kuzey noktasına seyahatlerin azaltılması öngörüldü. Afrika’nın en yoğun ve en kalabalık ülkesi olan Nijerya, dünyan da en kalabalık yedinci şehri olarak biliniyor. Bu bağlamda en kalabalık genç nüfusu da sahip olan ülke, ekonomi ve nüfus bazında değerlendirildiğinde Afrika’nın en büyüğü olarak da karşımıza çıkıyor.

 

Sarayları, müzeleri, ilginç mimari anlayışı ile birlikte ziyaretçilerin ilgisini fazlasıyla çekmeyi başaran ülke, sorunlarını çözebildiği takdirde turizm bakımından bir adım daha öne çıkacak ve ekonomik anlamda da büyük adımlar atacaktır. Nüfusun yarısından fazlası İslam dinini benimsemiş durumda ve geri kalan kesim ise Hristiyanlık ve Museviliği benimsemiştir.

 

Dünyanın yedinci en büyük petrol ülkesi olarak bilinen Nijerya, buna rağmen fakir bir kimliğe sahiptir. Ülke ekonomisinin büyük bir kısmını da petrol üretimi karşılamaktadır. Militan gruplar ve devletlerin hakim olduğu Nijerya, ne yazık ki güvenli bir ülke olarak görülmüyor. Seyahat edecek lgbti üyeleri için ise özellikle uyarılar yapılıyor ve özellikle ülkenin kuzey kesiminden uzak durmaları söyleniyor.

 

Sun ekspres ya da onur air bilet aramalarınızı online olarak yapabilir ve sefer sorgulamalarını da online olarak daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Nijerya’ya seyahat etmek isteyen kimselerin vize sürecinde neler yaşayacağı ya da nelere ihtiyacı olduğu da aşağıdaki gibidir.

 

Nijerya Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Kırmızı, gri ve yeşil pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamı vize uygulamasına tabi tutulmaktadır. Siyah diplomatik pasaportlar için ise 30 günlük muafiyet durumu söz konusudur ve bu pasaporta sahip olan kimselere 30 gün için vize uygulanmamaktadır.

 

Vize uygulamaları için Ankara Nijerya Büyükelçiliğini ziyaret etmeniz gerekiyor ve bunun dışında herhangi bir aracı kurum ya da acente yolu ile başvurularınızı yapma gibi bir durum söz konusu değildir.

 

Başvurular yalnızca Salı ve Perşembe günü yapılabilmektedir ancak bu günler değişiklik gösterebilir bu yüzden net bilgi almak adına elçilik web sitesine göz atmanız ya da birebir iletişim kurmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

 

Nijerya, turistik bir kimlik taşımadığı için turist vizesi başvurularında yaşanacak herhangi bir sorun ya da olumsuz bir tutum nedeniyle başvurularınız kolayca iptal edilebiliyor.

 

Ülkede kapı vize uygulaması mevcut değil, bu yüzden ülkeye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının mutlaka Ankara Nijerya Elçiliğinden vize almaları gerekiyor ve vize başvuru formunun da eksiksiz bir şekilde doldurulması şarttır.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder