En Ucuz Nijer Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Nijer Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Niamey

Para Birimi

seyehat zamanı Batı Afrika CFA frangı (XOF)

Nijer Hakkında Genel Bilgiler

 

Batı Afrika’nın önde gelen ülkelerinden olan Nijer, iç savaşlar ve kıtlıklarla uzun yıllar mücadele etmiştir. Hala da etmektedir. Öncelikle uranyum madeni olmak üzere pek çok yeraltı zenginliğine sahip olmasına rağmen dünyanın en fakir ülkelerindendir. Nijer’de yerli halk ise göçebe kavimler şeklinde hayatını sürdürmektedir.

Ülke topraklarının ciddi bir kısmını oluşturan Sahra Çölü’nün kurak havası ülkede yaygın iklim koşullarını oluşturmaktadır. Sıcak ve kurak iklimin hakim olduğu ülkede, sıcaklık 50 derece ve üzerine kadar çıkabilmektedir. Nijer’in kuzeyinde Cezayir ve Libya, güneyindeyse Nijerya ve Benin, doğusunda Çad ve batısında Burkina Faso ile Mali yer almaktadır.

Nijer’in başkenti Niamey, hareketli gece hayatı ile dikkat çekmektedir. Nerdeyse her gece konserler düzenlenen bu şehirde Ulusal Müze ve Hayvanat Bahçesi de oldukça ilgi görmektedir. Tarihi camiler ve saraylarla birlikte bilinen Agadez kenti, deve yarışları ile de tanınmaktadır. Ülkede eylül aylarında yapılan Gerewol Festivali’nde bölgenin en büyük kabilesi olarak bilinen Wodaabe’lerin yöresel kutlamalarını görmeniz mümkündür. Afrika tatili için Nijer uçak bileti almanızı tavsiye ederiz.

Başkent Niamey’de kurulan ülkenin en büyük pazarı Grande Marche’de Afrika’ya has kıyafetler ve takılar satışa sunulurken, Island Campement Of Boubon adasındaysa kiralanılan kanolarla ziyaretçilere eşsiz Afrika doğasını görebilme şansı sunulmaktadır. Her sene binlerce turist Nijer uçak bileti alarak bu ülkeye gelmektedir.

Nijer ülkesinin mutfağındaysa tatmanız gereken yemeklerin başında Dumbou ve soslu bir biftek çeşidi Kilishi gelmektedir.

Nijer’e gitmek isteyenlerin ilk olarak vize işlemlerini tamamlamış olması gerekmektedir. Diplomatik bir sebepten gidecek olanlar için doksan güne kadar vize muafiyeti bulunmaktadır. Afrika topraklarında birbirinden farklı kültürlerin yaşadığı Nijer’e gitmeden önce en uygun Nijer uçak bileti almak için erken davranmalısınız.

Nijer’e gittiğinizde ülke içindeki ulaşımı otobüs ve minibüsler aracılığıyla yapmak zorunda kalıyorsunuz. Ülkede şehirlerarasında yolculuklarsa daha konforlu otobüsler ile yapılmaktadır. Havalimanına geldiğiniz zaman farklı bir kente gidecekseniz bu durumda yapmanız gereken otobüs kullanmaktır. Fakat ilk olarak Nijer uçak bileti almalı ve keyifli bir uçuşla Nijer’e gelmelisiniz.

Dini ve kültürel yaşantıdan bahsetmemiz gerekirse, Nijer’de halk İslam dinini yaşamaktadır. Nijer’de halkın büyük bir kısmı geçim faaliyeti olarak tarımla uğraşmaktadır. Nijer’de karasal iklim hakim olduğu için tarıma uygun olan verimli toprakların çoğunluğu Nijer Gölü kıyısında toplanmıştır. Ülkenin nüfusu 16 milyona yakındır ve tarıma elverişli olan verimli arazi sayısı da az olduğu için ülke besin ihtiyacını başka ülkelerden karşılayabilmektedir.

Her sene ülkeye gezi amaçlı olarak pek çok insan geldiği için ülkenin çeşitli yerlerinde konaklayabileceğiniz otel veya pansiyon kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca turistlerin ve yerel halkın eğlenmesi için ülkede açılmış pek çok eğlence mekanı bulunmaktadır. Akşamları dışarı çıkıp bu eğlence yerlerine giderek siz de güzel vakit geçirebilirsiniz. Siz de Nijer’e gelmek için hemen Nijer uçak bileti satın almalısınız. Bu yazımızda size sahip olduğu güzelliklere ve zenginliklere rağmen Afrika’nın geçmişten beri sıkıntılar çeken ülkelerinden Nijer hakkında bilgi vermeye çalıştık. Özellikle doğasıyla insanı büyüleyen bir ülke olan Nijer’de pek çok farklı yer keşfetmeniz mümkündür. Farklı bir tatil yapmak, farklı coğrafyaları keşfetmek aklınızdan geçiyorsa bir Afrika tatili güzel seçenek olabilir. Hemen Nijer uçak bileti alarak yola koyulabilirsiniz. Ancak seyahat edceğiniz mevsimi özenle seçmelisiniz çünkü hava sıcaklıkları ciddi boyutlara ulaşabilmektedir. Nijer seyahatiniz öncesi Nijer uçak biletine olan talep, mevsim ve kalacak yer gibi detayları belirleyip hem ucuz hem keyifli bir Nijer gezisi yapabilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller.

 

Nijer Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye ile Nijer arasında Diplomatik Pasaport Hamilleri için Vizelerin Karşılıklı Kaldırılmasına Dair Mutabakat Muhtırası, 8 Ocak 2013 tarihinde imzalanmış ve yürürlük kazanmıştır. Diplomatik hariç tüm pasaport türleri vizeye tabidir.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder