Hızlı Erişim

En Ucuz Newcastle Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Newcastle Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Newcastle Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Newcastle Hakkında Genel Bilgiler

Birleşik Krallık’ta yer alan Newcastle, Tyne Nehrinin kuzey yakasında konumlanmıştır. Küçük bir şehir olarak bilinir ancak modern yapıları ve alış veriş merkezleri ile birlikte iş hanlarını da bünyesinde barındıran kalabalık ve güçlü bir şehirdir. Şehirde iki önemli üniversite yer alıyor ve nüfus bakımından öğrencilerin şehre katkısı da oldukça büyük görünüyor. Ekonomik anlamda da öğrencilerin katkısı yadsınamaz ve küçük de olsa bir öğrenci şehri tanımı yapılabilir.

 

İngiltere genellikle pahalı bir ülke olarak kabul edilir ve gezginlerce böyle bilinir ancak Newcastle ülkenin en ucuz şehirlerinden bir tanesidir ve az önce bahsettiğimiz öğrenci şehri tanımlamasına da bu anlamda uyum sağlamaktadır. Mimari anlamında büyük gelişme gösteren şehir, tarihi dokuların yanı sıra modern yapıları ile de gezginlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Şehirleşme anlamında da büyük ölçüde yol kat etmiş olan Newcastle, görsel olarak sizleri de fazlasıyla tatmin edecektir.

 

Hen And Stag adı ile bilinen kostümlü partiler, Newcastle gece hayatında önemli bir yere sahiptir. Öğrencilerin ve turistlerin de eşlik etmesi ile birlikte renkli bir gece hayatı da yine bu şehirde sizleri karşılıyor. Aralık Ayında düzenlenen Glow Festivali de şehrin nüfusunu katlayan önemli etkinliklerden bir tanesidir ve şehri bu dönemde ziyaret edenlerin de oldukça şanslı oldukları söyleniyor. Şehirde ulaşım oldukça kolay ve demiryolu ağının gelişmiş olması da şehir baştan aşağıya rahatça gezmenize yardımcı oluyor. Havalimanı şehir merkezi ulaşımı ise aşağıdaki gibidir. 

Newcastle Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

X77, X78 ve X79 numaralı otobüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Bu otobüsler haftanın altı günü aktif olarak hizmet veriyor ancak Pazar günü şehir merkezine ulaşmak için otobüs bulmanız mümkün olmuyor. Terminal binası yakınlarından hareket eden otobüsler, uygun bilet fiyatları ve esnek sefer saatleri ile birlikte yolcuların en çok tercih ettiği alternatifler arasında yer alıyor.

 

Metro

05:45 ile birlikte ilk seferini düzenleyen metro, Pazar günleri ise ilk seferini 6:30’da gerçekleştiriyor. Her 12 dakikada bir yeni bir metro geliyor ve sefer saatleri de oldukça esnektir. Şehir merkezine ulaşım ile birlikte güzergah dahilinde şehrin birçok önemli noktasına da metro aracılığı ile ulaşım mümkündür.

 

Taksi

4 kişilik ve 7 kişilik olmak üzere iki farklı taksi alternatifi karşınıza çıkıyor. Taksiler, hafta içi olduğu gibi hafta sonu da hizmet veriyor ve ulaşımın en popüler alternatifleri arasında da kendisine yer buluyor. Taksi fiyatları oldukça uygun ve nakit ödeme yapabileceğiniz gibi kredi kartlarınız ile de kolayca ödeme yapabiliyorsunuz.

 

Bisiklet

Havalimanı ve şehir merkezi arası mesafenin kısa olması, bisiklet kiralama firmalarını da harekete geçirmiş durumda. Dilerseniz sizler de bisiklet kiralayarak ulaşımı hem daha ucuz hem de daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Araç kiralama firmaları ile birlikte limuzin kiralama hizmeti sunan özel firmaların olduğunu da belirtmek gerekiyor. Limuzinler, diğer araç modellerine göre çok daha pahalı ancak konfor konusunda da istenileni fazlasıyla veriyor. Firmalara ait ofisleri ziyaret ederek araçlar ve ücretler hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Shuttle

Otellere ve seyahat firmalarına ait ücretli servis araçları da yine hafta içi olduğu gibi hafta sonu da servis hizmeti sunuyor. Ücretler hakkında bilgi almak adına havalimanına ait web sitesinde yer alan iletişim numaralarını kullanabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder