En Ucuz Nepal Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Nepal Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Katmandu

Para Birimi

seyehat zamanı Nepal Rupisi

Nepal Şehirleri

Nepal Hakkında Genel Bilgiler

Nepal, hali hazırda gelişmekte olan ülkeler arasında en alt sıralardaki yerini korumaya devam ediyor. Düşük ekonomik geliri nedeniyle açlık oranının da yüksek olduğunu belirtmekte fayda var. Buna rağmen turistler tarafından çok fazla ilgi gören ülkelerden bir tanesidir. Nepal uçak bileti aramalarının yoğun bir şekilde yapılıyor olması da bunun en önemli göstergeleri arasında yer alıyor.

Nepal, ilgi çekici mimarisi ve sıcakkanlı insanları ile birlikte her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapıyor ve turizm konusunda da önde gelen ülkelerden bir tanesidir. Katmandu, Nepal’e başkentlik yapan şehir ve diğer şehirler ile bir kıyaslama yapıldığında gelişmişlik ve modern görüntü konusunda da bir adım önde yer aldığını görebiliyoruz. Ucuz Nepal uçak bileti ile birlikte sizler de ekonomik bir seyahat gerçekleştirebiliyorsunuz.

Nepalce, ülkenin resmi dili ancak ülkede farklı dillerin konuşulduğunu da görebiliyoruz. Urdu, Magar ve Sunwar da konuşulan dillerden bazılarıdır.

Bu ilginç şehre sefer düzenleyen firmalardan bir tanesi Thy. Sizler de ucakbileti.com adresi üzerinden Thy uçak bileti sorgulamalarını yaparak seferler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da çok fazla turiste ev sahipliği yapan ülke, konaklama konusunda da sizlere çok sayıda alternatif sunacaktır. Fiyatlar bu bağlamda gayet ekonomik ve ihtiyaçlarınıza yönelik konaklama seçenekleri de bir hayli fazladır.

Nepal, inanış bakımından da ilginç bir ülke ve ülkenin büyük bir kısmı Hindu dinini benimsemiş durumda. Tapınaklar ülkesi olarak da bilinen Nepal, ülkenin koruyucu bir tanrısının olduğunu düşünüyor. Şiva, koruyucu tanrı olarak tapınakları ile birlikte bu ülkede hüküm sürmeye devam ediyor.

Tarım ve turizm, ülke ekonomisinde önemli bir yere sahiptir. Toprakları oldukça zengin ve tarıma elverişli olduğu için yerli halkın büyük bir kısmı da yine tarımla ilgilenmektedir. En büyük yatırımın turizme yapıldığını da belirtmekte fayda var. Turizm konusunda atılan adımlar ülkeye ekonomik kaynak olarak geri dönüyor.

En uygun Nepal uçak bileti satın alarak sizler de bu turizm ülkesine seyahat için adımlarınızı atabilirsiniz.

Seyahat öncesi bilmeniz gereken en önemli detaylardan bir tanesi de Nepal mutfağıdır. İlginç lezzetleri ile damak tadınıza hitap edecek olan ülke, Tarkaari ile de dikkat çekici bir tavra sahiptir Tarkaari, ülkenin en popüler yemeğidir ve turistler tarafından da çok fazla beğeniliyor.

Nepal’e uçmadan önce vize konusunda da bilmeniz gereken detaylar var ve bu detaylar da aşağıdaki gibidir.

 

Nepal Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Kapıda vize uygulaması ile birlikte sizleri oldukça kolay bir süreç bekliyor.

15 günlük, 30 günlük ve 90 günlük giriş olmak üzere 3 farklı vize tipi mevcuttur.

Vizelerinizi aynı dönem yani sene içerisinde en fazla 150 gün kadar uzatabiliyorsunuz. Bir web kamera ile fotoğrafınız çekildikten sonra makineden bir kupon alıyorsunuz. Bunun yanında bir de sizler tarafından doldurulacak olan bir form iletiliyor.

Bu işlemler bittikten sonra ödeme kısmına geçiliyor ve ödemelerinizi yaptıktan sonra da güvenlik ekiplerinin kontrolü sonrası süreç tamamlanıyor.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder