Hızlı Erişim

En Ucuz Nice Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Nice Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Nice Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

Nice Hakkında Genel Bilgiler

‘’Güzel Nice’’ olarak anılan Nice şehir, mavin ve yeşilin buluştuğu, doğal güzellikleri ile fark yaratan şehirlerden bir tanesidir. Fransa2nın en büyük beşinci şehri olma unvanına da sahip olan Nice, her yıl çok sayıda ziyaretçinin akın ettiği özel şehirler arasında yer alıyor. Kentte çok fazla tarihi yapı ya da alan bulunmuyor ancak Katedraller bu açığı bir şekilde kapatmayı başarıyor. Daha çok doğal güzellikleri ve sahili ile göz dolduran bu şirin kent, konaklama konusunda da sorun yaşatmayacak ve çok uygun rakamlar ile tatil fırsatı sunacaktır.

 

Kendine has mimarisi ve kırmızı çatılı evleri ile sevimli bir görüntü oluşturan Nice, ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. İngiliz Kaldırımı ve Eski Nice, gezip görmeniz gereken önemli adreslerden bazılarıdır ve bununla birlikte modern ve çağdaş sanat müzesi de tercihinizi yapabileceğiniz adreslerden biri olarak karşınıza çıkıyor. Deniz kıyısında konumlanmış olan şehrin mutfak kültürü de deniz ürünlerine bağlı olarak gelişmiştir. Deniz ürünlerinin harika sunumu ile birlikte ilgi çekici bir mutfak kültürü de sileri bekliyor. Fransız mutfağından esinlenen Nice mutfağı, damak tadınıza hitap edecek çok sayıda lezzeti de sizinle buluşturmaya devam ediyor.

 

Gece hayatı için tercih edebileceğiniz bir şehir değil ve eğlence merkezlerinin sayısı da oldukça az. Şehre 20 km gibi bir mesafede bulunan Cannes, eğlencenin merkezi olarak anılıyor ve dilerseniz eğlenmek için bu şehri ziyaret edebilirsiniz. Nice, henüz eğlence kültürünün oluşmadığı şehirlerden bir tanesidir ve açık olan mekanlarda da eğlence erken saatlerde son bulmaktadır. Ulaşım konusunda gelişmiş bir şehir ve havalimanı şehir merkezi ulaşımı da oldukça kolaydır. 

Nice Havalimanı(Cote d’Azur) Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanında yer alan otobüs durakları(Terminal2), şehir merkezi ulaşımını gerçekleştiren otobüslere de ev sahipliği yapıyor. Havalimanında yer alan tabelaları takip ederek otobüs duraklarına ulaşmak da oldukça kolaydır. Şehir merkezine gitmek istiyorsanız eğer tercih etmeniz gereken otobüsler 98 ve 99 numaralı otobüsler olmalıdır. Kişi başı tek yön otobüs bileti için ödeyeceğiniz tutar ise 4 Euro olarak belirlenmiştir.

 

Raylı Sistem

Terminal 1’e yaklaşık 500 metre mesafede olan tren istasyonunu kullanarak trenleri tercih edebilir ve şehir merkezinin yanı sıra güzergah boyunca farklı noktalara da seyahat edebilirsiniz. Terminal 2’den hareket eden otobüsler ile dilerseniz Nice merkez istasyonuna ulaşabilir ve buradaki trenler ile de şehrin farklı noktalarına seyahat edebilirsiniz. Terminal 1’den hareket eden 23 numaralı otobüs de yine merkez istasyonuna ulaşım için tercih edebileceğiniz araçlardan bir tanesidir.

 

Taksi

Gelen yolcu bölümünün hemen dışında yer alan taksi duraklarını ziyaret ederek taksileri tercih edebilirsiniz. Günün her saati hizmet veren taksilere gündüz tarifesi üzerinden ödeyeceğiniz rakam, ortalama olarak 22 Euro’dur. Gece tarifesinde ise ödeyeceğiniz ücret 27 Euro olarak karşınıza çıkıyor.

 

Diğer Alternatifler

Araba Kiralama

Terminal 2’nin hemen yanı başında yer alan araçlar, kiralama hizmetine mahsus olan araçlardır. Çok sayıda araç kiralama firması havalimanında hizmet veriyor. İlgili personel ile iletişime geçerek sizler de araç talebinde bulunabilir ya da rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

Shuttle/Transfer

Terminaller arası mesafenin fazla olması nedeniyle havalimanı tarafından sunulan ücretsiz servisler karşınıza çıkıyor. Uçaktan indikten sonra gerekli yönlendirmeler yapılıyor ve zaten havalimanında da sizleri servis araçlarına yönlendirecek tabelalar mevcuttur. Servis araçları yalnızca terminaller arası ulaşım için kullanılıyor. Şehir merkezi ya da farklı noktalar için bu araçlardan faydalanamayacağınızı da bilmeniz gerekiyor. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder