Hızlı Erişim

Niğde’de henüz havalimanı bulunmamaktadır. Bu nedenle Niğde uçuşlarınız için Nevşehir’de bulanan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nı kullanabilir ve sonrasında otobüs, servis veya araç kiralama imkanlarından yararlanarak Niğde’ye ulaşım sağlayabilirsiniz.

En Ucuz Niğde Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Niğde Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Niğde Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Niğde Şehri Hakkında Bilgi

Ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve eski adının Nahita ya da Nakita olduğu düşünülen Niğde’nin tarihi, Bahçeli Köşk Höyüğü, Altunhisar Pınarbaşı Höyüğü, Çamardı Cellaler Höyüğü, Güllüdağ Örenye ve Divaralı Höyüğü bölgelerinde yapılan arkeolojik kazı çalışmalarının gösterdiği kadarıyla milattan önce 7000 – 5500’lü yıllara kadar dayanmaktadır. Asur, Hitit, Frig, Pers, Makedonya Krallığı, Kapadokya Krallığı, Roma, Bizans ve Selçuklu gibi birçok medeniyetin ve devletin hâkimiyeti altında bulunmuş olan Niğde, 1470 senesinde Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliğe girerek uzun yıllar Türk hâkimiyeti altında varlığını sürdürmüştür. 


Orta Anadolu'nun tipik iklimi olan karasal iklimin görüldüğü Niğde'de; yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Şehrin ortalama olarak en sıcayı temmuzken, en soğuk ayı ocak olan Niğde'de, mevsimler arasındaki sıcaklık farkı ve gece gündüz arasındaki sıcaklık farkı karasal iklim tipinin en sıcak örneğini teşkil etmektedir. Genellikle nisan, mayıs ve haziran aylarının ilk yarılarına kadar sağanak yağış gözlemlenen Niğde'de, yıllık yağış ortalaması 330 milimetreyken en fazla yağışın düştüğü nisan ayının yağış ortalaması 47,1 milimetredir.


Türkiye’deki en eski yerleşim yerlerinden biri olma özelliğine sahip olan Niğde’de; Bahçeli beldesinde Roma ha­vuzunun doğusundaki kayalık yamaç üzerinde yer alan ve milattan önce 6050 ile 4911 arasında tarım ve hayvancılıkla uğraşan toplumun yerleştiği alan olan Köşk Höyük, milattan önce 8. yüzyılda yapıldığı düşünülen ve Sadrazam İshak Paşa tarafından 1740 tarihinde onarılan Niğde Kalesi, ülkemizde Meryem ikonunun en güzel örneklerinden biri olan ve 10. yüzyılda yapıldığı tahmin edilen Eski Gümüş Manastırı, 1976 yılında yapılmış olan ve Antik Çağa ait eserlerle birlikte, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait toplamda 12 bin kültür varlığının sergilendiği Niğde Etnografya ve Arkeoloji Müzesi tarih açısından görülmeye değer yapı ve mekanlar arasında yer almaktadır.


Meyveciliğin ve elma bahçelerinin meşhur olduğu Niğde’de; Seyhan Nehri'nin kollarından biri olan Çiftehan Çayı Bolkar Dağları'nda yer alan ve ülkemizdeki buzul göller içerisinde neredeyse en önemlisi olma özelliğine sahip olan Çinili Göl, Niğde Aladağlar Millî Parkı'nda yer alan ve tırmanış sporuna olduka elverişli bir parkur olma özelliğine de sahip olan Cımbar Vadisi görülmeye ve gezilmeye değer yerler arasındadır.

 

Nevşehir Kapadokya Havalimanı

Servis

Türk Hava Yolları’nın servisleriyle Nevşehir Şehir Merkezi’nden, Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na ya da Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan Nevşehir Şehir Merkezi’ne ulaşım sağlayabilirsiniz. Nevşehir Şehir Merkezi'nden, Göreme'den ve Uçhisar'dan hareket eden Türk Hava Yolları servisleri; Göreme Belediye Önü – Uçhiar Hanem Art Center – Versa Hastanesi – Gülbahçe Parkı – Meteris Meydanı – Forum Kapadokya – Gülşehir Meydanı – Nevşehir Kapadokya Havalimanı güzergâhını kullanarak hem şehir merkezinden havalimanına hem de havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamaktadır.    
Ürgüp'ten ve Avanos'tan hareket eden Türk Hava Yolları servisleri ise Ürgüp Hamam Önü - Ürgüp Belediyesi - Dinler Otel – Hadosan Otel – Altınyazı Otel – Avanos Meydanı – Avanos Taşköprü – Nevşehir Kapadokya Havalimanı güzergâhını kullanarak hem şehir Ürgüp ve Avanos’tan havalimanına hem de havalimanından Ürgüp ve Avanos’a ulaşım sağlamaktadır. Ulaşım ücreti ve süresi gibi bilgileri Türk Hava Yolları Destek Hattı’nı arayarak öğrenebilirsiniz.

Taksi

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na ulaşmak için diğer bir seçenek ise taksidir. Merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Nevşehir Merkez’den Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na 85 – 90 TL ücretle ortalama 40 dakika içerisinde, Uçhisar’dan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na 90 - 100 TL ücretle ortalama 50 dakika içerisinde, Avanos’tan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na 80 - 90 TL ücretle ortalama 35 dakika içerisinde, Acıgöl’den  Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na 85 – 90 TL ücretle ortalama 40 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)

En uygun Niğde uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. Ucakbileti.com olarak şimdiden iyi uçuşlar dileriz.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder